ACTA-Down With It!!!

Avatar utilizator
N33
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 1780
Membru din: Dum, 17 Aprilie '11, ora 16:09
Judet: Maramures
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: ACTA-Down With It!!!

Mesaj de N33 » Vin, 10 Februarie '12, ora 16:19

NAZISTI INTERNETULUI !!! RUN FOR YOUR LIFE ! roflol roflol

Stii la ce ma gandeam ... bine,unii tot vor downloada torrenturi ... le tau netul si restul no vor incerca ... de asta furnizorii de net vor castiga ... sau nu roflol
P.S.: daca se aplica legea, EA si restu producatorilor de jocuri vor da faliment. de ce? fiindca nimeni nu v-a cumpara un joc de care n-a auzit (de pe facebook, youtube, sau torrent) sau un joc care sa-ti manance economiile pe 1-2 ani.
Nu cred ... vor baga reclame la TV ... si eu primesc de ceva timp e-mailuri de la EA games .. deci nu cred ca ar avea probleme din astea ...

Dar eu nu mai cumpar/descarc jocurile astea pentru ca trebuie sa cumpar un calculator hiper suber puternic pr grafica aia ......

In rest,daca se aplica ACTA vor inchide si wikipedia ... ce este foarte enervant,pt ca nu poti sa cauti (Gratis ... ) ce vrei .... si cred ca vor aparea cat mai multe siteuri din astea:

HAI CA GASESTI TOT CE VREI,E SUPER !


Doar 100$ pe zi ca trial,99$ pe saptamana si super oferta 999999$ pe an !

Iti gasesti toate informatiile.

roflol roflol roflol

Avatar utilizator
cristian333
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 577
Membru din: Sâm, 26 Martie '11, ora 13:09
Localitate: Tg-Jiu
Contact:

Re: ACTA-Down With It!!!

Mesaj de cristian333 » Vin, 10 Februarie '12, ora 17:41

imi pun o intrebare: daca ACTA intra in vigoare, vom mai putea posta MOCuri fara sa avem probleme?

nu, pentru ca nu avem dreptul sa utilizam caramida LEGO din cauza ca nu avem drepturile de autor roflol
LEGO System Master!

Avatar utilizator
Ikon
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 257
Membru din: Mie, 30 Martie '11, ora 12:24
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ACTA-Down With It!!!

Mesaj de Ikon » Joi, 16 Februarie '12, ora 20:47

Classic Lego is the best!

Avatar utilizator
lapsanszkitamas
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 4866
Membru din: Dum, 29 Mai '11, ora 13:17
Judet: Mures
Localitate: Tragamúra de Cîmpie
Contact:

Re: ACTA-Down With It!!!

Mesaj de lapsanszkitamas » Joi, 16 Februarie '12, ora 21:10

ms de articol, e chiar interesant, desi...stiam ca "inchisoarea pentru o melodie" si restu is doar vorbe goale... problema de care vorbeam eu, pe care o aminteste si articolul, este "combaterea pirateriei". noi, astia care nu ne permitem jocurile PC, filmele si muzica, ce vom face? ne vom uita la filme numai la TV/cinema? vom asculta muzica numai la radio sau la concerte? vom juca numai jocuri online gen miniclip?
si apoi mai e problema cu inchiderea Wikipedia si YouTube (informatii confirmate): de unde ne vom mai informa? unde ne vom uita la videoclipuri? de inchiderea facebook nu-mi pasa, oricum imi mergea deja pe nervi, dar Wikipedia si YouTube? acestea deja s-au integrat in societatea noastra (vezi aluziile frecvente la "sursa suprema de informatii"-Wikipedia)

daca ACTA se va "aplica", adica daca vor fii introduse legi pt ACTA, noi, astia care nu suntem bogati, o dam in bara. si 80% din lume face parte din aceasta categorie
Follow LapsiKocka - Instagram - Youtube - Facebook

Avatar utilizator
N33
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 1780
Membru din: Dum, 17 Aprilie '11, ora 16:09
Judet: Maramures
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: ACTA-Down With It!!!

Mesaj de N33 » Joi, 16 Februarie '12, ora 21:25

daca ACTA se va "aplica", adica daca vor fii introduse legi pt ACTA, noi, astia care nu suntem bogati, o dam in bara. si 80% din lume face parte din aceasta categorie
Uite inca un motiv ... acum sunt de parere ca nu vor aplica acest tratat/lege ... ce o fi ...

Asta este despre drepturi de autor si piraterie ... dar cum vor ei sa combata asta ma cam ingrijoreaza...

Avatar utilizator
Tudorrrr
guraliv
guraliv
Mesaje: 186
Membru din: Sâm, 08 Octombrie '11, ora 00:43
Localitate: Bucharest

Re: ACTA-Down With It!!!

Mesaj de Tudorrrr » Joi, 16 Februarie '12, ora 23:16

lapsanszkitamas scrie:stiu despre ce e ACTA si e bine ca e introdusa (in mare parte). dar faptul ca pirateria (pentru cei care nu stiu, e vorba de Torrent) va fii interzisa, ma cam nelinisteste. eu n-am bani sa-mi cumpar filme si jocuri, de aia le descarc piratate (banii se duc pe altele-in principal LEGO :D ). so, voi ce ziceti?

P.S.: nu e un subiect aiurea, e ceva foarte real si important, din moment ce filmele, jocurile, unele teme de casa etc. le descarcam piratate
Dacă tu iei ACTA doar ca o simplă interzicere a Torrenturilor de înşeli muuuuuuuuuuult.
Ştiti aplicaţia aia pt. telefon, MP3, nu? Deobicei doar descarci de pe net muzică fără să plăteşti. Ei, dacă ACTA ar fi pusă în aplicare, când ai ieşi din graniţă, un poliţist îţi verifică conţinutul telefonului, laptopului, orice ai electronic la tine. Dacă va găsi O MELODIE descărcată pe gratis are dreptul să îţi distrugă telefonul eventual să te bage la închisoare. Sau dacă legea asta e pusă în aplicare, tu eşti într-un bar şi vrei să te filmezi ca să te dai mari că poţi bea 3 beri cu nasul în 2 minute şi pe fundal rulează o melodie, dacă pui aia pe Youtube, marş la închisoare că nu deţii drepturile de autor. Şi dacă ACTA va fi pusă în aplicare, vor fi şterse Youtube, Facebook, E-mail, G-mail, Vimeo, chiar şi ROlug pentru că are poze puse pe el cu LEGO, şi noi nu deţinem drepturile de autori ale LEGO. Deci, dacă ACTA va intra, toţi de pe acest forum putem fi băgaţi la închisoare pt. că am puse poze cu LEGO. ACTA e doar o reglă pusă ampulea şi dată în mâinile cui nu trebuie. O, şi dacă ACTA rezistă, omuleţii ăia de la care avem noi net vor fi obligaţi să ne urmărească fiecare pas pe internet şi dacă descărcăm o imagine cu o maşină, amendă şi închisoare. ACTA nu e doar o simplă lege, e practic uciderea a tot ce e liber pe internet.
LEGO Forevăr!
Imagine

Avatar utilizator
dinutu
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 532
Membru din: Joi, 23 Decembrie '10, ora 16:13
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ACTA-Down With It!!!

Mesaj de dinutu » Joi, 16 Februarie '12, ora 23:46

Nu tata, cum spunea si fratele meu de altfel, astea's povesti de adormit copii... Crezi ca netul are atatia momarlani sa se uite la calculatorul fiecaruia? Nee...nu au. Si ce crezi? Daca ne razbunam toti, facem 3 abateri sau cate ori fi si ne ia netu'. Dar tu stii cu ce bani si-au luat momralanii aia paine? Eh, cu banii MEI! Deci daca Dinu nu mai are net, momarlanii nu mai au bani, daca momarlanii nu mai au bani, nu mai au mancare, daca nu mai au mancare, dau faliment, fac foamea si nu mai e net... ( astea e varianta pesimista ) sau ei se revolta si ne dau net, ca sa traiasca si ei... ACTA e o gluma, va zic eu. Si crezi ca daca alexutzu300 isi pune o melodie pe telefon ( imi place sa-l dau pe el ca exemplu roflol ) o sa-l amendeze pe el? Sau pe ala care a luat 2 milioane de euro din contul lui Byonce? Eu zic ca nu o sa-l ia pe Alex... Cum spunea Ikon, prea multi bani, prea mult succes la mijloc ca sa dea astia faliment...Practic astia ,,se cred" mamele noastre, ca la ce reguli spun ei ca vor face ( dar nu vor face, e doar sa ne sperie pe noi ) practic iau tot internetul...Si practic calculatorul este 30% dupa parerea mea fara internet... Deci nu o sa mai auzi de jocuri ( ca nu ai internet roflol ) deci calculatorul va fi un mare 0... Deci asta ca faza cu bau-bau sau bursucul, de speriat cocalarii aia, si sa-i faca sa se linisteasca... Astia cu un IQ mai ridicat ( ca noi/ mare parte dintre noi ) si-au dat seama ca asta e o pacaleala de 1 aprilie putin mai devreme venita... :?
Va salut si va respect,
Dinu Busegeanu

I just want de best, the best or nothing!

Avatar utilizator
N33
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 1780
Membru din: Dum, 17 Aprilie '11, ora 16:09
Judet: Maramures
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: ACTA-Down With It!!!

Mesaj de N33 » Joi, 16 Februarie '12, ora 23:54

Da ... de acord ... dar uite inca un lucru.

S-a aplicat ACTA ...

Un tip scoate ceva muzica ... nu se intampla nimic,celalat vrea sa scoata un film dar vede sau aude undeva ce cineva a primit amenda/a fost arestat si celelalte ... se sperie si nu mai vrea sa downloadeze nimic..

Ceva ca ... hai sa facem ceva rau ... tu faci,ceilalti nu se baga pe tine te-au prins si nu se intampla nimic mare pentru ca nu 4 au facut doar 1 ...

Dar este exclus sa inchida mari siteuri ca Youtube ... ca vor fi dati in judecata roflol

Avatar utilizator
alexutzu300
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 296
Membru din: Mie, 10 Decembrie '08, ora 13:55
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ACTA-Down With It!!!

Mesaj de alexutzu300 » Vin, 17 Februarie '12, ora 00:30

dinutzu scrie: Si crezi ca daca alexutzu300 isi pune o melodie pe telefon ( imi place sa-l dau pe el ca exemplu roflol ) o sa-l amendeze pe el? Sau pe ala care a luat 2 milioane de euro din contul lui Byonce? Eu zic ca nu o sa-l ia pe Alex...
Tu chiar ai o problema cu mine roflol
on:S-a gandit cineva ca ACTA e doar un paravan?Deja intru in alte chestii,dar masonii(cei care conduc,de altfel,lumea)s-au trezit ei intr-o dimineata si au realizat ca suntem 7 miliarde de oameni pe pamant.Ce inseamna asta pentru ei?Mult prea multi oameni de controlat.Deci ce facem noi cu ei?Hai sa ii omoram(era povestea aia cu lagare prin SUA,pe vremea SOPA).Si fara internet,vestea nu se va raspandi prea rapid.
TADAM.
Ok,poate veti crede ca sunt aberatii,poate intr-un fel chiar sunt,desi eu nu cred ca sunt aberatii totale. :D
Acum,sa revenim la ACTA.
Imagine
Strada mea modulara.Check it out,leave a comment.
http://www.flickr.com- Pentru topicuri cu mai mult de 3 poze,va rog,folositi flickr.O mie de posturi cu attachments sunt obositoare.

Avatar utilizator
lapsanszkitamas
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 4866
Membru din: Dum, 29 Mai '11, ora 13:17
Judet: Mures
Localitate: Tragamúra de Cîmpie
Contact:

Re: ACTA-Down With It!!!

Mesaj de lapsanszkitamas » Vin, 17 Februarie '12, ora 15:57

alexutzu300 scrie:S-a gandit cineva ca ACTA e doar un paravan?
normal ca nu...se subintelege, e ceva firesc. de ce sa se inchida siteurile cele mai mari care castiga o multime de bani? OAAAARE de ce? normal ca cineva misca lucrurile din obscuritate. n-ar fii prima oara. cel mai apropiat exemplu este canalul de televiziune R*alitatea TV : se vede de la o posta ca e in mana unui politician sau grup de politicieni si le serveste la scopurle lor. la fel si ACTA: cineva vrea sa scape de torrent, youtube, wikipedia, facebook etc. trageti voi cocluziile
Follow LapsiKocka - Instagram - Youtube - Facebook

Avatar utilizator
N33
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 1780
Membru din: Dum, 17 Aprilie '11, ora 16:09
Judet: Maramures
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: ACTA-Down With It!!!

Mesaj de N33 » Vin, 17 Februarie '12, ora 16:04

DA !
Se poate ca cineva vrea sa scape de siteurile astea pentru ca aduc o multime de bani ... mereu sunt oameni invidiosi ... sau care au probleme cu siteurile astea ... poate au primit BAN de la Youtube si au crescut si sunt politicieni roflol roflol roflol

Saaauuuu ... cineva vrea doar sa creeze probleme,ca cu povesti proaste pe net ca sfarsitul lumii ... sau meteoriti extraterestrii ... teroristi ... stiti voi.


Sau vor doar sa ne F$%@ l@ (@5 pardon ... enerveze :|

Avatar utilizator
alexutzu300
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 296
Membru din: Mie, 10 Decembrie '08, ora 13:55
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ACTA-Down With It!!!

Mesaj de alexutzu300 » Vin, 17 Februarie '12, ora 21:39

Nu sunt sigur ca am fost inteles.
Fara internet,stirile nu vor mai circula.Vor avea control mult mai mare asupra informatiilor.Si vor face mult mai multi bani.Tadam.
Imagine
Strada mea modulara.Check it out,leave a comment.
http://www.flickr.com- Pentru topicuri cu mai mult de 3 poze,va rog,folositi flickr.O mie de posturi cu attachments sunt obositoare.

Avatar utilizator
lapsanszkitamas
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 4866
Membru din: Dum, 29 Mai '11, ora 13:17
Judet: Mures
Localitate: Tragamúra de Cîmpie
Contact:

Re: ACTA-Down With It!!!

Mesaj de lapsanszkitamas » Sâm, 18 Februarie '12, ora 10:02

alexutzu300 scrie:Nu sunt sigur ca am fost inteles.
Fara internet,stirile nu vor mai circula.Vor avea control mult mai mare asupra informatiilor.Si vor face mult mai multi bani.Tadam.
mijloace de control in masa...
Follow LapsiKocka - Instagram - Youtube - Facebook

Avatar utilizator
Tudorrrr
guraliv
guraliv
Mesaje: 186
Membru din: Sâm, 08 Octombrie '11, ora 00:43
Localitate: Bucharest

Re: ACTA-Down With It!!!

Mesaj de Tudorrrr » Sâm, 18 Februarie '12, ora 15:51

E oficial, TOATĂ EUROPA A RENUNŢAT LA ACTA!
Mai rămân America şi Asia, dar ele nu contează. roflol
LEGO Forevăr!
Imagine

geo2087
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 392
Membru din: Mar, 16 August '11, ora 14:33
Localitate: Brasov

Re: ACTA-Down With It!!!

Mesaj de geo2087 » Sâm, 18 Februarie '12, ora 17:13

Voi va dati sema totusi, ca ACTA nu inseamna doar cenzurarea internetului, etc. Mai inseamna si ca produsele contrafacute vor disparea incet incet (inclusiv fake-urile de Lego) :p

Ati putea totusi sa incercati sa va cumparati ceea ce va place. Eu, de exemplu, de mai bine de un an, orice joc pe care l-am vrut, l-am cumparat, si daca nu mi-am permis la momentul lansarii, am asteptat oferte pe Gameshop sau pe Steam. Ganditi-va, totusi, daca toata lumea ar downloada ilegal, ar mai avea producatorii, artistii, bani sa faca altele? Ar mai avea resurse sa ne incante cu alte creatii? Nu prea...