Battle Frigate & Fighter/Bomber Escort

Scrie răspuns
Avatar utilizator
lapsanszkitamas
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 4953
Membru din: Dum, 29 Mai '11, ora 13:17
Judet: Mures
Localitate: Tragamúra de Cîmpie
Contact:

Battle Frigate & Fighter/Bomber Escort

Mesaj de lapsanszkitamas » Sâm, 07 Ianuarie '12, ora 14:08

cea mai reusita fregata de razboi pe care am construit-o. are 6 tunuri turbolaser (tunul fundas, tunul 360, 4 tunuri de lupta-2 PE aripi, 2 SUB aripi), 2 disruptoare (la capatul aripilor), 2 lansatoare de rachete-disruptor (la capatul aripilor), 2 tunuri cu ioni (intre aripi si puntea de comanda), 2 motoare principale (pentru viteze mari si viteza hiperluminica), 2 motoare secundare (pentru aterizare si viteze mici) . are si un lansator de rachete Pegasus si un tren de aterizare interesant.
ce nu are? o poveste fantastica, un fundal superb, si nici o culoare atragatoare.
anyway, va place? nu e SW dar e inspirta de Consular-class C-70 Retrofit (fregata), iar escorta este inspirata de BLB Y-wing Fighter/Bomber

poze(numai 6, datorita mult iubitului nostru Flickr)
Follow LapsiKocka - Instagram - Youtube - Facebook

Avatar utilizator
Razvy_cluj_ro
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 972
Membru din: Sâm, 05 Martie '11, ora 18:22
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Re: Battle Frigate & Fighter/Bomber Escort

Mesaj de Razvy_cluj_ro » Sâm, 07 Ianuarie '12, ora 14:33

Nu prea am inteles din poze ce vrea sa fie... :?
Mai lucreaza la el ;)

Avatar utilizator
lapsanszkitamas
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 4953
Membru din: Dum, 29 Mai '11, ora 13:17
Judet: Mures
Localitate: Tragamúra de Cîmpie
Contact:

Re: Battle Frigate & Fighter/Bomber Escort

Mesaj de lapsanszkitamas » Sâm, 07 Ianuarie '12, ora 15:59

nava spatiala de lupta... nu se vad niste turele cu tevi? nu se vad "shaft"-uri cu 1x1 round plate Tr orange? chiar nu se vede? pacat. flickr nu ma lasa sa uploadez mai mult de 6 poze...asa ca trebuia sa aleg care poze le pun...alegere gresita...
Follow LapsiKocka - Instagram - Youtube - Facebook

Avatar utilizator
N33
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 1780
Membru din: Dum, 17 Aprilie '11, ora 16:09
Judet: Maramures
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Battle Frigate & Fighter/Bomber Escort

Mesaj de N33 » Sâm, 07 Ianuarie '12, ora 20:41

Fregate-ul nu e asa fain ... e o bucata de "metal" cu prea multe tunuri ...Este foarte simplu si mic,asta este parerea mea sau poate nu vad bine din poze.

Bomber-ul este mai fain,serios seamana cu nava lui Buzz roflol
Esta cam mare pe lagna Fregate sau fregate-ul este prea mic pe langa asta.