[REVIEW] Lego Star Wars 9677

Scrie răspuns
Avatar utilizator
thedutch21
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 1142
Membru din: Joi, 27 Ianuarie '11, ora 19:37
Localitate: Timisoara
Contact:

[REVIEW] Lego Star Wars 9677

Mesaj de thedutch21 » Mar, 12 Iunie '12, ora 23:59

Salutare!

Saptamana trecuta am observat ca cei de la Clevertoys au niste mini-seturi Star Wars interesante. Cum sunt fan al seriei SW (desi nu am foarte multe seturi), am dat o comanda, iar vineri am primit setul 9766 "X-wing Starfighter & Yavin 4".
http://www.flickr.com/photos/73443991@N ... hotostream

Cand am desfacut cutia... surpriza... Kinder Surprise, mai exact :))) Toate piesele erau bagate in planeta aia verde. Nu inteleg de ce Lego a insistat sa includa in set si globul ala (probabil va ajunge in bradul de craciun). Mi se pare inutil si doar ridica pretul setului. In fine... dupa 5 min de rasfoit instructiunile, m-am ales cu un model foarte dragut si numai bun de expus pe biroul de la lucru, unde a si ramas. :D Apreciez faptul ca placuta aceea de la stand este inscriptionata (urasc stikerele!), iar nava se poate roti pe stand.

Am pus pe flickr si niste poze cu setul in compania fratiorului mai mare... un X-Wing mai vechi, de pe biroul unui coleg de lucru. :D
http://www.flickr.com/photos/73443991@N ... otostream/

Note:
design: 9 (arta foarte bine expus undeva)
pret: 7 (cam mare datorita planetei)
piese: 7 (destul de putine si nu foarte rare)
minifigurina: 6 (nu prea ma pasioneaza)

Avatar utilizator
lapsanszkitamas
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 4866
Membru din: Dum, 29 Mai '11, ora 13:17
Judet: Mures
Localitate: Tragamúra de Cîmpie
Contact:

Re: [REVIEW] Lego Star Wars 9677

Mesaj de lapsanszkitamas » Mie, 13 Iunie '12, ora 15:27

cred ca "globul acela" este o planeta, de unde si provine numele seriei: Planet series. primesti o planeta din SW alaturi de o nava specifica acelei planete (de exemplu Naboo SF+Planet Naboo, TIE interceptor+Deathstar). planeta face parte din serie. dar sunt de acord ca nu era nevoie de ea deoarece e prost conceputa. numai Deathstarul arata bine, restul planetelor arata ca pictate cu sprayul
Follow LapsiKocka - Instagram - Youtube - Facebook

Avatar utilizator
thedutch21
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 1142
Membru din: Joi, 27 Ianuarie '11, ora 19:37
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: [REVIEW] Lego Star Wars 9677

Mesaj de thedutch21 » Joi, 14 Iunie '12, ora 00:13

da,da... stiu ca e o planeta, insa mi se pare inutila. probabil au dorit sa faca ceva serie mai deosebita, cu piesele in planeta.
din cate stiu existau niste mini-modele SW acum cativa ani, dar fara stand, figurina si "glob". nu inteleg de ce s-au scos. :(

Avatar utilizator
N33
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 1780
Membru din: Dum, 17 Aprilie '11, ora 16:09
Judet: Maramures
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: [REVIEW] Lego Star Wars 9677

Mesaj de N33 » Joi, 14 Iunie '12, ora 14:24

Sa stii ca ador planetele alea .. .doar ca toate sunt la fel ... si in marime si in forma,nu sunt vopsite prea bine ...

Oricum modelele cred ca sunt pentru pus pe raft ... si planetele agatate in spatele lor roflol
Am 3 din 6 si cred ma mai cumar cateva ca sunt faine ! :D