WIP ALIEN Glider Hangar

Avatar utilizator
Mihai Marius Mihu
guraliv
guraliv
Mesaje: 185
Membru din: Mar, 18 Octombrie '11, ora 01:30
Contact:

WIP ALIEN Glider Hangar

Mesaj de Mihai Marius Mihu » Dum, 22 Iulie '12, ora 11:24

Imagine

si acum sa facem hangarul... :) :D
Ultima oară modificat Sâm, 05 Ianuarie '13, ora 02:36 de către Mihai Marius Mihu, modificat de 5 ori în total.

Avatar utilizator
lapsanszkitamas
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 4953
Membru din: Dum, 29 Mai '11, ora 13:17
Judet: Mures
Localitate: Tragamúra de Cîmpie
Contact:

Re: WIP ALIEN Glider Hangar

Mesaj de lapsanszkitamas » Dum, 22 Iulie '12, ora 13:01

e mai frumos decat imi imaginam. e pur si simplu super-mega-extrem de frumos. n-am ce sa mai spun dar partea din spate e asa de ... ma inspira foarte tare. sa nu te superi daca v-a aparea la o creatie de-a mea

aici e poza mea cand am vazut gliderul
Fişiere ataşate
default.jpeg
default.jpeg (8.83 KiB) Vizualizat de 1887 ori
Follow LapsiKocka - Instagram - Youtube - Facebook

chirox_krika
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 224
Membru din: Mar, 01 Mai '12, ora 13:51
Localitate: Zalau, Romania
Contact:

Re: WIP ALIEN Glider Hangar

Mesaj de chirox_krika » Dum, 22 Iulie '12, ora 16:31

Magnific. De-a dreptul magnific :0 :0 :0 :0 :0
Imagine

Avatar utilizator
Mihai Marius Mihu
guraliv
guraliv
Mesaje: 185
Membru din: Mar, 18 Octombrie '11, ora 01:30
Contact:

Re: WIP ALIEN Glider Hangar

Mesaj de Mihai Marius Mihu » Dum, 22 Iulie '12, ora 17:46

lapsanszkitamas scrie:e mai frumos decat imi imaginam. e pur si simplu super-mega-extrem de frumos. n-am ce sa mai spun dar partea din spate e asa de ... ma inspira foarte tare. sa nu te superi daca v-a aparea la o creatie de-a mea

aici e poza mea cand am vazut gliderul
Ma bucur ca iti place si ca te inspira. Multumesc. :)

P.S. Hahahah deci poza aia este... roflol roflol roflol .

Avatar utilizator
Mihai Marius Mihu
guraliv
guraliv
Mesaje: 185
Membru din: Mar, 18 Octombrie '11, ora 01:30
Contact:

Re: WIP ALIEN Glider Hangar

Mesaj de Mihai Marius Mihu » Dum, 22 Iulie '12, ora 17:47

chirox_krika scrie:Magnific. De-a dreptul magnific :0 :0 :0 :0 :0
Thanks :)

geo2087
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 392
Membru din: Mar, 16 August '11, ora 14:33
Localitate: Brasov

Re: WIP ALIEN Glider Hangar

Mesaj de geo2087 » Dum, 22 Iulie '12, ora 20:55

Microbuild? :D Arata foarte bine. Cu adevarat alien. Combinatie de organic si tehnologic...

Avatar utilizator
Mihai Marius Mihu
guraliv
guraliv
Mesaje: 185
Membru din: Mar, 18 Octombrie '11, ora 01:30
Contact:

Re: WIP ALIEN Glider Hangar

Mesaj de Mihai Marius Mihu » Dum, 22 Iulie '12, ora 21:25

geo2087 scrie:Microbuild? :D Arata foarte bine. Cu adevarat alien. Combinatie de organic si tehnologic...
Multumesc. Nu este micro, dar din poza ai dreptate, deocamdata cam asa arata. :) Am facut-o sa fie la scara de minifigurina. Nu am vrut sa fie prea mare pentru ca o voi atasa la o vigneta.

Avatar utilizator
lapsanszkitamas
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 4953
Membru din: Dum, 29 Mai '11, ora 13:17
Judet: Mures
Localitate: Tragamúra de Cîmpie
Contact:

Re: WIP ALIEN Glider Hangar

Mesaj de lapsanszkitamas » Lun, 23 Iulie '12, ora 11:16

Microbuild?
zicea ca e glider, nu cruiser, deci e nu poate fi micro. insa ma intreb cum ar arata un cruiser care transporta si lanseaza de astea :D :D
Follow LapsiKocka - Instagram - Youtube - Facebook

Avatar utilizator
valy12
comunicativ
comunicativ
Mesaje: 43
Membru din: Mie, 18 Iulie '12, ora 15:40
Localitate: Botosani
Contact:

Re: WIP ALIEN Glider Hangar

Mesaj de valy12 » Lun, 23 Iulie '12, ora 14:01

e super superb :0 numai zeii-lego pot face chestii de astea esti cel mai tare in lego-it :D
Im lego fan!Lego is my life.


Avatar utilizator
lapsanszkitamas
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 4953
Membru din: Dum, 29 Mai '11, ora 13:17
Judet: Mures
Localitate: Tragamúra de Cîmpie
Contact:

Re: WIP ALIEN Glider Hangar

Mesaj de lapsanszkitamas » Lun, 23 Iulie '12, ora 22:45

ha ha ha. astia-s toti designeri/din strainatate/din lumi mai transcendente. tu esti mandria noastra fiind unul din cei mai "profi" MOCeri din Ro. tu si inca cativa. :D :D
nu te compara cu cei din strainatate sau cu designeri, caci ei au alte posibilitati. tu cu posibilitatile destul de mici din "our beloved country" esti mai bun decat Ei :billiam: :billiam:
Follow LapsiKocka - Instagram - Youtube - Facebook

Avatar utilizator
tonicodrea
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 970
Membru din: Lun, 11 Iulie '11, ora 21:39
Localitate: Maramures
Contact:

Re: WIP ALIEN Glider Hangar

Mesaj de tonicodrea » Joi, 26 Iulie '12, ora 16:23

MOC-ul este forte reusit si pare real! :D Si imbinare culorilor da un efect vizual forte bun de alb cu albstru-translucent si gri.Dar am o intrebare :Care a fost primul tau MOC?

Avatar utilizator
Mihai Marius Mihu
guraliv
guraliv
Mesaje: 185
Membru din: Mar, 18 Octombrie '11, ora 01:30
Contact:

Re: WIP ALIEN Glider Hangar

Mesaj de Mihai Marius Mihu » Joi, 26 Iulie '12, ora 18:39

tonicodrea scrie:MOC-ul este forte reusit si pare real! :D Si imbinare culorilor da un efect vizual forte bun de alb cu albstru-translucent si gri.Dar am o intrebare :Care a fost primul tau MOC?
Salut, primul meu MOC... nu mai tin minte... cred ca eram la fel de mic ca si tine cand l-am facut. :)

Primul pe care l-am fotografiat este asta: http://www.mocpages.com/moc.php/232662
e de acum 2 ani de cand am inceput sa colectionez iar LEGO...

Avatar utilizator
tonicodrea
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 970
Membru din: Lun, 11 Iulie '11, ora 21:39
Localitate: Maramures
Contact:

Re: WIP ALIEN Glider Hangar

Mesaj de tonicodrea » Joi, 26 Iulie '12, ora 18:44

Eu fac acum The Flame of Olympus ,vreau sa ma inspir din lucrarile tale cu mitologia Greaca! :D Esti idolul meu in creati Lego!

Avatar utilizator
lapsanszkitamas
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 4953
Membru din: Dum, 29 Mai '11, ora 13:17
Judet: Mures
Localitate: Tragamúra de Cîmpie
Contact:

Re: WIP ALIEN Glider Hangar

Mesaj de lapsanszkitamas » Joi, 26 Iulie '12, ora 22:50

Primul pe care l-am fotografiat este asta: http://www.mocpages.com/moc.php/232662
e de acum 2 ani de cand am inceput sa colectionez iar LEGO...
e un pic cam ... morbid. da e foart e fain
Fişiere ataşate
shocked-meme.jpg
shocked-meme.jpg (143.32 KiB) Vizualizat de 1566 ori
Follow LapsiKocka - Instagram - Youtube - Facebook