TT Cluj-Napoca pe 3 iunie in cadrul expo Brickenburg

Moderator: Bricky

Scrie răspuns
braker23
gură spartă
gură spartă
Judet: Cluj
Flickr: https://www.flickr.com/photos/braker23/

TT Cluj-Napoca pe 3 iunie in cadrul expo Brickenburg

Mesaj de braker23 » Mie, 25 Aprilie '18, ora 14:51

Salutare!

N-am prea avut timp sa ma ocup de asta, dar cum cei de la Brickenburg sunt de acord sa ne sustina initiativa, anul asta in 3 iunie, facem iar TT la Cluj! Ei dau premiul cel mare, un set Technic pe care il voi anunta ulterior. Ma straduiesc sa obtin si premiile II si III, Doamne-ajuta!

Regulile vor fi tot cele de la RTXP2, atat Classic cat si Light, care vor concura pe acelasi traseu. O sa le postez aicea, evident.
Am hotarat ca las si Light tocmai ca sa va pregatiti pt RTXP3, iar ca sa fie fair, cei care vin cu un TT light o sa primeasca 200p in plus, la punctajul de start.

In premiera, am decis sa las mana libera la motoare, adica puteti veni cu motoare RC! :anim-cool:
Stiu ca va temeti de ele, dar stiu si cat de greu este sa faci un TT cu ele, asa ca mi se pare corect sa le incercam.
La concursurile Malug e voie cu ele, si nu domina clasamanentul, precum ati crede.

Locatia inca nu e stabilita, dar asta nu e vital acuma, cel mai important e sa va puneti pe construit!
Inscrierile o sa fie relaxate, adica puteti veni cu el direct la TT, verificam daca e conform la fata locului.
Asta pentru ca stiu ca urmeaza expozitia din Mai, care e prioritatea noastra numarul 1 si vreau sa ramana asa.

Daca aveti alte pareri sau intrebari le discutam aici, ca de obicei :anim-smile:
Ultima oară modificat Joi, 03 Mai '18, ora 13:52 de către braker23, modificat de 2 ori în total.

braker23
gură spartă
gură spartă

Re: TT Cluj-Napoca (2/3 iunie) in cadrul expo Brickenburg

Mesaj de braker23 » Mie, 25 Aprilie '18, ora 14:52

No, astea-s regulile, de data asta putin mai relaxate ca la RTXP :anim-tongueout:

CLASSIC TT
• Modelul va reprezenta orice tip de vehicul deplasabil pe roti, capabil sa concureze la aceasta sectiune.
• Se vor folosi NUMAI piese LEGO; se accepta SBrick; nu se accepta alte tipuri de roti decat LEGO.
• Se vor folosi maxim 3 motoare PF sau NXT/EV3. Se accepta chiar si motoare RC, de data asta.
• Modelul trebuie sa aiba maxim 8 roti.
• Directie pe roti/osii; nu se accepta skid steer.
• Comanda modelului: IR / BT / radio.
• Greutate: minim 1.3 kg, maxim 2 tone.
• Conditii obligatorii de design: cabina cu 2 scaune, volan.
• Model la scara realizat dupa un vehicul real, cu asemanare cel putin 50%.

LIGHT TT
• Modelul va reprezenta orice tip de vehicul deplasabil pe roti, capabil sa concureze la aceasta sectiune.
• Se vor folosi NUMAI piese LEGO; se accepta SBrick; nu se accepta alte tipuri de roti decat LEGO.
• Se vor folosi maxim 2 motoare PF sau NXT/EV3. Se accepta chiar si motoare RC, de data asta.
• Modelul trebuie sa aiba maxim 6 roti.
• Directie pe roti/osii; nu se accepta skid steer.
• Comanda modelului: IR / BT / radio.
• Greutate: minim 0.8 kg, maxim 1 kg.
• Conditii obligatorii de design: cabina cu 2 scaune, volan.
• Asemanare cu un vehicul real in proportie de cel putin 50%.

Daca aveti sugestii sau comentarii, nu va opreste nimeni sa va expuneti parerea :)

braker23
gură spartă
gură spartă

Re: TT Cluj-Napoca pe 3 iunie in cadrul expo Brickenburg

Mesaj de braker23 » Mie, 16 Mai '18, ora 12:36

Stiri de ultima ora!

Concursul o sa fie definitiv pe 3 iunie, la ora 10 dimineata.

Premiile de la TT sunt urmatoarele:

1. 42077 Rally Car
Imagine

2. 42074 Racing Yacht
Imagine

3. 42057 Ultralight Helicopter
Imagine

Premiul 1 e oferit de Brickenburg, 2 si 3 de mine si Stefan, sa sustinem participantii :)
Probabil o sa mai fie si niste polybag-uri pentru restul, vedem la fata locului.

Cum expozitia a inceput, puteti sa va concetrati pe construit TT-uri, multa bafta!

paranoia
gură spartă
gură spartă

Re: TT Cluj-Napoca pe 3 iunie in cadrul expo Brickenburg

Mesaj de paranoia » Mie, 16 Mai '18, ora 13:57

Mihai, eu nu pot ajunge la concurs. Ne vedem la cel de la Bucuresti.