Masini WTT 2023

Scrie răspuns
Avatar utilizator
ALEX ILEA
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 514
Membru din: Mie, 30 Decembrie '15, ora 11:55
Judet: Cluj
Localitate: Cluj-Napoca

Masini WTT 2023

Mesaj de ALEX ILEA » Dum, 15 Ianuarie '23, ora 13:50

Salutare,

Vreau sa va prezint masinile pe care le-am construit pentru concursul de iarna de anul acesta.

1. Draggy-Senilata pentru proba XTRM

Modelul se prezinta cu 2 motoare Buwizz controlate de un Buwizz 2.0. Viteza este impresionanta, masina fiind foarte usoara si avand o putere ridicata. Am adaugat si grila mov in fata, pentru un contrast de la caroseria gri inchis.
De asemenea, am adaugat si niste roti ajutatoare pentru wheelie, fiindca modelul era prea nebun pe parchet :anim-wink:

Imagine

Imagine

Imagine

2. Brute-Senilate Usoare

Pentru eficienta, modelul are o caroserie similara cu prima masina, dar propulsia este complet diferita. Aici vorbim de un ansamblu format din 4 motoare XL controlate cu receptoare standard de la LEGO. Pentru modelul acesta am folosit si senilele mari galbene, si sunt foarte curios de performanta lor in zapada.


Imagine

Imagine

Imagine

3. Double- Airboats

Cu siguranta cea mai interesanta proba de la acest concurs. Am contruit un hidroglisor cu carene si elice custom. Pentru motorizare avem 1 buwizz 2.0 si doua motoare buggy, cu elicele pe iesirea rapida pentru puterea maxima. Aspectul estefoarte simplu, deoarece la proba asta ablsolut orice gram in plus incetineste modelul.

Imagine

Imagine

Imagine

Sper ca va plac creatiile mele si va asteptam la concurs!