Vand set Star Wars Lego 75192 Millenium Falcon (Ultimate Collector Series), nou si sigilat

Scrie răspuns
starfan
tăcut
tăcut
Mesaje: 6
Membru din: Lun, 17 Februarie '14, ora 12:32

Vand set Star Wars Lego 75192 Millenium Falcon (Ultimate Collector Series), nou si sigilat

Mesaj de starfan » Lun, 02 Aprilie '18, ora 23:20

Salut tuturor,
Acum ceva vreme am achizitionat unul dintre cele mai impresionante seturi Lego din Seria Star Wars: Millenium Falcon (75192) Ultimate Collector Series. Setul este foarte mare, numarand peste 7000 de piese. Nu voi descrie in detaliu setul pentru ca probabil multi dintre voi deja il stiu. Ma rezum la a scoate in evidenta faptul ca ofera figurine atat pentru varianta trilogiei initiale cat si pentru cele doua continuari din ultimii ani.

L-am achizitionat din dorinta de a-l construi peste ctiva ani. Din pacate, am realizat ca cel mai probabil nu o sa am loc suficient pentru el, nefiind singurul set Lego din colectia mea. De aceea, m-am decis sa-l vand. Cutia este sigilata si in stare impecabila. De asemenea, am pastrat si cutia originala de depozitare pentru extra protectie.
Pe site-ul official Lego este stock 0, neexistand nici un fel de informatie daca va mai aparea sau nu in viitor.
Ma desprind greu de el dar este cea mai buna decizie avand in vedere ca nu ma voi putea bucura de el in totalitate, doar depozitandu-l.

Referitor pret:
Pretul meu este 3700 LEI, in contextul in care in Romania setul este in jur de 4200 LEI iar pe Ebay in jur de 900 - 1000 Euro in functie de oferta.

Referitor la livrare: pot face livrare personala in Bucuresti fara costuri suplimentare.

Pentru cei din afara Bucurestiului: cutia este foarte mare si cantareste in jur de 14 Kg. Asadar taxele de livrare sunt ceva mai mari.
Varianta cea mai rapida si sigura ar fi prin curier. Costuri in jur de 80 Lei dar trebuie sa verific. In aceasta situatie plata se va face inainte de expediere direct in banca de catre cumparator.

Ar mai fi si o solutie prin Posta Romana cu plata in ramburs dar timpi de asteptare ceva mai mari si conditii de manipulare mai riscante. Costurile ar fi undeva in jur de 40 Lei.

Va stau la dispozitie pentru orice intrebare!

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine