Forma meclă

Moderator: Bricky

Scrie răspuns
Avatar utilizator
vitreolum
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 2249
Membru din: Dum, 08 Iulie '12, ora 23:24
Judet: Bihor
Localitate: Oradea
Flickr: https://www.flickr.com/photos/97901768@N07/

Forma meclă

Mesaj de vitreolum » Vin, 09 Februarie '18, ora 16:57

Am tot incercat in ultimul timp sa dau o forma mai feminina la busturi si nu prea imi iese.

Astea sunt variantele care am reusit sa le fac:

- cea care am tot folosit-o

ImagineLady Death Bust by Letranger Absurde, on Flickr

- una sugerata de MMM

Imaginetest by Midas Touch, on Flickr

- si asta la care am lucrat azi (gura de aici se poate adapta si la cea de mai sus)

ImagineDSCN6386 by Midas Touch, on Flickr

Vi se pare vreuna mai reusita decat cea initiala? Eu in ultima nu pot sa-l vad decat pe Ralf Moeller in Conan (in poza mica pare ok dar nu si in varianta mare). :)) 2 si 3 sunt de altfel si muuuult mai fragile.

Imagine

Avatar utilizator
thedutch21
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 1142
Membru din: Joi, 27 Ianuarie '11, ora 19:37
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Forma meclă

Mesaj de thedutch21 » Sâm, 10 Februarie '18, ora 16:17

incearca o barbie mai ascutita. poate niste sprancene subtiri ar ajuta (piesa gheara/coada). nasul se poate face mai subtire in partea superioara?

Avatar utilizator
vitreolum
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 2249
Membru din: Dum, 08 Iulie '12, ora 23:24
Judet: Bihor
Localitate: Oradea
Flickr: https://www.flickr.com/photos/97901768@N07/

Re: Forma meclă

Mesaj de vitreolum » Sâm, 10 Februarie '18, ora 20:48

Nu am cum sa fac barbie mai ascutita decat daca renunt la forma gurii, asa nu mai are farmec. Sprancenele par prea groase mai mult din cauza umbrei, in realitate arata bine cu lingourile negre fata de tileurile din poza 2. Probabil s-ar putea face mai subtire nasul cu log brick-uri, trebuie sa incerc, sper sa nu apara gauri pe langa ochi daca le folosesc pe alea; atlceva nu-mi vine in minte.

chyck
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 1326
Membru din: Vin, 13 Februarie '15, ora 11:27
Localitate: Bucuresti

Re: Forma meclă

Mesaj de chyck » Sâm, 10 Februarie '18, ora 21:31

barbia rotunjita este un inceput bun......sprancenele fie le faci mai arcuite , fie oblice (daca se poate).....privirea in jos......fata un pic mai scurta (sa nu para asa de lungi si coltoase-sa para mai rotunjite-desi tot drepte sunt!)......sunt doar niste pareri....nu stiu daca se pot pune si in practica....