Posibil set oficial LEGO Optimus Prime G1 vara 2022

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Balaur87
vorbăreț
vorbăreț
Mesaje: 76
Membru din: Mie, 26 Mai '21, ora 10:13
Judet: Bucuresti
Flickr: https://flic.kr/ps/3Y4ptN

Posibil set oficial LEGO Optimus Prime G1 vara 2022

Mesaj de Balaur87 » Mie, 11 Mai '22, ora 12:43

Setul va fi cu nr. 10302, sursa "powerbricks", link-ul cu toate detaliile...din surse va fi G1 (Freightliner FL86 Cabover) si se va transforma conform jucariei originale (fara demontare).

Mai multe detalii aflati in clipul respectiv...daca intr-adevar va iesi, it's a must have nu numai pt. fani dar ca si concept, va deveni un bestseller garantat.

Avatar utilizator
lapsanszkitamas
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 4866
Membru din: Dum, 29 Mai '11, ora 13:17
Judet: Mures
Localitate: Tragamúra de Cîmpie
Contact:

Re: Posibil set oficial LEGO Optimus Prime G1 vara 2022

Mesaj de lapsanszkitamas » Vin, 13 Mai '22, ora 10:34

Sincer, asteptam de mult sa faca ceva Transformers sau macar asemanator ca si functionalitate. Pacat ca acum nu e hyp cu Transferomers, ar fi atras poate niste clienti noi
Follow LapsiKocka - Instagram - Youtube - Facebook

Avatar utilizator
Balaur87
vorbăreț
vorbăreț
Mesaje: 76
Membru din: Mie, 26 Mai '21, ora 10:13
Judet: Bucuresti
Flickr: https://flic.kr/ps/3Y4ptN

Re: Posibil set oficial LEGO Optimus Prime G1 vara 2022

Mesaj de Balaur87 » Vin, 13 Mai '22, ora 11:23

lapsanszkitamas scrie:
Vin, 13 Mai '22, ora 10:34
Sincer, asteptam de mult sa faca ceva Transformers sau macar asemanator ca si functionalitate. Pacat ca acum nu e hyp cu Transferomers, ar fi atras poate niste clienti noi
Big hype este inca de la primele zvonuri...acum e plin youtube-ul de clip-uri de la unboxing-uri (lucky mofos) si pana la dezbateri, o sa fie bestseller chiar si pt. cei care nu sunt fani pt. ca e ceva unic care candva era un vis acum a devenit real.
Nu stiu daca va avea acelasi succes ca si Voltron dar totusi va fi un segment considerabil care il vor achizitiona si poate vom vedea si niste modding din partea unor youtuberi care l-au modat pe Voltron cu articulatii genunchi, etc.
Eu nu-l voi achizitiona la lansare pt. ca mi se pare scump si sunt suficient de multumit de moc-ul facut recent pe care intentionez sa-l perfectionez in timp.

Avatar utilizator
lapsanszkitamas
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 4866
Membru din: Dum, 29 Mai '11, ora 13:17
Judet: Mures
Localitate: Tragamúra de Cîmpie
Contact:

Re: Posibil set oficial LEGO Optimus Prime G1 vara 2022

Mesaj de lapsanszkitamas » Vin, 13 Mai '22, ora 14:22

Ma refeream specific la hypeul non-fanilor, cum era pe vremea filmelor lui Michael Bay. Era mai avantajos pentur LEGO daca scoteau setul cat filmele sunt "proaspete" in atentia publicului. Oricum, franciza are followeri berechet. M-as bucura sa iasa din colaborare si un Bumblebee, dar nu-mi fac sperante.
Follow LapsiKocka - Instagram - Youtube - Facebook

Avatar utilizator
Balaur87
vorbăreț
vorbăreț
Mesaje: 76
Membru din: Mie, 26 Mai '21, ora 10:13
Judet: Bucuresti
Flickr: https://flic.kr/ps/3Y4ptN

Re: Posibil set oficial LEGO Optimus Prime G1 vara 2022

Mesaj de Balaur87 » Vin, 13 Mai '22, ora 17:35

lapsanszkitamas scrie:
Vin, 13 Mai '22, ora 14:22
Ma refeream specific la hypeul non-fanilor, cum era pe vremea filmelor lui Michael Bay. Era mai avantajos pentur LEGO daca scoteau setul cat filmele sunt "proaspete" in atentia publicului. Oricum, franciza are followeri berechet. M-as bucura sa iasa din colaborare si un Bumblebee, dar nu-mi fac sperante.
am uitat sa specific ca lansarea e pe 1 iunie