Hello awesome people!

Scrie răspuns
neguritab
tăcut
tăcut
Mesaje: 4
Membru din: Joi, 15 Iulie '21, ora 10:07
Judet: Timis

Hello awesome people!

Mesaj de neguritab » Joi, 15 Iulie '21, ora 12:30

Hello awesome people!

Numele meu este neguritab sau Bogdan, am 26 de ani sunt din Timisoara si colectionez lego din vara anului trecut. Prima data am pus mana pe 2 seturi 11003, copilul din mine striga sa le cumpar si le-am luat, iar de atunci a inceput dependenta. Teme preferate sunt prea multe. Collectible Minifigs, Pirates, Harry Potter si Star Wars ar fi cateva din ele.

Vreau in viitorul apropiat sa ma apuc sa fac MOC's mai serioase in Bricklink Studio. Pana acum mi-am facut un stand de minifigs super basica sa stiu cate piese imi trebuie si m-am jucat cu ceva ziduri modulare pentru imperial soldiers (desi nu am inca) dar nimic serios, nici nu mai am fisierele. Pot zice ca sunt la stadiu de learning inca.

Seturile mele:
https://brickset.com/sets/ownedby-neguritab

Inca sunt destul de nou si mai am multe de invatat, in special la capitolul depozitare. Momentan sunt in jur de 12,000 de piese dar numarul creste alarmant de rapid.

chyck
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 1326
Membru din: Vin, 13 Februarie '15, ora 11:27
Localitate: Bucuresti

Re: Hello awesome people!

Mesaj de chyck » Vin, 16 Iulie '21, ora 15:58

Bine-ai venit ! Sa te intrebi peste 5-7 ani unde le depozitezi ! :anim-bigsmile: .....Fie pui seturile construite pe rafturi (daca ai un spatiu dedicat) fie desfacute si sortate pe categorii in sertare sau cutii....Orice solutie vei alege rezultatul va fi acelasi : prea multe care nu mai au loc si prea putine din ce-ti trebuie ! :anim-wink: