Ce ati primit de Craciun ? Mega thread

endaerkened
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 479
Membru din: Sâm, 11 Martie '17, ora 09:57
Judet: Bihor
Flickr: https://www.flickr.com/photos/152265303@N06/

Re: Ce ati primit de Craciun ? Mega thread

Mesaj de endaerkened » Mar, 31 Decembrie '19, ora 15:29

Daca tot m-am apucat sa fac poze, am facut si cu ce a adus ingerasul:

Imagine

La inceputul lunii am tot jurat ca nu mai cumpar lego! O sa fie sub brad numai si numai premiile si atat! Dupa o vreme; ok, sa fie, Bwingul 75050 SH ala de pe olx mai incape, e la pret prea bun sa las acolo... iarasi dupa o vreme: ok, lotul ala varsat e la un pret prea bun ca sa cred; daca e adevarat, nu pot sa las acolo...
Asa s-a intamplat ca am mai cumparat inca un lot varsat de 20 de kile - din pacate, era curatat de minifigurine, dar si asa a meritat pe deplin (vreau sa multumesc lui @braker23 , care m-a anuntat de lot, si lui @Cristian Frunza ca m-a ajutat, s-a dus dupa el si a verificat ca intradevar e lego - sincer, la pretul pe care a cerut, imi era teama ca e teapa, si tipul imi trimite un sac de cartofi)...

Am scos deja, si am si construit:
9491 Geonosian Cannon
7959 Geonosian Starfighter

am mai identificat:
9492 TIE Fighter si 9493 X-wing Starfighter - complete, deja sunt scoase, mai trebuie sa le construim
8091 Republic Swamp Speeder si 7931 T-6 Jedi Shuttle probabil complete
8085 Freeco Speeder probabil complet, dar o parte din stickerele s-au dezlipit
8016 Hyena Droid Bomber, 8018 Armored Assault Tank (AAT), 8019 Republic Attack Shuttle, 8036 Separatist Shuttle - cu piese lipsa

7985 City of Atlantis si inca cateva seturi mai mici Atlantis

4842 Hogwarts Castle (4th edition) (am inceput deja sa scoatem; probabil ca o sa fie 90%-95% complet)
7642 Garage
3221 LEGO Truck

si cateva raritati:

10193 Medieval Market Village (probabil aproape complet)
10222 Winter Village Post Office (probabil aproape complet)
10216 Winter Village Bakery (deja stim ca lipseste o placa mare transparenta, dar in rest probabil complet)

Setul Hidden Side am primit eu de la Bence :anim-festiveparty: