Inca nu stiu exact cum se va numi, dar am ales niste personaje principale.
Singura problema este ca la cateva personaje nu ma pot hotari la niste aspecte. Asa ca va rog sa votati cum vreti sa arate personajele
Iata cateva dintre personajele principale:
Good Guys: Ωmega
Ωmega este echipa formata din cei mai buni dintre cei buni. S-a format atunci cand raufacatorii s-au unit pentru a distruge Universul Lego.
Chase:
Fostul pilot ADU, acum intrat in echipa Omega.
Arma: Pistoale duble
Caracter: Curajos
Kai
Fostul Ninja rosu de la Ninjago, acum intrat in echipa Omega.
Arma: Blaster, Sabie
Caracter: Impulsiv
Profesorul(inca nu are nume)
Recrutat de echipa Omega, el a creat armurile celor din Omega.
Arma: None.
Caracter: Bun la toate
Agent X
Agentul X este mana dreapta a Directorului. Nu se stie cine este.
Arma: Gheare
Caracter: Misterios
Directorul
Cel care a infintat echipa Omega, nu se arata niciodata.
Arma: ???
Caracter: ???
Bad Guys: ??? (puteti sugera nume)
..... este fratia formata de toti raufacatorii din lego Universe.
(Sugerati nume)
sau (votati varianta care va place)
Extraterestrul de pe planeta X2 1/2 intai loveste si dupa aceea intreaba.
Arma: Alien blaster
Caracter: IQ scazut
(Sugerati nume)
Asasinul UFO, isi termina tot timpul misiunile.
Arma: Ray Blaster
Caracter: Nemilos, Razbunator
Alien Lord
Conducatorul extraterestrilor, este cel care a inceput sa adune raufacatorii la un loc.
Arma: Droizi (de ce sa se lupte el daca are droizi?)
Caracter: Malefic
Lordul .....
sau (votati)
Fost conducator Blacktron, uitat de echipa lui pe o planeta jungla. Si-a pierdut mana si a invatat sa controleze plantele.
Arma: Toiag
Caracter: Intelept de malefic
Acestea sunt unele dintre personajele ce vor aparea in povestirile viitoare.
O sa mai apara personaje din Space police, Ninjago, etc.
Va rog sa votati varianta si sa imi sugerati nume pentru personaje si fratia raufacatorilor



