Salve!

Scrie răspuns
Thebear96
tăcut
tăcut
Judet: Covasna

Salve!

Mesaj de Thebear96 » Mie, 12 Iunie '24, ora 11:04

Salutare! Ma numec daniel, dar prietenii imi spun Urs. Am 28 de primaveri supravietuite, de meserie sunt consultant IT iar pasiunea pentru Lego o am inclusiv pe CV. Imi place sa construiesc si sa colectionez seturi legate de diverse topic-uri care imi plac sau care imi aduc aminte de copilarie. In prezent detin o colectie de peste 50 de seturi, mandria mea fiind UCS Destroyer-ul, si display-ul de casti Star Wars. Nu am construit MOC-uri pana acum, dar planuiesc sa fac asta cat de curand.

anacronox
gură spartă
gură spartă

Re: Salve!

Mesaj de anacronox » Mie, 12 Iunie '24, ora 13:00

Salutare și bine ai venit. Grupul Star Wars este mereu în expansiune și mulțumim oricând oricărui cavaler Jedi, lord Sith, Dark Jedi sau Clone Trooper/ Commander care se alătură.
Care trilogie te atrage cel mai mult? Ce topicuri din universul Star Wars îți place să explorezi în lumea Lego?

buksa_ovidiu
comunicativ
comunicativ
Judet: Bucuresti

Mesaj de buksa_ovidiu » Mie, 12 Iunie '24, ora 13:10

Buna Daniel,

Ne bucuram ca ai ales sa ni te alaturi si sa faci parte din comunitatea noastra.

La fel ca tine, si eu sunt membru (relativ) nou. Am gasit aici oameni frumosi si talentati in arta Lego.

De asemenea, si eu sunt in domeniul IT, programator.

Ca sa te cunoastem mai bine, am dori sa stim care este tema/subtema ta preferata?

Eu de pilda sunt pe city (masini, cladiri modulare si mai ales trenuri), plus my crown joule, speed champions.

Abia asteptam sa iti vedem creatiile si sa ne dai pe spate cu ideile tale.

endaerkened
gură spartă
gură spartă
Judet: Bihor
Flickr: https://www.flickr.com/photos/152265303@N06/

Mesaj de endaerkened » Mie, 12 Iunie '24, ora 16:25

Heyy; bine ai venit!
In cuvintele intelepte a maestrului Yoda: "Once you start down the Lego Star Wars path, forever will it dominate your destiny." :anim-rofl:
End pe forum/ IRL Botond aici; cum spune si Anacronox; echipa SW intotdeauna asteapta intariri. Am avut si avem "cateva" proiecte comune SW destul de khm, interesante si bine apreciate (merita sa te uiti pe flickr-ul rolugului), si speram ca si in viitor vom continua. :anim-rock:

Thebear96
tăcut
tăcut

Mesaj de Thebear96 » Mie, 12 Iunie '24, ora 21:54

anacronox scrie:
Mie, 12 Iunie '24, ora 13:00
Salutare și bine ai venit. Grupul Star Wars este mereu în expansiune și mulțumim oricând oricărui cavaler Jedi, lord Sith, Dark Jedi sau Clone Trooper/ Commander care se alătură.
Care trilogie te atrage cel mai mult? Ce topicuri din universul Star Wars îți place să explorezi în lumea Lego?
Exista o singura trilogie SW. Restul e porpaganda imperiala! Imi place sa explorez seturi complexe si display-uri care sa expuna tot universul, nu doar una dintre parti. Promit sa revin cu un update de poze imediat ce noul meu setup (m-am mutat de curand and now i have a lego room that people call my office)
Ca si clasificare, nu ma incadrez nici la Jedi, nici la Sith. Dar la 211m ai mei, ma poti face lejer Wookie

Thebear96
tăcut
tăcut

Mesaj de Thebear96 » Mie, 12 Iunie '24, ora 21:54

anacronox scrie:
Mie, 12 Iunie '24, ora 13:00
Exista o singura trilogie SW. Restul e porpaganda imperiala! Imi place sa explorez seturi complexe si display-uri care sa expuna tot universul, nu doar una dintre parti. Promit sa revin cu un update de poze imediat ce noul meu setup (m-am mutat de curand and now i have a lego room that people call my office)
Ca si clasificare, nu ma incadrez nici la Jedi, nici la Sith. Dar la 211m ai mei, ma poti face lejer Wookie

Thebear96
tăcut
tăcut

Mesaj de Thebear96 » Mie, 12 Iunie '24, ora 21:58

buksa_ovidiu scrie:
Mie, 12 Iunie '24, ora 13:10
Buna Daniel,

Ne bucuram ca ai ales sa ni te alaturi si sa faci parte din comunitatea noastra.

La fel ca tine, si eu sunt membru (relativ) nou. Am gasit aici oameni frumosi si talentati in arta Lego.

De asemenea, si eu sunt in domeniul IT, programator.

Ca sa te cunoastem mai bine, am dori sa stim care este tema/subtema ta preferata?

Eu de pilda sunt pe city (masini, cladiri modulare si mai ales trenuri), plus my crown joule, speed champions.

Abia asteptam sa iti vedem creatiile si sa ne dai pe spate cu ideile tale.
Eu sunt consultant IT axat pe IDaaS si EntSec

Ca tema, imi place tot ce tine de SW, HP, Supercars, F1, LOTR, Marvel, DC, Architecture. Dar tema mea preferata nu e un subiect anume, ci marimea seturilor. Detin momenta 7 din cele 10 cele mai mari seturi (imi lipseste Eifell-ul, Colloseum-ul si tower-ul ninjago). But one they i'll have them all!!!! (Insert evil laugh here)

edina.babtan
comunicativ
comunicativ
Judet: Arad

Mesaj de edina.babtan » Joi, 13 Iunie '24, ora 09:21

Bine ai venit, eu sunt Edina, cu vechime mai putin de un an in Rolug, sunt si eu la inceput de drum ca mocer Lego si deja am invatat foarte multe chestii noi si interesante de la colegii Rolug. Avem in comun interesul fata de Lego architecture, asa ca te invit sa vezi creatiile mele postate Gara de la Baile Herculane si Turnul de apa de la Arad. si spor la construit!