Concurs off-road iarna

Moderator: Bricky

FreeK
gură spartă
gură spartă

Re: Concurs off-road iarna

Mesaj de FreeK » Mie, 10 Februarie '16, ora 23:19

Foarte tare TT-ul ! Ma bucur cand vad oameni fericiti :)

lapsanszkitamas
gură spartă
gură spartă
Judet: Mures

Mesaj de lapsanszkitamas » Mie, 10 Februarie '16, ora 23:55

Hehe, favoritul pe podium :D Era o poza cu Snowcatul "cuplat" cu ceva vehicul cu roti de MD, se presupune a fi o operatiune de salvare?
-5000 de puncte la toate concursurile RoLUG dacă ești născut în 1 ianuarie #iarcuhashtaguri

iuliand
gură spartă
gură spartă
Judet: Constanta

Mesaj de iuliand » Joi, 11 Februarie '16, ora 00:06

Am ajuns si eu acasa in cele din urma. Banuiesc ca altii deja s-au saturat de munca... :)

Foarte faina cronica lui H. Si pozele pe masura! Abia astept filmarile.

Intre timp am identificat si eu problema lui winterized zdreanta. Dupa ce l-am echipat cu rotile de motocicleta cuplul la roata a scazut din cauza diametrului crescut. Eu am crescut demultiplicarea pentru a compensa efectul si la testele de casa parea ok. Faza e ca eu in teste nu am facut ture mai lungi de 1-1,5m fiind limitat de rampa de test dar in concurs s-a dovedit ca dupa aprox 2m incepea sa aiba probleme cu protectia termica a blocului de baterii ceea ce l-a scos prematur din cursa, mai ales ca pilotul nu intelegea ce se intampla pentru a ajusta stilul de condus cu pauze de revenire. Asta dovedeste inca o data importanta unor teste pe un traseu real.
Imagine

iuliand
gură spartă
gură spartă
Judet: Constanta

Mesaj de iuliand » Joi, 11 Februarie '16, ora 00:11

lapsanszkitamas scrie:Hehe, favoritul pe podium :D Era o poza cu Snowcatul "cuplat" cu ceva vehicul cu roti de MD, se presupune a fi o operatiune de salvare?
Exact! Il impingea in sus pe traseu, asa de fun, ca era mai neajutorat ca o testoasa pe gheata.
Imagine