Incomplete Steampunk Ship

Scrie răspuns
Avatar utilizator
vitreolum
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 2249
Membru din: Dum, 08 Iulie '12, ora 23:24
Judet: Bihor
Localitate: Oradea
Flickr: https://www.flickr.com/photos/97901768@N07/

Incomplete Steampunk Ship

Mesaj de vitreolum » Joi, 30 August '12, ora 23:35

Fiind un mare fan al steampunkului m-am aruncat la o tentativa de moc. Din pacate am ramas fara piese inainte cu mult inainte sa termin ce aveam in gand ... blah blah poze:

(Seturi folosite: 7956 & 9496)

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Avatar utilizator
Razvy_cluj_ro
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 972
Membru din: Sâm, 05 Martie '11, ora 18:22
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Re: Incomplete Steampunk Ship

Mesaj de Razvy_cluj_ro » Vin, 31 August '12, ora 09:47

Arata foarte bine, desi nu mi se pare ca arata a barca roflol ...poate doar un prototip de barca de pe vreurile acelea roflol . Vad acolo niste tehnici interesante ;) Lumina e foarte buna pentru tipul asta de moc-uri, dar am o intrebare : unde e aburul? /:)

Avatar utilizator
vitreolum
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 2249
Membru din: Dum, 08 Iulie '12, ora 23:24
Judet: Bihor
Localitate: Oradea
Flickr: https://www.flickr.com/photos/97901768@N07/

Re: Incomplete Steampunk Ship

Mesaj de vitreolum » Vin, 31 August '12, ora 09:53

E acolo, in piesele lipsa :D Si nu ma refeream la ship ca barca ci ca un fel de airship, ma rog ceva in genul speedbikes-urileor din SW.

Avatar utilizator
lapsanszkitamas
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 4953
Membru din: Dum, 29 Mai '11, ora 13:17
Judet: Mures
Localitate: Tragamúra de Cîmpie
Contact:

Re: Incomplete Steampunk Ship

Mesaj de lapsanszkitamas » Vin, 31 August '12, ora 11:53

e foarte fain, mereu mi-a placut steampunkul si epoca aburului. mare pacat ca nu l-ai terminat :(
ai putea incerca sa-l modelezi intr-o "Aeromotiva" (Zbor+Locomotiva)
Follow LapsiKocka - Instagram - Youtube - Facebook

Avatar utilizator
tonicodrea
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 970
Membru din: Lun, 11 Iulie '11, ora 21:39
Localitate: Maramures
Contact:

Re: Incomplete Steampunk Ship

Mesaj de tonicodrea » Lun, 03 Septembrie '12, ora 11:10

Ti-a iesit foarte bine!Mie nu mi se pare incomplet inafara de Steam..