Mesaj
de eFTy » Vin, 27 Februarie '09, ora 01:45
I fail... Am corectat linkurile.
Da, sunt doua Caribbean Clippers plus inca 2 segmente mijlocii de nava, plus multe piese extra din ce mai aveam alb, albastru, galben si negru. Am adaugat cabina pentru capitan (desi e momentan nemobilata, nu prea pot crea acces din lipsa terminala de piese speciale), la prova am facut sub punte o mica inchisoare si spatiu de depozitare cu butoiase dragalase, am marit numarul de tunuri la 9 (Skull's Eye eat yer heart out!) si am marit echipajul. E ceea ce consider eu echivalentul lego al unei fregate de la inceputul secolului 18. Am incercat sa o fac cat mai verosimila...
Si da, panzele sunt cele originale "modificate" de mine cand eram mic si vrajit de aspectul 'battle-damaged' al corabiilor mai noi de pirati (cred ca Red Beard's Runner era). Din pacate am facut cam mari si urate gaurile. Candva o sa iau nitel la lucru si panzele noi (cand faceam pozele mi-am dat seama ca una inca mai are nitel material in plus) sa creez cateva gauri mai discrete, sa fie mai unitar aspectul.