Best Lord of the Rings set

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Cloud
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 450
Membru din: Dum, 17 Octombrie '10, ora 21:00
Localitate: Galati
Contact:

Best Lord of the Rings set

Mesaj de Cloud » Vin, 12 Octombrie '12, ora 23:58

As vrea cateva pareri referitoare la seturile LOTR , dar cel mai important care set isi merita cel mai mult banii pentru numarul de piese si figurine incluse (bineinteles si design) Ma gandesc sa cumpar un set din aceasta seria dar vreau sa aud cateva pareri de la cineva care detine seturi deja. Anyone ? :)

Avatar utilizator
CLUBLEGO
guraliv
guraliv
Mesaje: 171
Membru din: Lun, 24 Ianuarie '11, ora 18:16
Judet: Prahova
Localitate: Ploiesti

Re: Best Lord of the Rings set

Mesaj de CLUBLEGO » Sâm, 13 Octombrie '12, ora 20:28

Dupa parerea mea setul The Mines of Moria.

Avatar utilizator
Cloud
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 450
Membru din: Dum, 17 Octombrie '10, ora 21:00
Localitate: Galati
Contact:

Re: Best Lord of the Rings set

Mesaj de Cloud » Joi, 25 Octombrie '12, ora 14:26

Cred ca ai dreptate ,este si singurul set cu un troll si Legolas. Eu ma gandeam pentru inceput sa imi cumpar setul uruk-hai army neavand prea multi bani momentan pentru un set mare ca Mines of Moria.

manuchao84
guraliv
guraliv
Mesaje: 195
Membru din: Lun, 14 Noiembrie '11, ora 19:09

Re: Best Lord of the Rings set

Mesaj de manuchao84 » Mie, 05 Decembrie '12, ora 11:16

Salut, sunt de aceeasi parere cu tine, mie imi plac foarte mult, detin 12 seturi 9471, cumparate in special pentru armata, dar si pt piese. Helm's Deep l-am luat pentru piese, la fel si watertop tower
Cu setul Mines of Moria nu am ce sa fac, poate doar sa-l cumpar separat pe Legolas, are piesele gri inchis, eu folosesc aceasta culoare doar pt stanci/munti

Avatar utilizator
Cloud
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 450
Membru din: Dum, 17 Octombrie '10, ora 21:00
Localitate: Galati
Contact:

Re: Best Lord of the Rings set

Mesaj de Cloud » Joi, 06 Decembrie '12, ora 01:25

Ma tot gandeam sa cumpar setul Mines of Moria dar dupa ce am studiat piesele mai bine sunt cam dezamagit nefiind un set foarte interesant in privinta pieselor . Intradevar minifigurinele sunt foarte interesante si face tot setul si mai sunt si exlusive majoritatea.
Setul 9471 e perfect cand vine vorba de numarul figurinelor si imi imaginez ca poti uni 2 sau mai multe ziduri de acelasi fel si cred ca este setul cel mai convenabil si ieftin avand in vedere numarul pieselor si figurinelor. Singurul lucru pe care care il mai poate avea este o figurina mai cunoscuta poate din film dar e bun si Eomer decat nimic. As da orice sa se faca battle packs cum sunt din seriile Kingdoms... Cred ca stiu ce set o sa aleg de sarbatori :P

manuchao84
guraliv
guraliv
Mesaje: 195
Membru din: Lun, 14 Noiembrie '11, ora 19:09

Re: Best Lord of the Rings set

Mesaj de manuchao84 » Joi, 06 Decembrie '12, ora 13:13

hm..eu nu am spus ca nu este un set interesant, ba din contra este foarte interesant dar nu pentru mine, care am nevoie doar de anumite piese. Eu de foarte multe ori am stat pe ganduri daca sa-l cumpar sau nu, dar cum am nevoie de foarte multe trupe si piese gri deschis pentru ziduri, ar fi o cheltuiala in plus setul ala..

sergius
vorbăreț
vorbăreț
Mesaje: 109
Membru din: Dum, 27 Ianuarie '13, ora 19:39

Re: Best Lord of the Rings set

Mesaj de sergius » Dum, 02 Iunie '13, ora 10:43

Battle at the helm's deep dupa parerea mea :-D