Propunere MAREA MOCUIALA 2017-rog cititi

Moderator: Bricky

Scrie răspuns
chyck
gură spartă
gură spartă

Propunere MAREA MOCUIALA 2017-rog cititi

Mesaj de chyck » Lun, 30 Ianuarie '17, ora 16:23

Buna ziua tuturor
Nu stiu daca scriu unde trebuie- dar sper sa cititi
Va rog sa nu mi-o luati in nume de rau-este doar o idee izvorata din situatia aparuta la sfarsitul 2016- începutul 2017
Oricat de mult isi doreste sa fie altfel-Bricky-are doar un singur cap si doua maini -ca toata lumea.....pe deasupra si femeie (mai o "curatenie, mai o piata, mai o cratita" si ce-o mai fi pe-acolo-ca-n orice gospodarie) + serviciu toata ziua ! (ati remarcat la ce ore "mici" din noapte apuca sa scrie pe forum ?!)
- o mica recapitulare-sigur imcompleta-!!! a ceea ce a muncit decembrie-ianuarie :
inscrieri,evidente,premii -2 concursuri in decembrie
-1 concurs in ianuarie
-alte liste si situatii/discutii la suportul expo din februarie
-program Lugbulk-....liste +liste+liste si centralizaaaaari ! (personal am ametit numai la astea !)
-liste Ivan....iar centralizari + "da-mi-o mie,na-ti-o tie" !...alte situatii de numarat
-si tot liste- daca nu erau destule centralizari pana acum !
-vin pachete, imparte, ambaleaza,trimite....cand vin piesele iar numara,ambaleaza si trimite
Sa nu uitam ca ea este intermediarul si legatura noastra cu LEGO- ca ambasador mai are si pe-acolo de vorbit, trimis situatii etc
-acum vin si platile-alta dandana-socoteste la fiecare-aduna, trimite mail-uri etc
Toate astea doar pentru ca NOI sa avem acces la cat mai multe piese, cat mai multe premii....pentru bucuria noastra !
-"Colac peste pupaza" vine si Marea Mocuiala !!!.....si iar numaraaaa si aduna la fiecare din 3 liste (expo ,concursuri si creatii proprii)............
Aici zic eu c-am putea ajuta !-mai ales ca ne tot inmultim si piese sunt de lucrat !-asa ca-i va fi tot mai greu...
Cred ca suntem cu totii suficient de maturi si responsabili incat sa ne putem numara CORECT singuri creatiile....Daca din diverse motive-deocamdata- nu se poate implementa un program de calculator (asemanator bancilor) care sa tina automat evidenta pe creator si creatie...
propun ca pe 2017 fiecare creator sa-si numeroteze postarea la creatii proprii- -unde sa posteze si lucrarile din expo astfel incat la sfarsitul anului in dreptul fiecarui nume/creator sa apara numarul ultimei creatii.... (Bricky doar sa urmareasca care au fost creatorii) si eventual sa adune si creatiile din concursuri daca nu le postam tot la creatii proprii ca sa nu incarcam programul)
De ex :
1)-Dragon Age Inquisition /Vit
2) Lux interior Bust/Vit
3) Punching Bag /Vit
4)........etc/Vit
1)Gradinita (de copii)/Chyck
2)......../Chick
3).........etc/Chyck
1)......../Talex
2)....../talex..........samd ...
Deci la ultima postare a lui
Vit va aparea de ex numarul 164
Chyck..............................25
Talex..............................28.......samd
In felul acesta Bricky nu va mai avea munca titanica de a numara si urmari sute de postari la creatii proprii si pe creator !
Bricky -te-ar ajuta ?....Ce ziceti ?....poate aveti idei mai bune de cum am putea sa usuram munca sefei .....propuneti !

talex
gură spartă
gură spartă

Re: Propunere MAREA MOCUIALA 2017-rog cititi

Mesaj de talex » Lun, 30 Ianuarie '17, ora 20:27

Imi place ideea cu numerotatul, as putea face asta la postarile viitoare daca se voteaza / aproba.
Ma bucur sa ma vad pe locul 2 in clasamentul prezentat drept exemplu, tare mi-ar placea sa fiu asa activ... hahaha :))
Follow the LEGO Batman adventures: http://instagram.com/alexnocturnal

Bricky
Ambasadoare RoLUG
Ambasadoare RoLUG
Judet: Bucuresti
Flickr: https://www.flickr.com/photos/brickys_world/

Mesaj de Bricky » Lun, 30 Ianuarie '17, ora 20:52

Multumesc, Chyck, pentru aprecieri :-*
Referitor la MM, am facut eu greseala sa tot aman postarea lor. Ideea e sa apara pe site creatiile. Totul e sa ma organizez eu mai bine anul asta :D
Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine

lapsanszkitamas
gură spartă
gură spartă
Judet: Mures

Mesaj de lapsanszkitamas » Lun, 30 Ianuarie '17, ora 21:50

@Sefa am mai propus candva, mai propun si amu'. Daca e nevoie, mai desemneaza un moderator dintre membrii activi si responsabili care sa se poata ocupa de treburile astea, sa te ajute cand ai prea multe pe cap. Eventual Sefu', ca el are experienta de admin/mod
-5000 de puncte la toate concursurile RoLUG dacă ești născut în 1 ianuarie #iarcuhashtaguri

Bricky
Ambasadoare RoLUG
Ambasadoare RoLUG
Judet: Bucuresti
Flickr: https://www.flickr.com/photos/brickys_world/

Mesaj de Bricky » Lun, 30 Ianuarie '17, ora 21:59

Pai eu de ce am preluat de la Sefu'?
Nu ca nu mai avea timp? :))
Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine

chyck
gură spartă
gură spartă

Mesaj de chyck » Mar, 31 Ianuarie '17, ora 08:03

Bricky "Referitor la MM, am facut eu greseala sa tot aman postarea lor. Ideea e sa apara pe site creatiile. Totul e sa ma organizez eu mai bine anul asta :D[/quote] "
Parerea mea este ca ai amanat din motive obiective si independente de vointa ta-au sosit tarziu piesele din Lugbulk iar listele noi au venit repede peste-mai organizata decat ai fost nu stiu cum poti fi-in conditiile serviciului pe care-l ai...... .iar luna decembrie este obligat aglomerata cu cel putin un concurs si Sarbatorile de iarna !.......nu stim ce va mai fi/interveni/ce cerinte mai "scoate " Lego (vezi sigla) la sfarsitul lui 2017...........Si apropos de "mi-as dori sa fiu asa activ" (Talex) poate ca vazand direct cate postari au ceilalti creatori -fiecare va fi stimulat sa-si gaseasca timp -macar "printre picaturi" sa mai creeze ceva-macar pentru a se simti parte din grup-si asta ar trebui sa fie benefic atat pentru activitatea RoLug in general cat si pentru creatori care pot invata mai mult unii de la ceilalti..... Sigur ca "fiecare si le stie pe-ale lui ", fiecare cu timpul si problemele personale dar, impresia-la o privire de ansamblu peste activitatea dintr-un an- este ca piese se cumpara- dar "mobilizarea"/timp pentru MOC-uri se face- in general- mai mult la concursuri/expozitii......si personal mi-ar place sa vad mai multe creatii ale colegilor din care as putea invata sau mi-ar bucura privirea.......