Colectiile noastre !

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Ode
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 299
Membru din: Sâm, 19 Ianuarie '13, ora 15:49
Localitate: Pennsylvania, USA
Contact:

Re: Colectiile noastre !

Mesaj de Ode » Mie, 26 Februarie '14, ora 21:34

Un update la colectia mea.

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 063&type=1

Technic rulez :)

Avatar utilizator
iuliand
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 2543
Membru din: Mar, 18 Februarie '14, ora 20:51
Judet: Constanta
Localitate: Constanta

Re: Colectiile noastre !

Mesaj de iuliand » Lun, 17 Martie '14, ora 11:18

thedutch21 scrie:Update la colectia mea:
Seturile technic 42021, 42004, luate de la adn2377. Thanks! :)
+ o comanda de pe bricklink, ce contine seturile Technic Star Wars 8000, 8001, un motor L, un IR receiver V2, roti si alte piese ce intentionez sa le folosesc pt concursul de Trial Truck din 31Mai (ne vedem la Cluj!).

http://brickset.com/sets/ownedby-thedutch21
De unde ai luat IR receiver v2? Am cautat si eu mai demult si nu am gasit pe bricklink...

Avatar utilizator
AlexDesign
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 942
Membru din: Dum, 12 Mai '13, ora 18:56
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Colectiile noastre !

Mesaj de AlexDesign » Mie, 23 Aprilie '14, ora 21:54

Vreau sa ma laud cu noul meu Trade Federation MTT de care nu ma pot bucura inca... am un var in Olanda care a zis ca mi-l da cu conditia sa vin sa il iau eu de acolo ca ii e lene sa il trimita altfel. Bine ca s-ar putea sa trec pe la vara cu ai mei pe la el...

Avatar utilizator
Felix Mezei
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 200
Membru din: Joi, 27 Martie '14, ora 00:56
Judet: Maramures
Localitate: Baia Mare
Contact:

Re: Colectiile noastre !

Mesaj de Felix Mezei » Joi, 24 Aprilie '14, ora 01:00

Iti doresc sa ajungi tu acolo cu familia . Olanda una din tarile mele preferate ! Am stat de 5 ori la o pensiune de familie fenomenala intr-un "satuc" si e o tara foarte frumoasa . Si daca mai vii si cu Lego de acolo ...priceless !

Avatar utilizator
AlexDesign
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 942
Membru din: Dum, 12 Mai '13, ora 18:56
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Colectiile noastre !

Mesaj de AlexDesign » Joi, 24 Aprilie '14, ora 09:57

Priceless e setul cu care vin (de fapt sunt mai multe dar MTT e cel mai jmecher si oficial cel mai mare set al meu). I care less about pensiuni acolo caci o sa stam la varu-meu.

Avatar utilizator
Ode
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 299
Membru din: Sâm, 19 Ianuarie '13, ora 15:49
Localitate: Pennsylvania, USA
Contact:

Re: Colectiile noastre !

Mesaj de Ode » Vin, 25 Aprilie '14, ora 19:42

Azi am adaugat si setul 8289 la colectia mea
(http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?S=8289-1)

Din intamplare am dat peste el intr-un magazin de trenulete, doar 80 de dolari, fara de 150+ pe ebay.

Avatar utilizator
Felix Mezei
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 200
Membru din: Joi, 27 Martie '14, ora 00:56
Judet: Maramures
Localitate: Baia Mare
Contact:

Re: Colectiile noastre !

Mesaj de Felix Mezei » Vin, 25 Aprilie '14, ora 19:47

Norocul trage la norocosi !!!

Avatar utilizator
Ode
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 299
Membru din: Sâm, 19 Ianuarie '13, ora 15:49
Localitate: Pennsylvania, USA
Contact:

Re: Colectiile noastre !

Mesaj de Ode » Sâm, 03 Mai '14, ora 18:00

Mi-am refacut inventarul, si arata cam asa:
1432 de modele de piese
18033 de piese (incluzand aceasi piesa in culori diferite)
3472.755 $ valoare aproximativa
18.3 Kg greutate minima

Si asta doar din seturile oficiale, fara sa includ piesele care le-am cumparat la bucata pe bricklink si pe ebay.

Top 5 cele mai numeroase piese:
1- Technic pin with friction - 2246 buc
2- Technic pin long with friction - 992 buc
3- Technic axle pin with friction - 758 buc
4- Technic axle 3 - 500 buc
5- Technic axle 2 - 439 buc

Cred ca e clar ca sunt fan al seriei Technic, din 18000 de piese 14620 sunt din categoria Technic

Avatar utilizator
FreeK
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 353
Membru din: Joi, 05 Ianuarie '12, ora 20:47
Localitate: Bucuresti

Re: Colectiile noastre !

Mesaj de FreeK » Vin, 16 Mai '14, ora 14:40

Tehnicele mele, in acest moment !

Imagine
Imagine
Imagine

Avatar utilizator
AlexDesign
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 942
Membru din: Dum, 12 Mai '13, ora 18:56
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Colectiile noastre !

Mesaj de AlexDesign » Vin, 16 Mai '14, ora 20:13

Ai multi cai putere acolo ;)

Avatar utilizator
vitreolum
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 2249
Membru din: Dum, 08 Iulie '12, ora 23:24
Judet: Bihor
Localitate: Oradea
Flickr: https://www.flickr.com/photos/97901768@N07/

Re: Colectiile noastre !

Mesaj de vitreolum » Vin, 16 Mai '14, ora 21:55

Cat de ciudat arata camionul asa de miiiiiiiic langa masina de curse si motor. :))

Avatar utilizator
FreeK
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 353
Membru din: Joi, 05 Ianuarie '12, ora 20:47
Localitate: Bucuresti

Re: Colectiile noastre !

Mesaj de FreeK » Sâm, 17 Mai '14, ora 13:14

Ai dreptate vitreolum, Skip Truck-ul e micut dar sa stii ca e un set foarte ok la pretul pe care il are (ala de pe okazii, nu ala din magazine). Pana acum, no 1 e 8258-ul, nimic nu-l intrece din punctul meu de vedere.

Avatar utilizator
Felix Mezei
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 200
Membru din: Joi, 27 Martie '14, ora 00:56
Judet: Maramures
Localitate: Baia Mare
Contact:

Re: Colectiile noastre !

Mesaj de Felix Mezei » Sâm, 17 Mai '14, ora 18:10

Felicitari si la cat mai multe rafturi pline de acum incolo !!!

Avatar utilizator
lapsanszkitamas
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 4953
Membru din: Dum, 29 Mai '11, ora 13:17
Judet: Mures
Localitate: Tragamúra de Cîmpie
Contact:

Re: Colectiile noastre !

Mesaj de lapsanszkitamas » Joi, 19 Iunie '14, ora 23:43

No hai sa ma dau si eu mare cu ce am... in afara de aceste cateva seturi, am ~2500 de piese primite de la cineva. printre ele am recunoscut cateva seturi SW clasice si Pirates/Castle. +2000 de piese de la alt* pr*ducatori



*editat: am copiat acelasi link, uitati-va daca va merge (mie imi merge)
Ultima oară modificat Vin, 20 Iunie '14, ora 13:17 de către lapsanszkitamas, modificat 1 dată în total.
Follow LapsiKocka - Instagram - Youtube - Facebook

Avatar utilizator
FreeK
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 353
Membru din: Joi, 05 Ianuarie '12, ora 20:47
Localitate: Bucuresti

Re: Colectiile noastre !

Mesaj de FreeK » Vin, 20 Iunie '14, ora 00:42

Nu e link-ul bun. Eu cand dau click vad seturile pe care le am eu.