Nu e mare lucru, dar e o incercare
http://www.flickr.com/photos/67294605@N ... 564030551/
http://www.flickr.com/photos/67294605@N ... 564030551/
Am folosit 2 motoare M pentru pentru propulsie dispuse in paralel. Prima oara am folosit rotile dintate de 20 pe motoare impreuna cu una de 12, care mai departe transmite catre diferential, ratie finala de 1.191:1. A doua oara am folosit 24 cu 8, ratie finala de 2.143:1.
http://www.flickr.com/photos/67294605@N ... 564030551/
http://www.flickr.com/photos/67294605@N ... 564030551/
In momentul cand am facut filmuletul nu aveam la dispozitie arcuri sau alte suspensii, in afara de arculetul acela de acolo (care de altfel, provine tot de la un buggy, din '96 http://brickset.com/detail/?Set=8207-1, hehe, cativa dintre voi nici nu erati nascuti pe atunci
http://www.flickr.com/photos/67294605@N ... 564030551/
Am folosit de asemenea si directie return-to-center
http://www.flickr.com/photos/67294605@N ... 564030551/
http://www.flickr.com/photos/67294605@N ... 564030551/
http://www.flickr.com/photos/67294605@N ... 564030551/
Va las si un mic filmulet
Lego Technic PF Buggy
Sarbatori Fericite in continuare






