The Flame of Olympus!

Scrie răspuns
Avatar utilizator
tonicodrea
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 970
Membru din: Lun, 11 Iulie '11, ora 21:39
Localitate: Maramures
Contact:

The Flame of Olympus!

Mesaj de tonicodrea » Vin, 03 August '12, ora 20:28

Buna tuturor asta e un MOC la care lucrez de mult si din lipsa de minifig am folosit doua minifigurine Ninjago si o poveste mica uitati pozele:
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Kai este din pacate racit asa ca Jay a plecat intr-o misiune,un skeleon care nu vrea sa accepte ca si serpentini si skeletoni au fot invinsi vrea putere,asa ca se duce intr-un loc misterios care se numeste Flacara Olimpului deoarece este flacara care nu se stinge niciodata,skeleteonul vrand sa ii ia putere se intalneste cu Jay,asa ca lupta incepe!

devoratorul
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 615
Membru din: Vin, 06 August '10, ora 20:41

Re: The Flame of Olympus!

Mesaj de devoratorul » Vin, 03 August '12, ora 22:04

where`s the lego? roflol

Avatar utilizator
tonicodrea
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 970
Membru din: Lun, 11 Iulie '11, ora 21:39
Localitate: Maramures
Contact:

Re: The Flame of Olympus!

Mesaj de tonicodrea » Vin, 03 August '12, ora 22:05

La ce te refefri?

devoratorul
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 615
Membru din: Vin, 06 August '10, ora 20:41

Re: The Flame of Olympus!

Mesaj de devoratorul » Vin, 03 August '12, ora 22:08

Imagine

Avatar utilizator
tonicodrea
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 970
Membru din: Lun, 11 Iulie '11, ora 21:39
Localitate: Maramures
Contact:

Re: The Flame of Olympus!

Mesaj de tonicodrea » Vin, 03 August '12, ora 22:14

Vrei sa spui caam folosit FAKE?

devoratorul
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 615
Membru din: Vin, 06 August '10, ora 20:41

Re: The Flame of Olympus!

Mesaj de devoratorul » Vin, 03 August '12, ora 22:31

yep....de la ninja pana la placile gri de la portavion/nava de razboi ;)

Dar e ok :D

Avatar utilizator
tonicodrea
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 970
Membru din: Lun, 11 Iulie '11, ora 21:39
Localitate: Maramures
Contact:

Re: The Flame of Olympus!

Mesaj de tonicodrea » Vin, 03 August '12, ora 22:39

Stiu ca sunt o gramada de piese fake,am sa le vand ca sa fac MOC-uri mai bunesu si da Ninja e Fake l;a fel si Skeleton ti-ai dat seama de lapunctele de pe brate sau lantulde la nunchuks?

Avatar utilizator
tonicodrea
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 970
Membru din: Lun, 11 Iulie '11, ora 21:39
Localitate: Maramures
Contact:

Re: The Flame of Olympus!

Mesaj de tonicodrea » Vin, 03 August '12, ora 22:41

Nu imi merege tasta spatiu foarte bine.... :?

devoratorul
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 615
Membru din: Vin, 06 August '10, ora 20:41

Re: The Flame of Olympus!

Mesaj de devoratorul » Vin, 03 August '12, ora 22:42

am vazut piesele gri..ca am si eu un portavion, la ninja l-a tradat materialul...chiar din poza..apoi dupa o analiza atenta ...punctul de pe umar. Dar e ok..chiar imi plac ca ninjalaii sunt ok. Vreau si eu sa cumpar nste ninjas pt a face un set sah..dar ninjago nu prea mai gasesc la pret decent si cantitate necesara :x

care e parerea ta la nivel de calitate a materialului pt minifigurina?...e abs elastic? sau e rigid si casant?

Avatar utilizator
tonicodrea
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 970
Membru din: Lun, 11 Iulie '11, ora 21:39
Localitate: Maramures
Contact:

Re: The Flame of Olympus!

Mesaj de tonicodrea » Vin, 03 August '12, ora 22:49

Pai,figurinele sunt ca cele originale doar ca nu se pot pune in fund pe laci originale :? Iar materialul e cam rigid la ninja iar la skeleton e abs elastic.

Avatar utilizator
Mihai Marius Mihu
guraliv
guraliv
Mesaje: 185
Membru din: Mar, 18 Octombrie '11, ora 01:30
Contact:

Re: The Flame of Olympus!

Mesaj de Mihai Marius Mihu » Sâm, 18 August '12, ora 09:07

Buna treaba Toni, figurinele prezinta scena destul de bine. Incearca pe viitor sa lucrezi mai mult la detalii.

~Mihai

Avatar utilizator
tonicodrea
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 970
Membru din: Lun, 11 Iulie '11, ora 21:39
Localitate: Maramures
Contact:

Re: The Flame of Olympus!

Mesaj de tonicodrea » Sâm, 18 August '12, ora 11:16

Multumesc,urmatorul meu MOC o sa fie facut doar din piese Originale :D :D