Container transporter

geo2087
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 392
Membru din: Mar, 16 August '11, ora 14:33
Localitate: Brasov

Re: Container transporter

Mesaj de geo2087 » Joi, 15 Decembrie '11, ora 22:10

Chiar daca e miniscale, tot se poate inspira din ea.

Avatar utilizator
mathewheartlego
vorbăreț
vorbăreț
Mesaje: 68
Membru din: Sâm, 10 Decembrie '11, ora 16:53
Localitate: Orasul cu mafiotzi si fara lego (Piatra-Neamt)

Re: Container transporter

Mesaj de mathewheartlego » Vin, 16 Decembrie '11, ora 22:50

God bless lego!!!!!!

Avatar utilizator
cristian333
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 577
Membru din: Sâm, 26 Martie '11, ora 13:09
Localitate: Tg-Jiu
Contact:

Re: Container transporter

Mesaj de cristian333 » Vin, 16 Decembrie '11, ora 22:56

din nou mi se pare prea inalta... :? gandeste-te umpic: cand vaporul asta in forma de stalp de telegraf e pe mare si e lovit de valuri, ce se intampla? iti zic eu: se rastoarna! adica, doar incearca sa-l pui in apa (cred ca pluteste)
LEGO System Master!

Avatar utilizator
Tudorrrr
guraliv
guraliv
Mesaje: 186
Membru din: Sâm, 08 Octombrie '11, ora 00:43
Localitate: Bucharest

Re: Container transporter

Mesaj de Tudorrrr » Vin, 16 Decembrie '11, ora 23:16

cristian333 scrie:
din nou mi se pare prea inalta... :? gandeste-te umpic: cand vaporul asta in forma de stalp de telegraf e pe mare si e lovit de valuri, ce se intampla? iti zic eu: se rastoarna! adica, doar incearca sa-l pui in apa (cred ca pluteste)
Dar măcar arată mai bine. Și dacă pune o cabină și în față? roflol
LEGO Forevăr!
Imagine

Avatar utilizator
N33
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 1780
Membru din: Dum, 17 Aprilie '11, ora 16:09
Judet: Maramures
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Container transporter

Mesaj de N33 » Vin, 16 Decembrie '11, ora 23:18

Arata mai bine intradevar, trebuie sa faci cabina aia un pic mai mica nu minifig scale pt ca nu poti sa faci tot vaporul minifig scale la dimensiunea aia ...

Avatar utilizator
mathewheartlego
vorbăreț
vorbăreț
Mesaje: 68
Membru din: Sâm, 10 Decembrie '11, ora 16:53
Localitate: Orasul cu mafiotzi si fara lego (Piatra-Neamt)

Re: Container transporter

Mesaj de mathewheartlego » Sâm, 17 Decembrie '11, ora 13:05

hmmm,m-am inspirat putin din MAERSK LINE dar nu cred ca o voi face sa arate ca un container transporter adevarat....baza (care e dintr-o piesa) a fost de la un set city firefighters ( nu mai stiu cum se chema) si barca aia era mai mult o salupa.....MAERSK e de 10 ori mai mare deca o salupa (de fapt cred ca de 100 de ori roflol ).cristian,barca avea si un motor,o sa merg cu ea pe lac sa vad ce se intampla.... roflol roflol
God bless lego!!!!!!

Avatar utilizator
cristian333
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 577
Membru din: Sâm, 26 Martie '11, ora 13:09
Localitate: Tg-Jiu
Contact:

Re: Container transporter

Mesaj de cristian333 » Sâm, 17 Decembrie '11, ora 13:10

mathewheartlego scrie:hmmm,m-am inspirat putin din MAERSK LINE dar nu cred ca o voi face sa arate ca un container transporter adevarat....baza (care e dintr-o piesa) a fost de la un set city firefighters ( nu mai stiu cum se chema) si barca aia era mai mult o salupa.....MAERSK e de 10 ori mai mare deca o salupa (de fapt cred ca de 100 de ori roflol ).cristian,barca avea si un motor,o sa merg cu ea pe lac sa vad ce se intampla.... roflol roflol
era cumva asta? 7906-1: Fireboat
LEGO System Master!

Avatar utilizator
mathewheartlego
vorbăreț
vorbăreț
Mesaje: 68
Membru din: Sâm, 10 Decembrie '11, ora 16:53
Localitate: Orasul cu mafiotzi si fara lego (Piatra-Neamt)

Re: Container transporter

Mesaj de mathewheartlego » Lun, 19 Decembrie '11, ora 21:55

dap,asta era.fraaate ce m-am mai bucurat cand l-am primit! roflol roflol
God bless lego!!!!!!

Avatar utilizator
cristian333
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 577
Membru din: Sâm, 26 Martie '11, ora 13:09
Localitate: Tg-Jiu
Contact:

Re: Container transporter

Mesaj de cristian333 » Lun, 19 Decembrie '11, ora 22:10

deci, ai pus-o in apa? pluteste? :D
LEGO System Master!