[Review] Lego Technic 42034 Quad Bike

Scrie răspuns
Avatar utilizator
atu88
comunicativ
comunicativ
Mesaje: 34
Membru din: Mar, 29 Septembrie '15, ora 09:28
Localitate: Timisoara

[Review] Lego Technic 42034 Quad Bike

Mesaj de atu88 » Dum, 28 Februarie '16, ora 20:37

Hello again!

Kind of curatenie de primavara si..pam,pam: gasit un set intact; bun de montat si facut review :D
Imagine

Este tot un set micut cu doar 152 piese si manual de instructiuni pentru un sigur model. Am inteles ca modelul alternativ se poate face in combinatie cu un alt set, anume 42033 :p
Imagine

Caracteristici (plusuri si minusuri):
- motor in V cu doua pistoane;
Imagine

- 6 jante desi are doar 4 roti :)) 2 sunt utilizate pe post de motor :p
Imagine

- functionalitatea pull-back motor;
http://s1381.photobucket.com/user/thedu ... 2.mp4.html

- estetica medie (am vazut si mai rau, dar clar se putea mai bine); o poza din spate-partea mai putin reusita din punctul meu de vedere;
Imagine

- ghidonul doar de design (nu se poate folosi ca sa manevrezi ATV-ul);
Imagine

- rotile din fata sunt si ele fixe ca si ghidonul; ar fi fost frumos sa poti fixa rotile la un anumit unghi sa mearga masina in cerc :D

Mie personal imi place masinuta chiar si fara sickere (asta daca ar fi sa o compar cu ultimul set fara stickere la care am facut review). Ce tin sa subliniez este forta pe care o are masinuta actionand functia pull-back motor. Mai jos regasiti si 2 filmulete in acest sens.

http://s1381.photobucket.com/user/thedu ... k.mp4.html

http://s1381.photobucket.com/user/thedu ... 8.mp4.html

Cam atat pe azi...dar sa nu uit: multumesc "sponsorilor" editiei de astazi: thedutch21 care m-a ajutat la filmare, ma lasa sa-i folosesc contul de pe photobucket (valabil si pt.celelate review-uri) si ma lasa sa-i montez din seturi! :*

Somn usor la toti si multa inspiratie!

Avatar utilizator
Matei_B
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 843
Membru din: Joi, 11 Februarie '16, ora 21:34
Judet: Iasi
Localitate: Iasi

Re: [Review] Lego Technic 42034 Quad Bike

Mesaj de Matei_B » Mie, 09 Martie '16, ora 19:18

legat de idea cu masina in cerc as vrea sa spunca daca indrepti rotile din fata la un anumit unghi pe janta se misca beton, am incercat si e super

Avatar utilizator
Matei_B
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 843
Membru din: Joi, 11 Februarie '16, ora 21:34
Judet: Iasi
Localitate: Iasi

Re: [Review] Lego Technic 42034 Quad Bike

Mesaj de Matei_B » Mie, 09 Martie '16, ora 19:18

Matei_B scrie:legat de idea cu masina in cerc as vrea sa spunca daca indrepti rotile din fata la un anumit unghi pe janta se misca beton, am incercat si e super
adica daca indrepti cumva cauciucul pe janta

Avatar utilizator
atu88
comunicativ
comunicativ
Mesaje: 34
Membru din: Mar, 29 Septembrie '15, ora 09:28
Localitate: Timisoara

Re: [Review] Lego Technic 42034 Quad Bike

Mesaj de atu88 » Mie, 09 Martie '16, ora 22:07

Matei_B scrie:legat de idea cu masina in cerc as vrea sa spunca daca indrepti rotile din fata la un anumit unghi pe janta se misca beton, am incercat si e super
cu scuzele de rigoare, sunt femeie si nu pricep exact...dar ai putea sa ne arati ce ai scris mai sus? :D

Cand ai timp, un filmulet e binevenit!

Avatar utilizator
Matei_B
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 843
Membru din: Joi, 11 Februarie '16, ora 21:34
Judet: Iasi
Localitate: Iasi

Re: [Review] Lego Technic 42034 Quad Bike

Mesaj de Matei_B » Joi, 10 Martie '16, ora 18:42

atu88 scrie:
Matei_B scrie:legat de idea cu masina in cerc as vrea sa spunca daca indrepti rotile din fata la un anumit unghi pe janta se misca beton, am incercat si e super
cu scuzele de rigoare, sunt femeie si nu pricep exact...dar ai putea sa ne arati ce ai scris mai sus? :D

Cand ai timp, un filmulet e binevenit!
ce daca esti femeie? suntem toti egali (exceptand gurile noastre sparte :)) :)) :)) :)) :)) ) si daca voi putea voi incerca un filmulet, ca tot nu aveam idei de postare
8)