Salutare

Scrie răspuns
stiukanu
tăcut
tăcut
Mesaje: 3
Membru din: Mar, 02 Ianuarie '24, ora 13:38
Judet: Timis

Salutare

Mesaj de stiukanu » Mar, 09 Ianuarie '24, ora 22:06

Bine v-am gasit!
Sunt AFOL, incerc sa MOCui cu Technic si colectionez tot ce iese licentiat NASA. Locuiesc in Timisoara.
Dupa doi ani de pauza am revenit la pasiune, fiind sigur ca acum nu-mi va inghiti copilul din piese.
Am gasit acest forum cautand daca in Ro se fac concursuri de LEGO Trial truck, poate pe viitor ma voi inscrie la o editie.
Spor la construit!

Avatar utilizator
Homersapien
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 1249
Membru din: Mar, 22 Noiembrie '16, ora 20:30
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Salutare

Mesaj de Homersapien » Mie, 10 Ianuarie '24, ora 08:15

Salut si bine ne-ai gasit, anul acesta doar in toamna organizam Trial truck. Daca ai construit ceva pana acum sa ne areti.

Spor la construit!

stiukanu
tăcut
tăcut
Mesaje: 3
Membru din: Mar, 02 Ianuarie '24, ora 13:38
Judet: Timis

Re: Salutare

Mesaj de stiukanu » Vin, 12 Ianuarie '24, ora 20:42

Mersi! Gasesc undeva cerinte, sau categoriile fostelor editii de trial truck? E o locatie fixa sau se schimba anual?

Avatar utilizator
Homersapien
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 1249
Membru din: Mar, 22 Noiembrie '16, ora 20:30
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Salutare

Mesaj de Homersapien » Lun, 15 Ianuarie '24, ora 08:16

In general ne plimbam intre Bucuresti-Brasov-Cluj. Sa zicem ca partea de technicieni s-a concentrat in Cluj si Bucuresti dar avem membrii si in alte orase evident iar Brasovul e mai la mijloc si atunci ne intalnim din cand in cand si acolo.
Pe site (adica nu aici pe forum) in meniul Concursuri/incheiate/20xx/ Winter Trial Truck si Technic Xperience gasesti poze de la concursuri, probele si cerintele pentru fiecare.

In fiecare an incercam ceva mai diferit dar anul acesta probabil vom merge pe camioane 4x4 clasic (mini si maxi) adica roti de 56 si de 107 de tractor. Vom avea si o proba de pullback pentru incepatori si probabil inca o proba. Ne vom ocupa sa punem cat mai repede probele si regulamentul.

Spor la construit.

P.S. Inca nu stiu nimic despre locatie si data dar anuntam din timp.

stiukanu
tăcut
tăcut
Mesaje: 3
Membru din: Mar, 02 Ianuarie '24, ora 13:38
Judet: Timis

Re: Salutare

Mesaj de stiukanu » Lun, 15 Ianuarie '24, ora 20:36

Mersi Homer!

Avatar utilizator
Homersapien
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 1249
Membru din: Mar, 22 Noiembrie '16, ora 20:30
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Salutare

Mesaj de Homersapien » Mar, 16 Ianuarie '24, ora 09:03

Intre timp arata-ne ce ai MOCuit. Nu suntem pretentiosi.
Daca faci un cont pe brickset.com , iti poti face o colectie online pentru a avea o evidenta si pentru a o prezenta celorlalti.

Sport la construit!