Sfaturi pentru achizitia Modular Buildings

Scrie răspuns
stormbringerser
tăcut
tăcut
Mesaje: 3
Membru din: Vin, 23 Ianuarie '15, ora 10:33

Sfaturi pentru achizitia Modular Buildings

Mesaj de stormbringerser » Vin, 23 Ianuarie '15, ora 13:56

Buna,

Sunt un fan Lego din copilarie insa de putin timp, avand la dispozitie mai mult timp si bani am inceput sa acord mai multa atentie acestui hobby. Ca multi dintre voi probabil ideea mea e sa reproduc un mic orasel, iar in acest sens am achizitionat deja cateva seturi Creator (Magazinul de biciclete, etc) si cateva seturi City, iar acum planuiesc sa merg putin mai departe si sa iau primul Modular Building. Dat fiind ca preturile sunt ridicate, as dori sa ii intreb pe cei dintre voi care au mai cumparat seturi de acest gen care e cea mai rentabila metoda? Sa vanez reduceri la retailerii din tara? Sa aduce de afara? Second ff rar gasesti Modular Buildings. Orice sfat e binevenit.

Multumesc mult

Avatar utilizator
braker23
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 2575
Membru din: Joi, 13 Februarie '14, ora 10:29
Judet: Cluj
Localitate: Cluj-Napoca
Flickr: https://www.flickr.com/photos/braker23/
Contact:

Re: Sfaturi pentru achizitia Modular Buildings

Mesaj de braker23 » Vin, 23 Ianuarie '15, ora 14:12

Hey stormy, sper sa te pot ajuta eu :)

Majoritatea celor de aici cumparam piese si seturile rare/scumpe de pe BrickLink, piata online de Lego. Uite un link cu seturile care le cauti, o sa vezi ca sunt cel putin 50 de seturi la vanzare din fiecare, mai multe utilizate dar si sigilate, cu un pret pe masura.

http://www.bricklink.com/browseList.asp ... String=710

Apoi, daca nu esti multumit de preturi, iti recomand sa iei de pe eBay, cele mai bune preturi sunt pe ebay.de, ebay.fr si ebay.co.uk. Doar ca aici o sa dureze mai mult, trebuie sa le cauti dupa cod si apoi sa licitezi, daca esti interesat, pot sa te ajut eu cu mare placere.

In general, seturile astea nu se mai gasesc la retaileri, si oricum preturile vor fi foarte mari, consider asta chiar ultima optiune, din pacate.