Am luat in considerare provocarea lui Dinutzu la concursul de masinute de latime 8 studs.
Cu toate ca am avut foarte putin timp pentru acest "concurs" in sensul ca am avut o sumedenie de alte treburi de facut, am reusit sa creez o masina de 10-12 studs.
Am vrut sa fac si niste functionalitati, si am reusit sa o fac sa isi miste rotile directoare, am atasat un motor cu arc si am vrut sa fac sa se deschida si usile.. Ma rog.
Si iata ce a iesit: http://www.flickr.com/photos/42140905@N ... hotostream
Pe Flickr vedeti si alte foto cu masinuta, precum si scheletul ei, realizat din tehnic.
Nu prea am avut eu piese cum mi-am dorit, dar am incercat sa nu las studs la vedere.
BBCar
- dinutu
- gură spartă

- Mesaje: 532
- Membru din: Joi, 23 Decembrie '10, ora 16:13
- Localitate: Bucuresti
- Contact:
Re: BBCar
R-E-S-P-E-C-T foarte frumoasa, imi place mult. Are roti cam mici dar e tare, defapt tu ai facut-o intr-o mare vitrza adica sasiul intr-o zi si caroseria in alta zi. Foarte misto oricum mentore.
P.S Ce-mi place ca ai pus o usa ca si parbriz, dar a iesit super, felicitarile mele!
P.S Ce-mi place ca ai pus o usa ca si parbriz, dar a iesit super, felicitarile mele!
Va salut si va respect,
Dinu Busegeanu
I just want de best, the best or nothing!
Dinu Busegeanu
I just want de best, the best or nothing!
