Brick(aproape)film viitor

Scrie răspuns

Ce varianta vreti sa ramana?

Extraterestrul de pe planeta x2 1/2 varianta 1
7
47%
Extraterestrul de pe planeta x2 1/2 varianta 2
2
13%
Lordul blacktron varianta 1
6
40%
Lordul blacktron varianta 2
0
Niciun vot
 
Voturi totale: 15

Avatar utilizator
Nick-Name
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 761
Membru din: Joi, 06 Ianuarie '11, ora 22:32
Localitate: Brasov, Romania,Terra
Contact:

Brick(aproape)film viitor

Mesaj de Nick-Name » Dum, 02 Octombrie '11, ora 19:08

Acum cateva zile m-am gandit sa ii fur ideea lui Ikon si sa fac si eu o povestire din imagini.
Inca nu stiu exact cum se va numi, dar am ales niste personaje principale.
Singura problema este ca la cateva personaje nu ma pot hotari la niste aspecte. Asa ca va rog sa votati cum vreti sa arate personajele ;)

Iata cateva dintre personajele principale:

Good Guys: Ωmega

Ωmega este echipa formata din cei mai buni dintre cei buni. S-a format atunci cand raufacatorii s-au unit pentru a distruge Universul Lego.

Chase:
Imagine
Imagine
Fostul pilot ADU, acum intrat in echipa Omega.
Arma: Pistoale duble
Caracter: Curajos

Kai
Imagine
Imagine
Fostul Ninja rosu de la Ninjago, acum intrat in echipa Omega.
Arma: Blaster, Sabie
Caracter: Impulsiv

Profesorul(inca nu are nume)
Imagine
Imagine
Recrutat de echipa Omega, el a creat armurile celor din Omega.
Arma: None.
Caracter: Bun la toate

Agent X
Imagine
Imagine
Agentul X este mana dreapta a Directorului. Nu se stie cine este.
Arma: Gheare
Caracter: Misterios

Directorul
Cel care a infintat echipa Omega, nu se arata niciodata.
Arma: ???
Caracter: ???

Bad Guys: ??? (puteti sugera nume)

..... este fratia formata de toti raufacatorii din lego Universe.

(Sugerati nume)
Imagine
Imagine
sau (votati varianta care va place)
Imagine
Imagine
Extraterestrul de pe planeta X2 1/2 intai loveste si dupa aceea intreaba.
Arma: Alien blaster
Caracter: IQ scazut

(Sugerati nume)
Imagine
Asasinul UFO, isi termina tot timpul misiunile.
Arma: Ray Blaster
Caracter: Nemilos, Razbunator

Alien Lord
Imagine
Conducatorul extraterestrilor, este cel care a inceput sa adune raufacatorii la un loc.
Arma: Droizi (de ce sa se lupte el daca are droizi?)
Caracter: Malefic

Lordul .....
Imagine
Imagine
sau (votati)
Imagine
Imagine
Fost conducator Blacktron, uitat de echipa lui pe o planeta jungla. Si-a pierdut mana si a invatat sa controleze plantele.
Arma: Toiag
Caracter: Intelept de malefic

Acestea sunt unele dintre personajele ce vor aparea in povestirile viitoare.
O sa mai apara personaje din Space police, Ninjago, etc.
Va rog sa votati varianta si sa imi sugerati nume pentru personaje si fratia raufacatorilor ;)
Nick-Name | Ωmega

Atlantis - Orasul Scufundat

Avatar utilizator
N33
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 1780
Membru din: Dum, 17 Aprilie '11, ora 16:09
Judet: Maramures
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Brick(aproape)film viitor

Mesaj de N33 » Dum, 02 Octombrie '11, ora 22:53

Iti sugerez sa te joci Starcrat 2 si sa furi cateva idei de acolo ... de exemplu reaper ;)

Asasinul UFO, isi termina tot timpul misiunile.
Arma: Ray Blaster
Caracter: Nemilos, Razbunator

Ce zici de ghost ? nume...

eu atata pot sa zic acuma ... nu mai am idei doar din Starcraft ... mi-a intrat in cap roflol

Avatar utilizator
Razvy_cluj_ro
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 972
Membru din: Sâm, 05 Martie '11, ora 18:22
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Re: Brick(aproape)film viitor

Mesaj de Razvy_cluj_ro » Dum, 02 Octombrie '11, ora 22:58

Nu inteleg cum/ce sa votez acolo, eu aleg oricum Agentul X ;) (ca sa stii)

Avatar utilizator
Nick-Name
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 761
Membru din: Joi, 06 Ianuarie '11, ora 22:32
Localitate: Brasov, Romania,Terra
Contact:

Re: Brick(aproape)film viitor

Mesaj de Nick-Name » Lun, 03 Octombrie '11, ora 14:30

Trebuie sa alegi varianta care sa ramana dintre lordul blacktron v1 si v2 si dintre extraterestrul ala de pe planeta x2 1/2
Nick-Name | Ωmega

Atlantis - Orasul Scufundat