Project - LEGO CITY Mine - Excavator

Scrie răspuns
Avatar utilizator
lapsanszkitamas
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 4866
Membru din: Dum, 29 Mai '11, ora 13:17
Judet: Mures
Localitate: Tragamúra de Cîmpie
Contact:

Project - LEGO CITY Mine - Excavator

Mesaj de lapsanszkitamas » Lun, 18 Iulie '22, ora 11:44

Încep ușor ușor să prezint cel mai recent proiect CITY, zona de exploatare miniera (construcție). De mulți ani sunt dezamăgit de utilajele LEGO CITY, mai ales excavatoarele, așa că, după cum spune mantra trenomanilor LEGO, mi-am construit propriul excavator. M-au inspirat câteva tehnici interesante de la alți MOCeri și câteva seturi cu șenile, a ieșit ce a ieșit. Brațul e foarte greu și foarte sensibil, dar arată binișor și e "pozabil" în poziții realiste.

Imagine

Imagine

Un pic brațul e multicolor, din lipsă de piese curbate galbene. Mi-ar plăcea să fac încă un excavator, cu același design, dar cu altă schemă de culori și brațul mai mare. Oare ar arăta frumos în roșu cu alb?

Sărumâna
Follow LapsiKocka - Instagram - Youtube - Facebook

Avatar utilizator
Balaur87
vorbăreț
vorbăreț
Mesaje: 76
Membru din: Mie, 26 Mai '21, ora 10:13
Judet: Bucuresti
Flickr: https://flic.kr/ps/3Y4ptN

Re: Project - LEGO CITY Mine - Excavator

Mesaj de Balaur87 » Lun, 18 Iulie '22, ora 19:45

a iesit super realistic pt. un excavator lego system si nu e multicolor deloc..de ce multicolor? ca are piesle alea curbate 2x2 lipsa si ai completat cu ce ai avut? neah...arata prea bine ca sa bagi asemenea aspect in seama..cat despre rosu cu alb eu nu am vazut niciodata excavatoare rosu cu alb...poate cu alb alea mici bobcat dar nu in intregime alb doar cabina parca

chyck
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 1326
Membru din: Vin, 13 Februarie '15, ora 11:27
Localitate: Bucuresti

Re: Project - LEGO CITY Mine - Excavator

Mesaj de chyck » Lun, 18 Iulie '22, ora 20:14

Si mie mi se par culorile adecvate-arata foarte bine...Cred ca rosu cu negru / gri ar merge...Spor la treaba !

Avatar utilizator
lapsanszkitamas
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 4866
Membru din: Dum, 29 Mai '11, ora 13:17
Judet: Mures
Localitate: Tragamúra de Cîmpie
Contact:

Re: Project - LEGO CITY Mine - Excavator

Mesaj de lapsanszkitamas » Mar, 19 Iulie '22, ora 12:24

Multam pentru raspunsuri! Intr-adevar rosu cu alb nu e asa de frecvent ca galben cu negru, dar am mai vazut excavatoare miniere si de dragare portuara cu brat rosu si cabina alba. Vorba aia, incercarea moarte nu are! Bine, vorbele sunt una, sa vad cupele ce culori au, ca de ele depinde pana la urma :))
Follow LapsiKocka - Instagram - Youtube - Facebook