Mr.D/F este un elicopter de desant/lupta co-axial. rotorul co-axial si motoarele turbopropulsoare ii confera un raport putere-masa mare, cat si manevrabilitate si viteza incredibila. practic, acest elicopter trebuie sa-si transporte marfa(artilerie, vehicule etc.) pana in zona de lupta sau in spatele liniilor inamice si sa-l sustine sau sa se reintoarca. sistemul de armament modern cat si viteza si manevrabilitatea il fac potrivit si pentru a fi un distrugator de tancuri, elicopter antisubmarin, interceptor, iar daca este echipat cu cabina de desant, poate purta soldatii in lupta.
armament:
2 tunuri automate calibrul 32
2 tunuri automate calibrul 88
4 rachete AGM ghidate prin mai multe sisteme(infra, GPS, etc.) pt sol
2rachete AIM ghidate prin mai multe sisteme(infra, GPS, etc.) pt aer
diferite sisteme de camuflare si de detectare
pt curiosi, este inspirat de elicopterul sovietic Kamov Ka-27 dar si de LAAT/c; inaltimea este egala cu lungimea bancnotei de 10 lei
Multirole Dropship/Fighter
- lapsanszkitamas
- gură spartă

- Mesaje: 4953
- Membru din: Dum, 29 Mai '11, ora 13:17
- Judet: Mures
- Localitate: Tragamúra de Cîmpie
- Contact:
- N33
- gură spartă

- Mesaje: 1780
- Membru din: Dum, 17 Aprilie '11, ora 16:09
- Judet: Maramures
- Localitate: Sighetu Marmatiei
- Contact:
Re: Multirole Dropship/Fighter
Tamas,cred ca fac o versiune mai mare al acestui elicopter roflol
Deci este fain,bine gandit,dar bratele alea de prindere nu prea imi plac,arca sunt prea lungi si ... cand aterizeaza ,doar pe alea poate ateriza.
Culorile sunt unpic cam amestecate dar totusi ai stat la gri,negru si alb.Avansezi
Deci este fain,bine gandit,dar bratele alea de prindere nu prea imi plac,arca sunt prea lungi si ... cand aterizeaza ,doar pe alea poate ateriza.
Culorile sunt unpic cam amestecate dar totusi ai stat la gri,negru si alb.Avansezi
- lapsanszkitamas
- gură spartă

- Mesaje: 4953
- Membru din: Dum, 29 Mai '11, ora 13:17
- Judet: Mures
- Localitate: Tragamúra de Cîmpie
- Contact:
Re: Multirole Dropship/Fighter
thanks master roflol
si eu mam apiucat de versiunea mai buna in LDD dar mai nou LDDul nu mai porneste
.
. ideea era sa semene cu o viespe. despre culori, numai rachetele si luminile sunt evidente, dar in curand nici alea nu vor fii asa >:)
si eu mam apiucat de versiunea mai buna in LDD dar mai nou LDDul nu mai porneste
bratele alea de prindere sunt de fapt picioarele adik trenul de aterizarecand aterizeaza ,doar pe alea poate ateriza.