Concurs Microscale City

Moderator: Bricky

Scrie răspuns
alex.rosu
tăcut
tăcut

Re: Concurs Microscale City

Mesaj de alex.rosu » Dum, 28 August '16, ora 17:13

Ok. Merci. Astept cu nerabdare.

mad_horax
Former Ambassador
Former Ambassador

Mesaj de mad_horax » Dum, 28 August '16, ora 17:47

Felicitari castigatorilor si tuturor concurentilor.
Pe langa membrii consacrati, de la care ne asteptam sa vedem lucrari deosebite, am avut surpriza sa regasesc si cativa "new entry" care au avut lucrari foarte frumoase si ingenioase.

Am surpriza de a observa noul val de MOCeri care vine cu un potential foarte mare, fapt pentru care ii felicit, dar se vede ca inca nu au experienta concursurilor LEGO, poate nici timpul sau piesele necesare. Daca au rabdare si persevereaza, sunt convins ca vor ajunge constructori valorosi in scurt timp.

Vorbind de experienta concursurilor si respectiv a tehnicilor de constructie, se vede ca sunt foarte importante, deoarece nici la acest concurs, Vit nu a fost detronat. Nu are rost sa-i comentez lucrarea pentru care am toate parerile bune la superlativ.
Lucrarea "scena din Inception" m-a surprins foarte placut prin idee si realizare. Am avut ce vedea la ea, descoperind cu placere modul de realizare al fiecarei constructii.
Mi-a placut mult tehnica de constructie a Ateneului Roman, asemanarea edificiilor de cultura din nordul tarii cu constructiile reale sau ideile de constructie din orasul de sticla, asemanarea constructiei din Bulgaria sau a edificiului din Cluj (culmea, facut de un tehnician!) O bila alba din partea mea o are concurentul care a avut curajul sa faca un paradoxal microscale Duplo si caruia i-a iesit foarte bine.
Nu vreau sa supar pe cineva daca nu il amintesc in aceasta postare, dar ma bucur ca sunteti cu totii membri RoLug, ca participati la concursurile online si ca impreuna formam o familie frumoasa, care demonstreaza ca avem potential urias!
Pe concurentii cei mai tineri ii sfatuiesc sa continue sa construiasca, deoarece numai prin rabdare, pasiune si daruire pot ajunge de valoarea membrilor consacrati ai RoLug.

Multumiri lui Bricky pentru implicarea si timpul acordat concursului (eu stiu ce se afla in spatele acestor concursuri, si credeti-ma ca trebuie multa pasiune pentru a face sa functioneze perfect tot mecanismul lor) si nu numai.

P.S. 1. Imi pare rau ca nu am avut timpul necesar sa particip si eu la concurs.
P.S. 2. In masura in care puteti, va rog sa pastrati constructiile facute, in ideea de a le prezenta la urmatoarea expozitie RoLug. Tare imi doresc sa avem si un display MOC microscale.
P.S. 3. A.I., esti pt mine o surpriza foarte placuta! Te voi urmari indeaproape! :cool:
Imagine

chyck
gură spartă
gură spartă

Mesaj de chyck » Dum, 28 August '16, ora 18:09

Felicitari pentru ideile si lucrarile prezentate-unele chiar surprinzatoare-dupa cum spunea si Mad-Horax- si multe multumiri lui Bricky.....si tuturor celor implicati

ArminNaghii
gură spartă
gură spartă

Mesaj de ArminNaghii » Dum, 28 August '16, ora 18:24

Felicitari castigatorilor si participantilor. Eu unul sunt foarte multumit de locul luat in concurs. Lucrarea mea putea fi mai buna dar avand in vedere ca marea parte din colectia mea de piese este in Cluj ma multumesc de cum a iesit cu piesele pe care le am in Satu Mare.Un lucru de care imi pare putin rau dar care nu a afectat finalul este faptul ca nu am inceput cu poza a 2-a in care se vede cladirea din fata. Inca o data participantilor si multumesc pentru oportunitate.

duhu20
gură spartă
gură spartă

Mesaj de duhu20 » Dum, 28 August '16, ora 19:12

La calitatea pozelor mele locul 4 este foarte multumitor chiar extraordinar, multumiri pentru organizare, felicitari tuturor concurentilor si castigatorilor, singurul regret ii ca nu am apucat sa fac mai multe lucrari pentru concurs, doar nu as fi renuntat la concediu :)

braker23
gură spartă
gură spartă
Judet: Cluj
Flickr: https://www.flickr.com/photos/braker23/

Mesaj de braker23 » Dum, 28 August '16, ora 21:53

Felicitari tuturor, au fost lucrari exceptionale, idei inedite si participanti noi, bravo organizatorilor!

talex
gură spartă
gură spartă

Mesaj de talex » Dum, 28 August '16, ora 21:53

Felicitari tuturor pentru creatii, un concurs foarte reusit!
Felicitari si voua, organizatorilor, foarte faina tema concursului (si premiile)!
vitreolum scrie:Buuun, deci am aflat a cui sunt 16,17,18. Misterul acum e, ce a batmanul ala mare? :))
E o lanterna LEGO :) (cea mai mare din poza - Batzilla, prima este figurina standard iar a 2a este un breloc lanterna care se potriveste perfect in UCS Tumbler)
Imagine
Follow the LEGO Batman adventures: http://instagram.com/alexnocturnal

ArminNaghii
gură spartă
gură spartă

Mesaj de ArminNaghii » Dum, 28 August '16, ora 22:06

The amount of batmans is to damn high!

ALEX ILEA
gură spartă
gură spartă
Judet: Cluj

Mesaj de ALEX ILEA » Dum, 28 August '16, ora 22:24

mad_horax scrie:Felicitari castigatorilor si tuturor concurentilor.
Pe langa membrii consacrati, de la care ne asteptam sa vedem lucrari deosebite, am avut surpriza sa regasesc si cativa "new entry" care au avut lucrari foarte frumoase si ingenioase.

Am surpriza de a observa noul val de MOCeri care vine cu un potential foarte mare, fapt pentru care ii felicit, dar se vede ca inca nu au experienta concursurilor LEGO, poate nici timpul sau piesele necesare. Daca au rabdare si persevereaza, sunt convins ca vor ajunge constructori valorosi in scurt timp.

Vorbind de experienta concursurilor si respectiv a tehnicilor de constructie, se vede ca sunt foarte importante, deoarece nici la acest concurs, Vit nu a fost detronat. Nu are rost sa-i comentez lucrarea pentru care am toate parerile bune la superlativ.
Lucrarea "scena din Inception" m-a surprins foarte placut prin idee si realizare. Am avut ce vedea la ea, descoperind cu placere modul de realizare al fiecarei constructii.
Mi-a placut mult tehnica de constructie a Ateneului Roman, asemanarea edificiilor de cultura din nordul tarii cu constructiile reale sau ideile de constructie din orasul de sticla, asemanarea constructiei din Bulgaria sau a edificiului din Cluj (culmea, facut de un tehnician!) O bila alba din partea mea o are concurentul care a avut curajul sa faca un paradoxal microscale Duplo si caruia i-a iesit foarte bine.
Nu vreau sa supar pe cineva daca nu il amintesc in aceasta postare, dar ma bucur ca sunteti cu totii membri RoLug, ca participati la concursurile online si ca impreuna formam o familie frumoasa, care demonstreaza ca avem potential urias!
Pe concurentii cei mai tineri ii sfatuiesc sa continue sa construiasca, deoarece numai prin rabdare, pasiune si daruire pot ajunge de valoarea membrilor consacrati ai RoLug.

Multumiri lui Bricky pentru implicarea si timpul acordat concursului (eu stiu ce se afla in spatele acestor concursuri, si credeti-ma ca trebuie multa pasiune pentru a face sa functioneze perfect tot mecanismul lor) si nu numai.

P.S. 1. Imi pare rau ca nu am avut timpul necesar sa particip si eu la concurs.
P.S. 2. In masura in care puteti, va rog sa pastrati constructiile facute, in ideea de a le prezenta la urmatoarea expozitie RoLug. Tare imi doresc sa avem si un display MOC microscale.
P.S. 3. A.I., esti pt mine o surpriza foarte placuta! Te voi urmari indeaproape! :cool:

Multumim mult Horatiu , si eu is surpriza placuta :) ?

iuliand
gură spartă
gură spartă
Judet: Constanta

Mesaj de iuliand » Dum, 28 August '16, ora 22:35

Hop si eu la spartul targului. Am fost plecat si din pacate am ratat suspansul asteptarii rezultatelor.
Fain concurs! Faine lucrari!

Felicitari tuturor concurentilor! Fiecare lucrare are cate ceva special. Mi-a facut mare placere sa le admir.
Daca ar fi sa aleg (cu greu), cel mai mult mi-au placut: Petra, P-ta Matei Corvin, Buzludzha si Inception.

Multam Bricky si H pentru organizare. Intotdeauna e o placere sa ne "strangem" in jurul concursurilor organizate de voi.
Imagine

mad_horax
Former Ambassador
Former Ambassador

Mesaj de mad_horax » Dum, 28 August '16, ora 22:40

Vreau sa mentionez faptul ca acest concurs ca si toate cele online sunt organizate de Bricky. Eu imi aduc contributia la cele organizate in natura...
Imagine

Bricky
Ambasadoare RoLUG
Ambasadoare RoLUG
Judet: Bucuresti
Flickr: https://www.flickr.com/photos/brickys_world/

Mesaj de Bricky » Lun, 29 August '16, ora 00:07

Sa va spun si impresiile mele, pe scurt. Ca de obicei, creatii deosebite, ingenioase, foarte frumoase si m-a bucurat nespus faptul ca din cei 12 concurenti, 6 s-au aflat la prima participare! Inseamna ca atragem membri noi la concursurile noastre :)

Mi-ar fi placut, sa fiu sincera, sa vad si lucrari participante ale unor membri mai vechi, de exemplu: Tamas, Braker, Geosh, Iulian, Starlight, Edd... ca sa mentionez pe primii care imi vin in minte. Dar poate ca a fost perioada de concedii, sau poate ca Technic-ul v-a acaparat tot timpul - unora dintre voi... :D Pai cum vine treaba asta, Tamas, e concurs City si tu nu participi??? Veteranul tuturor concursurilor? :happy:

Sau a fost si tema mai grea? Sincer acuma, v-a placut ideea de microscale? Ca poate o mai folosesc si in viitor, dar cu alte tema.

Multumesc pentru felicitari, dar eu fac doar partea organizatorica, munca este a voastra, pana la urma. Insa recunosc, organizarea de concursuri este o pasiune mai veche a mea, inceputa prin scoala generala, cand organizam concursuri de cultura generala cu colegii de clasa. Iar acum, cu Rolug-ul, mi-am redescoperit aceasta pasiune si este una din activitatile mele favorite :)

Alex, iti raspund eu, tu esti surpriza placuta, ca doar sunt initialele tale :D Si, sper sa nu te superi pe mine, dar eu de cand te-am vazut prima data si acum cu poza din concurs, sa stii ca te asemuiesc cu Ron Weasley (roscat si pistruiat) :D

Legat de premii, am primit deocamdata doar decizia lui Vit (Venetia), o astept pe a ta, RoccoSteel :)
Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine

RoccoSteel
guraliv
guraliv

Mesaj de RoccoSteel » Lun, 29 August '16, ora 01:07

Mai, in primul rand scuze ca n-am fost activ in conversatie. Acum c-am revenit voiam in primul rand sa multumesc organizatorilor pentru ideea asta atat de faina si provocatoare si sa felicit toti ceilalti concurenti. Foarte placut a fost sa vad atat de multe moc-uri interesante - DuploHood a fost preferata mea, felicitarile mele man :). Le multumesc tuturor carora le-a placut Inception-ul, n-am mai facut un moc de 15 ani si abia mi-am redeschis apetitul. O sa-ti scriu imediat mail-ul Bricky, merci de asteptare. Seara faina tuturor & keep up the good mood

Bricky
Ambasadoare RoLUG
Ambasadoare RoLUG
Judet: Bucuresti
Flickr: https://www.flickr.com/photos/brickys_world/

Mesaj de Bricky » Lun, 29 August '16, ora 01:23

Pai daca tot ti l-ai redeschis, mentine-l asa, Rocco :)
Chyck, your turn: Berlin sau Burj Khalifa?
Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine

lapsanszkitamas
gură spartă
gură spartă
Judet: Mures

Mesaj de lapsanszkitamas » Lun, 29 August '16, ora 02:08

Foarte tare concursul, unele lucrări sunt fenomenale! Felicitări tuturor, organizatorilor și participanților!

Mi-ar fi plăcut enorm să fac ceva pentru concurs, mai ales că aveam niște idei. Dar timpul și împrejurările mi-au permis să mă pregătesc doar pentru Xperience. Așa e când viața de adult te lovește ca un marfar pe trecere :)) :)) :))
-5000 de puncte la toate concursurile RoLUG dacă ești născut în 1 ianuarie #iarcuhashtaguri