Intrebare de Gaming

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Nick-Name
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 761
Membru din: Joi, 06 Ianuarie '11, ora 22:32
Localitate: Brasov, Romania,Terra
Contact:

Intrebare de Gaming

Mesaj de Nick-Name » Lun, 30 Aprilie '12, ora 22:46

Presupunand ca sunt cativa gameri care se respecta pe aici, pe forum, as vrea sa va rog sa va dati cu parerea (nu de pamant) despre Assassin's Creed.

Ar merita sa incep cu Assassin's Creed-ul 1, 2, 2 jumatate si 2 trei sferturi (Brotherhood si Revelations)pentru ca sa stiu povestea pas cu pas si asa, sau sa incep cu un joc mai nou, si ,teoretic, mai bun?

Mersi ;)
Nick-Name | Ωmega

Atlantis - Orasul Scufundat

Avatar utilizator
alexutzu300
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 296
Membru din: Mie, 10 Decembrie '08, ora 13:55
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Intrebare de Gaming

Mesaj de alexutzu300 » Lun, 30 Aprilie '12, ora 23:14

Primul joc e plictisitor si repetitiv.Trebuie sa recunosc ca,personal,inca nu l-am terminat.
Dar daca tii neaparat sa stii povestea(ceea ce iti recomand)ar trebui sa incepi cu AC1.Oricum,iti recomand macar sa il incerci,e un joc ok.Poate nu te deranjeaza repetitivatea.
Daca nu te intereseaza asa de tare povestea,poti sa incepi cu AC2,care e genial.
Imagine
Strada mea modulara.Check it out,leave a comment.
http://www.flickr.com- Pentru topicuri cu mai mult de 3 poze,va rog,folositi flickr.O mie de posturi cu attachments sunt obositoare.

geo2087
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 392
Membru din: Mar, 16 August '11, ora 14:33
Localitate: Brasov

Re: Intrebare de Gaming

Mesaj de geo2087 » Mar, 01 Mai '12, ora 03:07

Le-am terminat pe toate si pot zice ca sunt interesante(cel putin). Cu exceptia ultimului, care mi se pare partial o prostie... dar pentru poveste.. Joaca-le pe toate pe rand, pana la final daca se poate.

Avatar utilizator
Ikon
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 257
Membru din: Mie, 30 Martie '11, ora 12:24
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Intrebare de Gaming

Mesaj de Ikon » Mar, 01 Mai '12, ora 11:54

E printre cele mai bune jocuri dupa parerea mea, ia-o de la primul ca sa prinzi povestea, plus ca sunt unele elemente de gameplay care se schimba, evolueaza de la o parte la alta, deci cel mai bine e sa le joci in ordinea aparitiei.
Classic Lego is the best!

Avatar utilizator
brainiacul
vorbăreț
vorbăreț
Mesaje: 77
Membru din: Dum, 07 Septembrie '08, ora 13:30
Localitate: Iasi, Romania
Contact:

Re: Intrebare de Gaming

Mesaj de brainiacul » Mar, 01 Mai '12, ora 15:27

E unul dintre jocurile mele preferate, si dupa cum au spus si baietii de mai sus, joaca pe rand pentru ca e pacat sa pierzi povestea.

Spor! :)

Jouster22
comunicativ
comunicativ
Mesaje: 42
Membru din: Vin, 04 Noiembrie '11, ora 20:02

Re: Intrebare de Gaming

Mesaj de Jouster22 » Mie, 02 Mai '12, ora 00:44

Sincer, daca vrei sa afli toata povestea (cap-coada) incepe cu 1. Daca vrei doar sa te distrezi, atunci incearca AC 2 sau Revelations.
Insert witty signature here

Avatar utilizator
N33
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 1780
Membru din: Dum, 17 Aprilie '11, ora 16:09
Judet: Maramures
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Intrebare de Gaming

Mesaj de N33 » Mie, 02 Mai '12, ora 10:11

Un prieten spune ca in 85 % este fain dar sa jucat doar AC 1.In primul joc doar texturile nu prea ii placeau.

Cat despre poveste incepe bine ... eu iti spun sa joci de la capat sa intelegi ce se intampla.Apoi poti sa te prostesti in joc si sa incerci sa-ti bati recordul roflol