Brickset

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Olaf The Viking
comunicativ
comunicativ
Mesaje: 43
Membru din: Dum, 15 Iunie '14, ora 13:34
Localitate: Bucuresti

Brickset

Mesaj de Olaf The Viking » Joi, 19 Iunie '14, ora 21:23

Mi-am facut cont pe Brickset dar vad ca nu pot posta seturi ca atare, se pot doar importa din alte parti care se pare ca ar fi:

Rebrickable, Lugnet, Brickpicker

Bineinteles ca nu stiu pe care sa il aleg si ma intrebam daca puteti sa ma sfatuiti.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
www.machete.ro

Avatar utilizator
thedutch21
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 1142
Membru din: Joi, 27 Ianuarie '11, ora 19:37
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Brickset

Mesaj de thedutch21 » Sâm, 21 Iunie '14, ora 09:35

Daca vrei sa postezi MOCuri, trebuie sa le importi de altundeva. Eu as merge pe Rebrickable...
Ca sa iti faci o lista de seturi Lego pe care le detii trebiue doar sa cauti numarul setului (codul, ex: 8043) si sa bifezi undeva in dreapta "I own this set".

Avatar utilizator
iuliand
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 2542
Membru din: Mar, 18 Februarie '14, ora 20:51
Judet: Constanta
Localitate: Constanta

Re: Brickset

Mesaj de iuliand » Sâm, 21 Iunie '14, ora 20:09

Pe Brickset tii evidenta seturilor oficiale Lego. Ca sa faci asta cauti setul si bifezi "I own this set" sau daca e un set pe care ti-l doresti bifezi "I want this set".
Apoi pentru MOC-uri si piese individuale recomand Rebrickable pentru ca Brickset si Rebrickable pot fi conectate astfel incat orice set adaugat in Brickset este adaugat automat si in inventarul Rebrickable.

In concluzie fa-ti cont pe amandoua si apoi configureaza Brickset sa se conecteze cu contul Rebrickable.

Avatar utilizator
Olaf The Viking
comunicativ
comunicativ
Mesaje: 43
Membru din: Dum, 15 Iunie '14, ora 13:34
Localitate: Bucuresti

Re: Brickset

Mesaj de Olaf The Viking » Dum, 22 Iunie '14, ora 20:39

Multumesc mult de informatii, au ascuns butonul ala in dreapta, chiar si cu indicatii l-am gasit greu.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
www.machete.ro