Festival LEGO® in Afi Cotroceni (Bucuresti)

Scrie răspuns
Avatar utilizator
talex
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 1353
Membru din: Mie, 14 Mai '14, ora 05:18
Localitate: Bucuresti
Contact:

Festival LEGO® in Afi Cotroceni (Bucuresti)

Mesaj de talex » Sâm, 29 Noiembrie '14, ora 20:50

Pentru cei ce nu stiu (eu am aflat de la prieteni), din 9 Noiembrie se desfasoara in Afi Cotroceni (Bucuresti) Festivalul LEGO®.

Imagine

Pe 1 decembrie, AFI Palace Cotroceni sarbatorește 5 ani pe piața din România. Cu ocazia aniversării, vor fi organizate o serie de activități și evenimente, principala atracție fiind aducerea Festivalului LEGO pentru prima oara în România, începând cu data de 9 noiembrie 2014.

În incinta AFI Palace Cotroceni, vizitatorii se vor putea bucura de zecile de figurine 3D, construite din peste 1.700 de piese LEGO. Printre acestea se vor număra personaje celebre precum Darth Vader din Star Wars, Captain Rex, McQueen, Oliva, Woody, Matrioshka, Camel, Cragger și multe alte construcții fascinante.

Figurinele Lego 3D ce urmează să fie amplasate pe coridoarele principale ale centrului comercial, cântaresc aproape 2 tone, iar realizarea lor a însumat peste 2.500 de ore petrecute la îmbinarea pieselor.


Daca nu reusiti sa ajungeti o sa postez in curand un link la un articol cu pozele tuturor exponatelor (sau macar al celor pe care am reusit eu sa le gasesc) :)
Follow the LEGO Batman adventures: http://instagram.com/alexnocturnal