Colectiile noastre !

Scrie răspuns
Avatar utilizator
FreeK
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 353
Membru din: Joi, 05 Ianuarie '12, ora 20:47
Localitate: Bucuresti

Re: Colectiile noastre !

Mesaj de FreeK » Vin, 24 Octombrie '14, ora 10:40

Link-ul merge, dar in foldere nu sunt poze cu seturile doar cu niste MOC-uri.

In alta ordine de idei, frumoasa colectie, te felicit !

Avatar utilizator
talex
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 1373
Membru din: Mie, 14 Mai '14, ora 05:18
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Colectiile noastre !

Mesaj de talex » Joi, 26 Februarie '15, ora 02:24

Tocmai v-am parcurs in ultimele zile toate posturile din acest topic. Foarte multe colectii frumoase! Foarte multi pasionati de Tehnic (ceea ce stiam deja judecand dupa concursuri si intalniri), dar m-am bucurat sa regasesc si alte teme, sa mai vad si cate un Batman pe ici pe colo chiar si un UCS Tumbler :D. Mi-au placut in special colectiile cu piese vechi / clasice. :)

Foarte frumos, felicitari tuturor! :)
Follow the LEGO Batman adventures: http://instagram.com/alexnocturnal

Avatar utilizator
Ode
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 299
Membru din: Sâm, 19 Ianuarie '13, ora 15:49
Localitate: Pennsylvania, USA
Contact:

Re: Colectiile noastre !

Mesaj de Ode » Joi, 26 Februarie '15, ora 15:36

Ode scrie:Salutare,
Nu am mai postat de ceva vreme un update al colectiei mele, asa ca ...

Am ajuns sa am 22 de seturi Technic (restul "nu" conteaza).
Seturile ar fi cam asa:
42029 - Customized Pick up Truck
42030 - Volvo L350F Wheel Loader
42000 - Grand Prix Racer
42006 - Excavator
42008 - Service Truck
42009 - Mobile Crane MKII
9394 - Jet Plane
9395 - Pick-Up Tow Truck
9396 - Helicopter
9397 - Logging Truck
9398 - 4x4 Crawler
8066 - Off-Roader
8067 - Mini Mobile Crane
8068 - Rescue Helicopter
8070 - Supercar
8110 - Unimog U400
8040 - Race truck
8052 - Container truck - Primul set LEGO al colectiei mele
8289 - Fire Truck
8454 - Rescue Truck
8216 - Turbo 1
8207 - Dune duster
Inca un update (26.2.2015)
Am ajuns la 28 de seturi Technic. Ultimele aditii sunt:
42037 - Off-roader
42028 - Bulldozer
42025 - Cargo plane
42024 - Container Truck
8071 - Bucket Truck
8376 - Hot Flame RC Car (o aveam de ceva vreme, dar habar nu am de ce nu am listat-o pana acum)

Avatar utilizator
lapsanszkitamas
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 4953
Membru din: Dum, 29 Mai '11, ora 13:17
Judet: Mures
Localitate: Tragamúra de Cîmpie
Contact:

Re: Colectiile noastre !

Mesaj de lapsanszkitamas » Joi, 26 Februarie '15, ora 16:19

Eu am foarte putine seturi, insa nu asa stau lucrurile in cazul pieselor. De ce? Pentru ca am primit multe piese de la cineva +n comenzi Bricklink. Adevarul e ca nu ma dau in vant dupa seturi... de obicei imi iau un set pentru piesele pe care le are (asa se explica de ce am "procurat" 2 bucati de Corporate Alliance TD 75015 roflol)
Follow LapsiKocka - Instagram - Youtube - Facebook

tudor_andrei
vorbăreț
vorbăreț
Mesaje: 62
Membru din: Dum, 29 Martie '15, ora 12:24

Re: Colectiile noastre !

Mesaj de tudor_andrei » Vin, 03 Aprilie '15, ora 17:11

Mai am cateva seturi desfacute cu care construiesc la liber.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Danke
comunicativ
comunicativ
Mesaje: 28
Membru din: Sâm, 31 Ianuarie '15, ora 01:06
Localitate: Bucuresti

Re: Colectiile noastre !

Mesaj de Danke » Vin, 03 Aprilie '15, ora 21:21

Colectia mea, dupa un 'dark age' de 3 ani + un 'wanted list' care im va goli portofelul cu siguranta anul acesta:
http://brickset.com/sets/ownedby-HDanke
http://brickset.com/sets/wantedby-HDanke

Avatar utilizator
razvan98bobi
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 507
Membru din: Sâm, 31 Decembrie '11, ora 16:38
Localitate: jud. Constanta

Re: Colectiile noastre !

Mesaj de razvan98bobi » Vin, 03 Aprilie '15, ora 22:46


Avatar utilizator
Zinnk
tăcut
tăcut
Mesaje: 10
Membru din: Mie, 16 Octombrie '13, ora 23:55
Localitate: Cluj - Napoca

Re: Colectiile noastre !

Mesaj de Zinnk » Vin, 03 Aprilie '15, ora 23:07


ovidiusoft
guraliv
guraliv
Mesaje: 127
Membru din: Joi, 25 Aprilie '13, ora 17:15

Re: Colectiile noastre !

Mesaj de ovidiusoft » Sâm, 04 Aprilie '15, ora 00:38

@Zinnk, vinzi 9395-ul? :)

Avatar utilizator
mad_horax
Former Ambassador
Former Ambassador
Mesaje: 1326
Membru din: Mar, 01 Septembrie '09, ora 12:21
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Colectiile noastre !

Mesaj de mad_horax » Sâm, 04 Aprilie '15, ora 10:56

Danke scrie:Colectia mea, dupa un 'dark age' de 3 ani + un 'wanted list' care im va goli portofelul cu siguranta anul acesta:
http://brickset.com/sets/ownedby-HDanke
http://brickset.com/sets/wantedby-HDanke
Observ cu bucurie ca esti Technic-ian. Mi-ar placea sa ne intalnim la o adunare RoLUG Bucuresti sau poate la expozitia din iulie de la MNT.
Poti expune niste modele?

Avatar utilizator
Zinnk
tăcut
tăcut
Mesaje: 10
Membru din: Mie, 16 Octombrie '13, ora 23:55
Localitate: Cluj - Napoca

Re: Colectiile noastre !

Mesaj de Zinnk » Sâm, 04 Aprilie '15, ora 13:36

ovidiusoft scrie:@Zinnk, vinzi 9395-ul? :)
Mersi de interes, dar nu as vrea sa ma despart de nimic :)

Danke
comunicativ
comunicativ
Mesaje: 28
Membru din: Sâm, 31 Ianuarie '15, ora 01:06
Localitate: Bucuresti

Re: Colectiile noastre !

Mesaj de Danke » Sâm, 04 Aprilie '15, ora 22:05

mad_horax scrie:
Danke scrie:Colectia mea, dupa un 'dark age' de 3 ani + un 'wanted list' care im va goli portofelul cu siguranta anul acesta:
http://brickset.com/sets/ownedby-HDanke
http://brickset.com/sets/wantedby-HDanke
Observ cu bucurie ca esti Technic-ian. Mi-ar placea sa ne intalnim la o adunare RoLUG Bucuresti sau poate la expozitia din iulie de la MNT.
Poti expune niste modele?
Majoritatea seturilor stau impachetate in cutii, deci as fi chiar bucuros sa expun câteva intr-o expozitie in Bucuresti. Singura problema ar fi faptul ca anii care au trecut peste ele se vad destul de clar.
Mai am un kit Mindstorms NXT 2.0 cumpărat in 2010, trebuie doar sa il gasesc.

Avatar utilizator
FreeK
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 353
Membru din: Joi, 05 Ianuarie '12, ora 20:47
Localitate: Bucuresti

Re: Colectiile noastre !

Mesaj de FreeK » Dum, 05 Aprilie '15, ora 14:56

Si un update la mine, mai urmeaza si altele cat de curand.

http://brickset.com/sets/ownedby-Freekysch

Avatar utilizator
furnica98
guraliv
guraliv
Mesaje: 178
Membru din: Lun, 15 Septembrie '14, ora 20:22
Judet: Maramures
Localitate: Seini

Re: Colectiile noastre !

Mesaj de furnica98 » Joi, 09 Aprilie '15, ora 21:05

aici e lista mea
http://brickset.com/sets/ownedby-furnica98 pe langa astea mai am muulte figurine si muulte piese :D
Ultima oară modificat Joi, 09 Aprilie '15, ora 23:07 de către furnica98, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
iuliand
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 2543
Membru din: Mar, 18 Februarie '14, ora 20:51
Judet: Constanta
Localitate: Constanta

Re: Colectiile noastre !

Mesaj de iuliand » Joi, 09 Aprilie '15, ora 22:35

^^^ Corectează linkul. Trebuie sa fie de forma:

http://brickset.com/sets/ownedby-iuliand

Înlocuiește "iuliand" cu id-ul tau de pe brickset.