BBCar

Scrie răspuns
Avatar utilizator
mad_horax
Former Ambassador
Former Ambassador
Mesaje: 1326
Membru din: Mar, 01 Septembrie '09, ora 12:21
Localitate: Bucuresti
Contact:

BBCar

Mesaj de mad_horax » Vin, 18 Noiembrie '11, ora 20:41

Am luat in considerare provocarea lui Dinutzu la concursul de masinute de latime 8 studs.
Cu toate ca am avut foarte putin timp pentru acest "concurs" in sensul ca am avut o sumedenie de alte treburi de facut, am reusit sa creez o masina de 10-12 studs.
Am vrut sa fac si niste functionalitati, si am reusit sa o fac sa isi miste rotile directoare, am atasat un motor cu arc si am vrut sa fac sa se deschida si usile.. Ma rog.

Si iata ce a iesit: http://www.flickr.com/photos/42140905@N ... hotostream

Pe Flickr vedeti si alte foto cu masinuta, precum si scheletul ei, realizat din tehnic.

Nu prea am avut eu piese cum mi-am dorit, dar am incercat sa nu las studs la vedere.

Avatar utilizator
N33
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 1780
Membru din: Dum, 17 Aprilie '11, ora 16:09
Judet: Maramures
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: BBCar

Mesaj de N33 » Vin, 18 Noiembrie '11, ora 21:18

Nu e asa rau roflol
Se vede ca nu prea a iesit e ai vrut,ma rog oricum arata bine dar albastrul ala mi se pare prea inchis dar e doar parerea mea ...

Avatar utilizator
dinutu
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 532
Membru din: Joi, 23 Decembrie '10, ora 16:13
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: BBCar

Mesaj de dinutu » Sâm, 19 Noiembrie '11, ora 09:14

R-E-S-P-E-C-T foarte frumoasa, imi place mult. Are roti cam mici dar e tare, defapt tu ai facut-o intr-o mare vitrza adica sasiul intr-o zi si caroseria in alta zi. Foarte misto oricum mentore.

P.S Ce-mi place ca ai pus o usa ca si parbriz, dar a iesit super, felicitarile mele!
Va salut si va respect,
Dinu Busegeanu

I just want de best, the best or nothing!

Avatar utilizator
mad_horax
Former Ambassador
Former Ambassador
Mesaje: 1326
Membru din: Mar, 01 Septembrie '09, ora 12:21
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: BBCar

Mesaj de mad_horax » Sâm, 19 Noiembrie '11, ora 12:19

Multumesc mult Dinutzu. In orice caz, am incercat sa ma tin de promisiune. :D
Din pacate fotografiile sunt facut in graba cu o camera neperformanta, fara flash, seara.