Salutare

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Domnul TIE
tăcut
tăcut
Mesaje: 3
Membru din: Dum, 10 Octombrie '21, ora 12:24
Judet: Mures
Localitate: Luduș

Salutare

Mesaj de Domnul TIE » Dum, 10 Octombrie '21, ora 12:53

Mă numesc Alex. Am 14 ani ți sunt din județul Mureș. Pasiunea mea pentru LEGO a început cu 6 ani în urmă, când am primit de la nașa mea primul meu set, și anume 75030 (Millenium Falcon Microfighter). De atunci, pasiunea mea a continuat să crească, la fel ca și colecția. În ultima perioadă am început să îmi cumpăr tot mai multe seturi și, de asemenea, piese pentru a construi MOC-uri. Apoi am descoperit Rebrickable, o altă platformă LUG, asemănătoare cu aceasta. Apoi am descoperit rolug. Nu am știut până acum că există o asemenea platformă LUG în România și nici nu am mai văzut alta care să susțină pasiunea pentru LEGO în același fel. De asemenea, mi-a plăcut foarte mult ideea de concursuri bazate pe MOC-uri. Abia aștept să văd ce mai are de oferit această platformă în continuare!

(pentru fani LEGO) Succes la construit!
(pentru fani Star Wars) Forța să fie cu voi!

Avatar utilizator
lapsanszkitamas
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 4866
Membru din: Dum, 29 Mai '11, ora 13:17
Judet: Mures
Localitate: Tragamúra de Cîmpie
Contact:

Re: Salutare

Mesaj de lapsanszkitamas » Dum, 10 Octombrie '21, ora 13:26

Wow, inca un muresean! Hai ca nu suntem un judet chiar asa de tomberonar pe cat parem, doar suntem 3 MOCeri deja :))
Bun venit in RoLUG. Daca esti familiar cu Rebrickable, probabil cunosti si Brickset. De pe ambele platforme ne poti arata colectia ta! La sectiunea MOCuri ne poti arata ce ai creat, iar postand acolo te poti califica pentru concursul Marea MOCuiala
Asteptam sa te vedem pe la concursuri, expozitii, poate chiar si la vreun meeting daca facem in zona
Follow LapsiKocka - Instagram - Youtube - Facebook