Trabantul-Aro-Dacie

Scrie răspuns
Avatar utilizator
N33
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 1780
Membru din: Dum, 17 Aprilie '11, ora 16:09
Judet: Maramures
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Trabantul-Aro-Dacie

Mesaj de N33 » Lun, 02 Ianuarie '12, ora 00:36

Am vazut o idee pe undeva cu suspensii pentru fiecare roata,am inceput sa o construiesc,am facut sasiul,functiona bine ! YEY roflol
Apoi am construit ceva din cap pe el si a iesit asta roflol

[flickr]6615110239[/flickr]

[flickr]6615112761[/flickr]

[flickr]6615118847[/flickr]

[flickr]6615114161[/flickr]

[flickr]6615111569[/flickr]


Aici este o poza cum am facut suspensiile...
Cu cateva benzi de cauciuc si piese Technic poti sa faci minuni :D :p roflol

[flickr]6615122757[/flickr]

Avatar utilizator
cristian333
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 577
Membru din: Sâm, 26 Martie '11, ora 13:09
Localitate: Tg-Jiu
Contact:

Re: Trabantul-Aro-Dacie

Mesaj de cristian333 » Lun, 02 Ianuarie '12, ora 00:44

frumos! stiu si eu chestia cu "elasticele" (am vazut-o intr-un set creator...) dar ai putea sa mai adaugi niste detalii pe caroserie :)
LEGO System Master!

Avatar utilizator
N33
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 1780
Membru din: Dum, 17 Aprilie '11, ora 16:09
Judet: Maramures
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Trabantul-Aro-Dacie

Mesaj de N33 » Lun, 02 Ianuarie '12, ora 01:00

Ahhh .... oricum era doar un prototip ,il pastrez sa invat ;) si voi face masinute (tip Creator) cu suspensii :D

Avatar utilizator
N33
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 1780
Membru din: Dum, 17 Aprilie '11, ora 16:09
Judet: Maramures
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Trabantul-Aro-Dacie

Mesaj de N33 » Lun, 02 Ianuarie '12, ora 21:55

I-am modificat exteriorul,tot nu e senzational dar e un inceput ...

[flickr]6622178377[/flickr]
[flickr]6622180429[/flickr]
[flickr]6622182199[/flickr]
[flickr]6622184491[/flickr]

Acum macar arata a jeep ....

Avatar utilizator
cristian333
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 577
Membru din: Sâm, 26 Martie '11, ora 13:09
Localitate: Tg-Jiu
Contact:

Re: Trabantul-Aro-Dacie

Mesaj de cristian333 » Lun, 02 Ianuarie '12, ora 21:56

asa mai merge! :D :D :D
LEGO System Master!