cea mai reusita fregata de razboi pe care am construit-o. are 6 tunuri turbolaser (tunul fundas, tunul 360, 4 tunuri de lupta-2 PE aripi, 2 SUB aripi), 2 disruptoare (la capatul aripilor), 2 lansatoare de rachete-disruptor (la capatul aripilor), 2 tunuri cu ioni (intre aripi si puntea de comanda), 2 motoare principale (pentru viteze mari si viteza hiperluminica), 2 motoare secundare (pentru aterizare si viteze mici) . are si un lansator de rachete Pegasus si un tren de aterizare interesant.
ce nu are? o poveste fantastica, un fundal superb, si nici o culoare atragatoare.
anyway, va place? nu e SW dar e inspirta de Consular-class C-70 Retrofit (fregata), iar escorta este inspirata de BLB Y-wing Fighter/Bomber
poze(numai 6, datorita mult iubitului nostru Flickr)
Battle Frigate & Fighter/Bomber Escort
- lapsanszkitamas
- gură spartă

- Mesaje: 4953
- Membru din: Dum, 29 Mai '11, ora 13:17
- Judet: Mures
- Localitate: Tragamúra de Cîmpie
- Contact:
- Razvy_cluj_ro
- gură spartă

- Mesaje: 972
- Membru din: Sâm, 05 Martie '11, ora 18:22
- Localitate: Cluj-Napoca
- Contact:
Re: Battle Frigate & Fighter/Bomber Escort
Nu prea am inteles din poze ce vrea sa fie...
Mai lucreaza la el
Mai lucreaza la el
- lapsanszkitamas
- gură spartă

- Mesaje: 4953
- Membru din: Dum, 29 Mai '11, ora 13:17
- Judet: Mures
- Localitate: Tragamúra de Cîmpie
- Contact:
Re: Battle Frigate & Fighter/Bomber Escort
nava spatiala de lupta... nu se vad niste turele cu tevi? nu se vad "shaft"-uri cu 1x1 round plate Tr orange? chiar nu se vede? pacat. flickr nu ma lasa sa uploadez mai mult de 6 poze...asa ca trebuia sa aleg care poze le pun...alegere gresita...
- N33
- gură spartă

- Mesaje: 1780
- Membru din: Dum, 17 Aprilie '11, ora 16:09
- Judet: Maramures
- Localitate: Sighetu Marmatiei
- Contact:
Re: Battle Frigate & Fighter/Bomber Escort
Fregate-ul nu e asa fain ... e o bucata de "metal" cu prea multe tunuri ...Este foarte simplu si mic,asta este parerea mea sau poate nu vad bine din poze.
Bomber-ul este mai fain,serios seamana cu nava lui Buzz roflol
Esta cam mare pe lagna Fregate sau fregate-ul este prea mic pe langa asta.
Bomber-ul este mai fain,serios seamana cu nava lui Buzz roflol
Esta cam mare pe lagna Fregate sau fregate-ul este prea mic pe langa asta.


