ce faceti in vacanta?

Scrie răspuns
Avatar utilizator
lapsanszkitamas
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 4866
Membru din: Dum, 29 Mai '11, ora 13:17
Judet: Mures
Localitate: Tragamúra de Cîmpie
Contact:

ce faceti in vacanta?

Mesaj de lapsanszkitamas » Sâm, 24 Decembrie '11, ora 11:52

incep eu :D :D
imi voi pierde inca trei premolari, imi voi lua un set lego (sau nu), voi MOCui, voi merge la patinoar, probabil si la sanius, NU voi face nici o tema de casa, voi incerca sa stau treaz o noapte intreaga (de cand ma stiu tot incerc si niciodata nu reusesc roflol ), voi fotografia ***************** pt Steampunk Contest (ha ha ha cristi nu-i vei afla numele pana in ultimul moment ha ha ha roflol ), ma voi uita la Star Wars Ep. 4-5-6, voi incerca sa ma uit si la SW the CW Seasone4 Ep. 13-22, si imi voi pierde vremea pe RoLUG, RailBricks, Bricklink si www.nemkutya.hu.
atat despre ce voi face eu. voi?
Follow LapsiKocka - Instagram - Youtube - Facebook

devoratorul
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 615
Membru din: Vin, 06 August '10, ora 20:41

Re: ce faceti in vacanta?

Mesaj de devoratorul » Sâm, 24 Decembrie '11, ora 12:43

hop....ai CW S4??? daca da.....cum facem sa fc si eu rost de el? :p

Avatar utilizator
Tudorrrr
guraliv
guraliv
Mesaje: 186
Membru din: Sâm, 08 Octombrie '11, ora 00:43
Localitate: Bucharest

Re: ce faceti in vacanta?

Mesaj de Tudorrrr » Sâm, 24 Decembrie '11, ora 15:01

Mă joc cu 8466 (a ajuns ieri), construiesc Unimogul, MOC-uiesc, merg în tabără cu Dinu, mai construiesc nişte LEGO de Crăciun... roflol
LEGO Forevăr!
Imagine

Avatar utilizator
cristian333
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 577
Membru din: Sâm, 26 Martie '11, ora 13:09
Localitate: Tg-Jiu
Contact:

Re: ce faceti in vacanta?

Mesaj de cristian333 » Sâm, 24 Decembrie '11, ora 15:05

eu, in primul rand voi MOCui, chiar si de revelion, all day, all night roflol , voi merge la tara (adica la 6 km de cartierul meu roflol ) sa ma dau cu sania trasa de pisici (am doi, deci sania mea va avea doi măţi (asa se zice la pisoi pe olteneste roflol ) putere roflol , voi fotografia o diorama, voi sta pe rolug, yahoo!, etc., ma voi uita la videoclipuri cu pisici nebune, animale vs bebelusi, cazaturi, bebelusi cazand, faze funny, etc. ( roflol roflol ) o sa termin bomboanele din brad roflol , o sa distrug turbo tankul sa vad ce pot face din el roflol , ma voi trezi in fiecare zi la 10:30, si mai vad eu ce voi face...

P.S. ultima zi e astazi! trebuie sa postezi mocul azi! de ajunul craciunului! :billiam:
LEGO System Master!

Avatar utilizator
N33
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 1780
Membru din: Dum, 17 Aprilie '11, ora 16:09
Judet: Maramures
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: ce faceti in vacanta?

Mesaj de N33 » Sâm, 24 Decembrie '11, ora 15:52

Salutari,eu voi face urmatoarele lucruri:Ma intalnesc cu prietenii & etc,Trebuie sa fotografiez MOC-urile si voi face un TT.Construiesc trenurile si voi scrie un REVIEW despre ele.

Nu mai am habar ce voi face dar ... trebuie sa pierd timpul cu ceva roflol

Avatar utilizator
lapsanszkitamas
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 4866
Membru din: Dum, 29 Mai '11, ora 13:17
Judet: Mures
Localitate: Tragamúra de Cîmpie
Contact:

Re: ce faceti in vacanta?

Mesaj de lapsanszkitamas » Sâm, 24 Decembrie '11, ora 22:34

devoratorul scrie:hop....ai CW S4??? daca da.....cum facem sa fc si eu rost de el? :p
primele 12 episoade
mau dezamagit...rau de tot :((
cristian333 scrie:P.S. ultima zi e astazi! trebuie sa postezi mocul azi! de ajunul craciunului! :billiam:
hopa, eu nu asa imi amintesc! parca ai zis ca pana la anu nou, sau ceva de genul. ma rog, maine (duminica) voi avea timp si voi face tot posibilul sa il fotografiez si sa il postez. anyway, eu am zis duminica trecuta ca pe parcursul acestei saptamani voi fotografia MOCul, si eu INTOTDEAUNA imi tin promisiunile. mai putin pe cele pe care le fac surorii mele. niciodata nu ma tin de ele
Follow LapsiKocka - Instagram - Youtube - Facebook

Avatar utilizator
cristian333
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 577
Membru din: Sâm, 26 Martie '11, ora 13:09
Localitate: Tg-Jiu
Contact:

Re: ce faceti in vacanta?

Mesaj de cristian333 » Sâm, 24 Decembrie '11, ora 23:45

lapsanszkitamas scrie:
devoratorul scrie:hop....ai CW S4??? daca da.....cum facem sa fc si eu rost de el? :p
primele 12 episoade
mau dezamagit...rau de tot :((
cristian333 scrie:P.S. ultima zi e astazi! trebuie sa postezi mocul azi! de ajunul craciunului! :billiam:
hopa, eu nu asa imi amintesc! parca ai zis ca pana la anu nou, sau ceva de genul. ma rog, maine (duminica) voi avea timp si voi face tot posibilul sa il fotografiez si sa il postez. anyway, eu am zis duminica trecuta ca pe parcursul acestei saptamani voi fotografia MOCul, si eu INTOTDEAUNA imi tin promisiunile. mai putin pe cele pe care le fac surorii mele. niciodata nu ma tin de ele
pai e valabil doar pt tine roflol ma dispera asteptarea asta si suspansul, asa ca am hotarat sa-ti dau un impuls ;) da, concursul se incheie pe 1.1.'12 :)

P.S. grabeste-te! nu mai rezist! simt ca-mi explodeaza lightbrick-ul (am discutat noi pe un topic despre ce avem in suflet, iar tu mi-ai zis ca ai niste pneumatics roflol ) roflol roflol
LEGO System Master!

Avatar utilizator
lapsanszkitamas
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 4866
Membru din: Dum, 29 Mai '11, ora 13:17
Judet: Mures
Localitate: Tragamúra de Cîmpie
Contact:

Re: ce faceti in vacanta?

Mesaj de lapsanszkitamas » Dum, 25 Decembrie '11, ora 01:21

am discutat noi pe un topic despre ce avem in suflet, iar tu mi-ai zis ca ai niste pneumatics roflol ) roflol roflol
se pare ca am un chuck norris in inima, de aia nu sa oprit din batut roflol roflol
Follow LapsiKocka - Instagram - Youtube - Facebook

devoratorul
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 615
Membru din: Vin, 06 August '10, ora 20:41

Re: ce faceti in vacanta?

Mesaj de devoratorul » Dum, 25 Decembrie '11, ora 20:29

@lapsanszkitamas

later edit: o dumnezeule......ep 6 e chiar penibil......guliver in tara piticilor. Dezamagire totala de actualul sezon. :?

pfff.....ce naspa sunt noile casti ale clonelor...pfff...practic aceleasi dar cu niste tuburi pe margine ascunse sub caroserie.......practic viitoarele seturi star wars vor avea forma castilor:
Imagine
Imagine

Avatar utilizator
cristian333
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 577
Membru din: Sâm, 26 Martie '11, ora 13:09
Localitate: Tg-Jiu
Contact:

Re: ce faceti in vacanta?

Mesaj de cristian333 » Dum, 25 Decembrie '11, ora 21:31

devoratorul scrie:@lapsanszkitamas

later edit: o dumnezeule......ep 6 e chiar penibil......guliver in tara piticilor. Dezamagire totala de actualul sezon. :?

pfff.....ce naspa sunt noile casti ale clonelor...pfff...practic aceleasi dar cu niste tuburi pe margine ascunse sub caroserie.......practic viitoarele seturi star wars vor avea forma castilor:
Imagine
Imagine
eh... macar au incercat... intentia conteaza... roflol
am si eu 3 shock troopers si arata MULT mai bine...

EDIT: uite aici noile seturi din vara 2012... insfarsit au facut o fregata separatista! :D http://www.youtube.com/watch?v=9FVZ3RSb ... re=related
Ultima oară modificat Lun, 26 Decembrie '11, ora 21:02 de către cristian333, modificat 1 dată în total.
LEGO System Master!

Avatar utilizator
dinutu
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 532
Membru din: Joi, 23 Decembrie '10, ora 16:13
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ce faceti in vacanta?

Mesaj de dinutu » Dum, 25 Decembrie '11, ora 22:35

Eu in vacanta o sa stau o saptamana acasa, apoi doua saptamani o sa metg in tabara cu Tudor si o sa ne distram, o sa modific unimogul cat pot, o sa stau cu prietenii, O SA FAC TEME, o sa ma mut, o sa ma trezesc tarziu, o sa ma distrez etc. :D
Va salut si va respect,
Dinu Busegeanu

I just want de best, the best or nothing!

Avatar utilizator
N33
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 1780
Membru din: Dum, 17 Aprilie '11, ora 16:09
Judet: Maramures
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: ce faceti in vacanta?

Mesaj de N33 » Lun, 26 Decembrie '11, ora 01:17

Am deschis cadourile de craciun,am asamblat un layout mare si am testat trenurile ... Emerald Night-ul m-a cam dezamagit ...

Mai trebuie sa postez Mocurile promise .............................. :?

Trebuie sa completez review-ul despre tren ... si mai fac o petrecere de ziua mea !!!!!! :D