Colectiile noastre !
Re: Colectiile noastre !
Link-ul merge, dar in foldere nu sunt poze cu seturile doar cu niste MOC-uri.
In alta ordine de idei, frumoasa colectie, te felicit !
In alta ordine de idei, frumoasa colectie, te felicit !
- talex
- gură spartă

- Mesaje: 1373
- Membru din: Mie, 14 Mai '14, ora 05:18
- Localitate: Bucuresti
- Contact:
Re: Colectiile noastre !
Tocmai v-am parcurs in ultimele zile toate posturile din acest topic. Foarte multe colectii frumoase! Foarte multi pasionati de Tehnic (ceea ce stiam deja judecand dupa concursuri si intalniri), dar m-am bucurat sa regasesc si alte teme, sa mai vad si cate un Batman pe ici pe colo chiar si un UCS Tumbler
. Mi-au placut in special colectiile cu piese vechi / clasice. 
Foarte frumos, felicitari tuturor!
Foarte frumos, felicitari tuturor!
Follow the LEGO Batman adventures: http://instagram.com/alexnocturnal
- Ode
- gură spartă

- Mesaje: 299
- Membru din: Sâm, 19 Ianuarie '13, ora 15:49
- Localitate: Pennsylvania, USA
- Contact:
Re: Colectiile noastre !
Inca un update (26.2.2015)Ode scrie:Salutare,
Nu am mai postat de ceva vreme un update al colectiei mele, asa ca ...
Am ajuns sa am 22 de seturi Technic (restul "nu" conteaza).
Seturile ar fi cam asa:
42029 - Customized Pick up Truck
42030 - Volvo L350F Wheel Loader
42000 - Grand Prix Racer
42006 - Excavator
42008 - Service Truck
42009 - Mobile Crane MKII
9394 - Jet Plane
9395 - Pick-Up Tow Truck
9396 - Helicopter
9397 - Logging Truck
9398 - 4x4 Crawler
8066 - Off-Roader
8067 - Mini Mobile Crane
8068 - Rescue Helicopter
8070 - Supercar
8110 - Unimog U400
8040 - Race truck
8052 - Container truck - Primul set LEGO al colectiei mele
8289 - Fire Truck
8454 - Rescue Truck
8216 - Turbo 1
8207 - Dune duster
Am ajuns la 28 de seturi Technic. Ultimele aditii sunt:
42037 - Off-roader
42028 - Bulldozer
42025 - Cargo plane
42024 - Container Truck
8071 - Bucket Truck
8376 - Hot Flame RC Car (o aveam de ceva vreme, dar habar nu am de ce nu am listat-o pana acum)
- lapsanszkitamas
- gură spartă

- Mesaje: 4953
- Membru din: Dum, 29 Mai '11, ora 13:17
- Judet: Mures
- Localitate: Tragamúra de Cîmpie
- Contact:
Re: Colectiile noastre !
Eu am foarte putine seturi, insa nu asa stau lucrurile in cazul pieselor. De ce? Pentru ca am primit multe piese de la cineva +n comenzi Bricklink. Adevarul e ca nu ma dau in vant dupa seturi... de obicei imi iau un set pentru piesele pe care le are (asa se explica de ce am "procurat" 2 bucati de Corporate Alliance TD 75015 roflol)
-
tudor_andrei
- vorbăreț

- Mesaje: 62
- Membru din: Dum, 29 Martie '15, ora 12:24
Re: Colectiile noastre !
Mai am cateva seturi desfacute cu care construiesc la liber.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Re: Colectiile noastre !
Colectia mea, dupa un 'dark age' de 3 ani + un 'wanted list' care im va goli portofelul cu siguranta anul acesta:
http://brickset.com/sets/ownedby-HDanke
http://brickset.com/sets/wantedby-HDanke
http://brickset.com/sets/ownedby-HDanke
http://brickset.com/sets/wantedby-HDanke
- razvan98bobi
- gură spartă

- Mesaje: 507
- Membru din: Sâm, 31 Decembrie '11, ora 16:38
- Localitate: jud. Constanta
Re: Colectiile noastre !
Cate putin din fiecare:
http://brickset.com/sets/ownedby-Zinnk
Minifigs:
http://brickset.com/minifigs/ownedby-Zinnk
http://brickset.com/sets/ownedby-Zinnk
Minifigs:
http://brickset.com/minifigs/ownedby-Zinnk
-
ovidiusoft
- guraliv

- Mesaje: 127
- Membru din: Joi, 25 Aprilie '13, ora 17:15
Re: Colectiile noastre !
@Zinnk, vinzi 9395-ul? 
- mad_horax
- Former Ambassador

- Mesaje: 1326
- Membru din: Mar, 01 Septembrie '09, ora 12:21
- Localitate: Bucuresti
- Contact:
Re: Colectiile noastre !
Observ cu bucurie ca esti Technic-ian. Mi-ar placea sa ne intalnim la o adunare RoLUG Bucuresti sau poate la expozitia din iulie de la MNT.Danke scrie:Colectia mea, dupa un 'dark age' de 3 ani + un 'wanted list' care im va goli portofelul cu siguranta anul acesta:
http://brickset.com/sets/ownedby-HDanke
http://brickset.com/sets/wantedby-HDanke
Poti expune niste modele?
Re: Colectiile noastre !
Mersi de interes, dar nu as vrea sa ma despart de nimicovidiusoft scrie:@Zinnk, vinzi 9395-ul?
Re: Colectiile noastre !
Majoritatea seturilor stau impachetate in cutii, deci as fi chiar bucuros sa expun câteva intr-o expozitie in Bucuresti. Singura problema ar fi faptul ca anii care au trecut peste ele se vad destul de clar.mad_horax scrie:Observ cu bucurie ca esti Technic-ian. Mi-ar placea sa ne intalnim la o adunare RoLUG Bucuresti sau poate la expozitia din iulie de la MNT.Danke scrie:Colectia mea, dupa un 'dark age' de 3 ani + un 'wanted list' care im va goli portofelul cu siguranta anul acesta:
http://brickset.com/sets/ownedby-HDanke
http://brickset.com/sets/wantedby-HDanke
Poti expune niste modele?
Mai am un kit Mindstorms NXT 2.0 cumpărat in 2010, trebuie doar sa il gasesc.
Re: Colectiile noastre !
Si un update la mine, mai urmeaza si altele cat de curand.
http://brickset.com/sets/ownedby-Freekysch
http://brickset.com/sets/ownedby-Freekysch
- furnica98
- guraliv

- Mesaje: 178
- Membru din: Lun, 15 Septembrie '14, ora 20:22
- Judet: Maramures
- Localitate: Seini
Re: Colectiile noastre !
aici e lista mea
http://brickset.com/sets/ownedby-furnica98 pe langa astea mai am muulte figurine si muulte piese
http://brickset.com/sets/ownedby-furnica98 pe langa astea mai am muulte figurine si muulte piese
Ultima oară modificat Joi, 09 Aprilie '15, ora 23:07 de către furnica98, modificat 1 dată în total.
- iuliand
- gură spartă

- Mesaje: 2543
- Membru din: Mar, 18 Februarie '14, ora 20:51
- Judet: Constanta
- Localitate: Constanta
Re: Colectiile noastre !
^^^ Corectează linkul. Trebuie sa fie de forma:
http://brickset.com/sets/ownedby-iuliand
Înlocuiește "iuliand" cu id-ul tau de pe brickset.
http://brickset.com/sets/ownedby-iuliand
Înlocuiește "iuliand" cu id-ul tau de pe brickset.

