Reclame, obiecte, inventii, orice LEGO

Scrie răspuns
Avatar utilizator
geosh21
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 499
Membru din: Mar, 31 Martie '15, ora 19:59
Judet: Timis
Localitate: Timisoara

Re: Reclame, obiecte, inventii, orice LEGO

Mesaj de geosh21 » Mie, 23 Decembrie '15, ora 16:58

Giant dragonfly :
Vk30jfm.jpg
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Avatar utilizator
thedutch21
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 1143
Membru din: Joi, 27 Ianuarie '11, ora 19:37
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Reclame, obiecte, inventii, orice LEGO

Mesaj de thedutch21 » Mie, 23 Decembrie '15, ora 22:19

ii putin freaky :confused3:

Avatar utilizator
Ode
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 299
Membru din: Sâm, 19 Ianuarie '13, ora 15:49
Localitate: Pennsylvania, USA
Contact:

Re: Reclame, obiecte, inventii, orice LEGO

Mesaj de Ode » Mie, 30 Decembrie '15, ora 21:06

Uite si un documentar pe Channel 4 (Anglia) intitulat "Inside Lego at Christmas"

http://entertainment.ie/tv-highlight/In ... 374537.htm

Avatar utilizator
iuliand
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 2543
Membru din: Mar, 18 Februarie '14, ora 20:51
Judet: Constanta
Localitate: Constanta

Re: Reclame, obiecte, inventii, orice LEGO

Mesaj de iuliand » Joi, 31 Decembrie '15, ora 00:22

Ode scrie:Uite si un documentar pe Channel 4 (Anglia) intitulat "Inside Lego at Christmas"

http://entertainment.ie/tv-highlight/In ... 374537.htm
Se gaseste pe undeva inregistrat?

Avatar utilizator
Ode
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 299
Membru din: Sâm, 19 Ianuarie '13, ora 15:49
Localitate: Pennsylvania, USA
Contact:

Re: Reclame, obiecte, inventii, orice LEGO

Mesaj de Ode » Joi, 31 Decembrie '15, ora 16:08

Da, impreuna cu alte trei documentare.
Dacia te intereseaza da-mi un pm.

Avatar utilizator
geosh21
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 499
Membru din: Mar, 31 Martie '15, ora 19:59
Judet: Timis
Localitate: Timisoara

Re: Reclame, obiecte, inventii, orice LEGO

Mesaj de geosh21 » Joi, 31 Decembrie '15, ora 18:06

Daca nu e secret, poti lasa aici link-ul. Sigur mai sunt si altii interesati.

Avatar utilizator
Ode
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 299
Membru din: Sâm, 19 Ianuarie '13, ora 15:49
Localitate: Pennsylvania, USA
Contact:

Re: Reclame, obiecte, inventii, orice LEGO

Mesaj de Ode » Joi, 31 Decembrie '15, ora 19:01

Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Avatar utilizator
lapsanszkitamas
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 4953
Membru din: Dum, 29 Mai '11, ora 13:17
Judet: Mures
Localitate: Tragamúra de Cîmpie
Contact:

Re: Reclame, obiecte, inventii, orice LEGO

Mesaj de lapsanszkitamas » Vin, 01 Ianuarie '16, ora 16:05

Se multumeste :D
Follow LapsiKocka - Instagram - Youtube - Facebook

Avatar utilizator
mpatrascu
comunicativ
comunicativ
Mesaje: 55
Membru din: Joi, 17 Septembrie '15, ora 14:57
Localitate: Bucuresti

Re: Reclame, obiecte, inventii, orice LEGO

Mesaj de mpatrascu » Mar, 05 Ianuarie '16, ora 10:04

Lego a lansat la CES 2016 kitul de introducere in robotica WeDo 2.0. Noua versiune e bazata pe un hub Bluetooth LE si va avea aplicatii pentru PC, Mac si tablete.
http://venturebeat.com/2016/01/04/lego- ... new-robot/
Imagine

Avatar utilizator
talex
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 1373
Membru din: Mie, 14 Mai '14, ora 05:18
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Reclame, obiecte, inventii, orice LEGO

Mesaj de talex » Mar, 05 Ianuarie '16, ora 10:40

Ode scrie:Da, impreuna cu alte trei documentare.
Multumesc si eu pentru linkuri @Ode !
Follow the LEGO Batman adventures: http://instagram.com/alexnocturnal

Avatar utilizator
braker23
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 2591
Membru din: Joi, 13 Februarie '14, ora 10:29
Judet: Cluj
Localitate: Cluj-Napoca
Flickr: https://www.flickr.com/photos/braker23/
Contact:

Re: Reclame, obiecte, inventii, orice LEGO

Mesaj de braker23 » Mar, 05 Ianuarie '16, ora 10:43

mpatrascu scrie:Lego a lansat la CES 2016 kitul de introducere in robotica WeDo 2.0. Noua versiune e bazata pe un hub Bluetooth LE si va avea aplicatii pentru PC, Mac si tablete.
Sunt tare curios ce inventar are, poate merita cumparat pentru motoare si baterii ;)

tlg2014
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 490
Membru din: Joi, 14 August '14, ora 16:32
Judet: Cluj

Re: Reclame, obiecte, inventii, orice LEGO

Mesaj de tlg2014 » Mar, 05 Ianuarie '16, ora 13:24

Sunt chestii faine pe LE dar preturile sunt ridicate. Nu cred ca renteaza pentru piese.
https://shop.education.lego.com/

tlg2014
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 490
Membru din: Joi, 14 August '14, ora 16:32
Judet: Cluj

Re: Reclame, obiecte, inventii, orice LEGO

Mesaj de tlg2014 » Mar, 05 Ianuarie '16, ora 13:32


tlg2014
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 490
Membru din: Joi, 14 August '14, ora 16:32
Judet: Cluj

Re: Reclame, obiecte, inventii, orice LEGO

Mesaj de tlg2014 » Mar, 05 Ianuarie '16, ora 13:40


Avatar utilizator
braker23
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 2591
Membru din: Joi, 13 Februarie '14, ora 10:29
Judet: Cluj
Localitate: Cluj-Napoca
Flickr: https://www.flickr.com/photos/braker23/
Contact:

Re: Reclame, obiecte, inventii, orice LEGO

Mesaj de braker23 » Mar, 05 Ianuarie '16, ora 14:43

Am cautat sa vad ce motoare au scos in WeDo 2.0, se pare ca sunt noi si costa 22 EUR pe site-ul german:
Imagine
Presupun ca sunt niste M-uri tunate, cum aflu mai multe va spun, e clar.

Am gasit si SmartHub 2, modulul de control prin Bluetooth! pentru 2 motoare, costa 60 EUR:
Imagine

SmartHub-ul se poate alimenta cu 2 baterii AA sau cu BB-ul asta reincarcabil, care costa tot 60 EUR:
Imagine