Stiri Lego

Scrie răspuns
Avatar utilizator
ikarus
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 767
Membru din: Vin, 09 Ianuarie '09, ora 21:50
Judet: Bucuresti
Localitate: Bukarest
Contact:

Stiri Lego

Mesaj de ikarus » Vin, 12 Iunie '09, ora 16:01

Imagine

LEGO se avanta pe piata "electronicelor". In poza se vad 2 prototipuri pentru produse ce urmeaza a fi lansate in toamna. Mai multe detalii & poze pe dvice.com.

Nu-mi dau seama daca se pot dezasambla si combina (ceea ce ar fi superb, NXT mai ieftin :D), dar probabil sunt doar carcase reminiscente de LEGO. Ugh :(

Avatar utilizator
ikarus
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 767
Membru din: Vin, 09 Ianuarie '09, ora 21:50
Judet: Bucuresti
Localitate: Bukarest
Contact:

Mesaj de ikarus » Sâm, 25 Iulie '09, ora 13:05

Dupa ce in Februarie Lego a anuntat un parteneriat cu Disney, au inceput sa apara primele prototipuri din noua gama, deocamdata doar Toy Story:

Imagine

Mai urmeaza Cars (Duplo) si Prince of Persia (da, fac un film dupa joc). Mai multe detalii aici.

Nu stiu despre voi, dar eu de abea astept sa vad soldateii aia Lego :D. Sunt curios, la cat timp dupa ce iasa Lego Prince of Persia va face cineva un stop-motion ca si jocul original.

Avatar utilizator
alexutzu300
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 296
Membru din: Mie, 10 Decembrie '08, ora 13:55
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de alexutzu300 » Sâm, 25 Iulie '09, ora 20:52

Imagine
Strada mea modulara.Check it out,leave a comment.
http://www.flickr.com- Pentru topicuri cu mai mult de 3 poze,va rog,folositi flickr.O mie de posturi cu attachments sunt obositoare.

Avatar utilizator
dr-stupid
vorbăreț
vorbăreț
Mesaje: 87
Membru din: Joi, 11 Decembrie '08, ora 10:18
Localitate: TM/BH
Contact:

Mesaj de dr-stupid » Dum, 26 Iulie '09, ora 19:50

:D Abia astept...

Sunt fana Prince of Persia de la aparitia primului joc din serie... da, acela de DOS, cu grafica extraordinara si sunetele realiste scoase de speaker :roll: The good old days... Normal ca am recreat universul PoP din LEGO, cu cele 3 nivele de "scanduri" din fiecare "ecran". Imi aduc aminte cat ne-am chinuit sa reproducem scandurile instabile :lol:

In legatura cu Toy Story sunt cam indiferenta... din cate tin eu minte, LEGO si-a impus sa nu puna in vanzare teme militaresti, iar minifigurile arata o incalcare a acestui principiu. Si pana acum am vazut astfel de tentative, dar erau mai mult fantasy, nimic ce se putea asocia cu armata din ziua de azi. Dar pentru a incadra militarii din Toy Story in aceasi categorie cu Star Wars, Western sau Pirates, trebuie sa fii foarte intelegator...