Ce piese Va doriti cel mai mult ?

Scrie răspuns
ChiKI
comunicativ
comunicativ
Mesaje: 54
Membru din: Lun, 13 Aprilie '20, ora 20:44
Judet: Prahova

Ce piese Va doriti cel mai mult ?

Mesaj de ChiKI » Joi, 21 Octombrie '21, ora 20:22

Ce piese ati dori sa aveti in colectia voastra , si un rezumat scurt explicand de ce ati dori aceasta piese si la ce v-ar folosi! :money:

NicuS
guraliv
guraliv
Mesaje: 174
Membru din: Lun, 14 Octombrie '19, ora 09:53
Judet: Bucuresti
Localitate: BUCURESTI
Flickr: https://www.flickr.com/photos/188003310@N06/

Re: Ce piese Va doriti cel mai mult ?

Mesaj de NicuS » Joi, 21 Octombrie '21, ora 22:50

Un raspuns simplu este greu de oferit. Cred ca majoritatea isi doresc cat mai multe piese de cat mai multe forme si culori. Explicatie de ce: ori ai in cap un proiect amume ori crezi ca ai in cap un proiect anume. :) Raspunsul clar este dificil de gasit :)

Avatar utilizator
Homersapien
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 1247
Membru din: Mar, 22 Noiembrie '16, ora 20:30
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Ce piese Va doriti cel mai mult ?

Mesaj de Homersapien » Vin, 22 Octombrie '21, ora 08:26

Ca technicieni acum ne dorim mai multe motoare servo PF 99498c01, suspensii extra hard 95292c01, panourile de diferie forme si culori nu ne ajung niciodata.

Avatar utilizator
lapsanszkitamas
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 4866
Membru din: Dum, 29 Mai '11, ora 13:17
Judet: Mures
Localitate: Tragamúra de Cîmpie
Contact:

Re: Ce piese Va doriti cel mai mult ?

Mesaj de lapsanszkitamas » Vin, 22 Octombrie '21, ora 10:55

Homersapien scrie:
Vin, 22 Octombrie '21, ora 08:26
Ca technicieni acum ne dorim mai multe motoare servo PF 99498c01, suspensii extra hard 95292c01, panourile de diferie forme si culori nu ne ajung niciodata.
Ce-a spus "ăl de sus". Practic sunt cateva categorii de piese care sunt extrem de scumpe, de ex electronicele, pneumatice, suspensii, huburi, astea niciodata nu sunt suficiente pentru proiecte opulente.

La partea system, sincer, cred ca problema majora e scalability. Adica pentru un MOC as avea nevoie de 2500 din piesa X, dar in general n-am ce face cu asa cantitate, nici macar nu am unde sa o tin. Bine, sunt cateva piese din care niciodata nu sunt destule, ca mereu le gasesc o noua utilizare care imi mananca stocul: tileuri si plateuri modificate, panouri transparente, bare mici (cu clip, T-ul pneumatic, L3), sine drepte etc
Follow LapsiKocka - Instagram - Youtube - Facebook

ChiKI
comunicativ
comunicativ
Mesaje: 54
Membru din: Lun, 13 Aprilie '20, ora 20:44
Judet: Prahova

Re: Ce piese Va doriti cel mai mult ?

Mesaj de ChiKI » Vin, 22 Octombrie '21, ora 12:00

lapsanszkitamas scrie:
Vin, 22 Octombrie '21, ora 10:55
Homersapien scrie:
Vin, 22 Octombrie '21, ora 08:26
Ca technicieni acum ne dorim mai multe motoare servo PF 99498c01, suspensii extra hard 95292c01, panourile de diferie forme si culori nu ne ajung niciodata.
Ce-a spus "ăl de sus". Practic sunt cateva categorii de piese care sunt extrem de scumpe, de ex electronicele, pneumatice, suspensii, huburi, astea niciodata nu sunt suficiente pentru proiecte opulente.

La partea system, sincer, cred ca problema majora e scalability. Adica pentru un MOC as avea nevoie de 2500 din piesa X, dar in general n-am ce face cu asa cantitate, nici macar nu am unde sa o tin. Bine, sunt cateva piese din care niciodata nu sunt destule, ca mereu le gasesc o noua utilizare care imi mananca stocul: tileuri si plateuri modificate, panouri transparente, bare mici (cu clip, T-ul pneumatic, L3), sine drepte etc
Personal as dori sa am tipuri de piese de carcera pt. mocuri de masini forestiere si prison mocs

Avatar utilizator
Homersapien
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 1247
Membru din: Mar, 22 Noiembrie '16, ora 20:30
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Ce piese Va doriti cel mai mult ?

Mesaj de Homersapien » Vin, 22 Octombrie '21, ora 12:57

interesanta tematica :D