REVIEW:Vitezometru si set Mini STAR WARS

Scrie răspuns
Avatar utilizator
N33
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 1780
Membru din: Dum, 17 Aprilie '11, ora 16:09
Judet: Maramures
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

REVIEW:Vitezometru si set Mini STAR WARS

Mesaj de N33 » Joi, 30 Iunie '11, ora 15:27

Buna ziua
Azi mi-a ajuns comanda de pe Okazii.ro ,aceasta comanda continea vitezometrul Tehnic (PRIMUL MEU SET TEHNIC IHA !!! ) si setul MINI Jedi sarfighter TM & Slave I TM (asa scrie pe ambalaj )
http://www.1000steine.com/brickset/images/4487-1.jpg
http://www.ericnagel.eu/images/Lego/Technic/5206-1.jpg

Setul Mini star wars imi place la nebunie are detali faine are si cateva parti vopsite .. este 1 din 4 seturi si daca le cumperi pe toate poti construi un TIE Bomber
Detali:9-10/10
Fain-o-metru:9/10
Amuzant/Bun pt joaca:2-3/10 (totusi sunt mici si de colectie nu chiar pt joaca ... si eu nu prea ma joc cu ele asa ca e normal ca ii dau scor mic )
Recomand tuturor fanilor Micro scale si STAR WARS !

Vitezometrul este interesant si folositor la creatii mai mari sau la cutii de viteza sau stiu eu la ce sa mai poate folosi ..
Poate sa masoare:viteza,distanta si timpul
In pachet mai primesti si cateva parti tehnic ca sa faci o chestie cu 3 roti sa testezi vitezometrul

Detali:1/10
Fain-o-metru:10/10 (mai ales maniacilor de viteza :D )
Amuzant/Bun pt joaca 5/10 (daca faci ceva din tehnic si atasezi vitezometrul poti sa te "joci" cu el roflol )

Recomand tuturor maniacilor de LEGO Tehnic !!!

Avatar utilizator
Nick-Name
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 761
Membru din: Joi, 06 Ianuarie '11, ora 22:32
Localitate: Brasov, Romania,Terra
Contact:

Re: REVIEW:Vitezometru si set Mini STAR WARS

Mesaj de Nick-Name » Joi, 30 Iunie '11, ora 16:12

TM inseamna Trademark. Nu este un tip de nava starwars sau ceva roflol
Nick-Name | Ωmega

Atlantis - Orasul Scufundat

Avatar utilizator
N33
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 1780
Membru din: Dum, 17 Aprilie '11, ora 16:09
Judet: Maramures
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: REVIEW:Vitezometru si set Mini STAR WARS

Mesaj de N33 » Joi, 30 Iunie '11, ora 16:16

Nick-Name scrie:TM inseamna Trademark. Nu este un tip de nava starwars sau ceva roflol
Stiu ... de acea am scris TM pt ca are Trademarkul de la Star wars si LEGO ... nu pt ca este ceva legat de nava ...

Vlad
vorbăreț
vorbăreț
Mesaje: 68
Membru din: Mie, 18 Noiembrie '09, ora 13:48

Re: REVIEW:Vitezometru si set Mini STAR WARS

Mesaj de Vlad » Vin, 01 Iulie '11, ora 10:34

Si mie imi place in mod deosebit seria Star Wars Mini. Pot spuna ca o am aproape pe toata, si cum de fiecare data cind am comandat din afara am luat si citeva in plus pentru a minimiza costurile de transport, am acum si niste seturi de vinzare din aceasta serie.

Marele ei avantaj vine din dimensiunea redusa care te indeamna sa iti pui fantezia la treaba!

Avatar utilizator
Razvy_cluj_ro
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 972
Membru din: Sâm, 05 Martie '11, ora 18:22
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Re: REVIEW:Vitezometru si set Mini STAR WARS

Mesaj de Razvy_cluj_ro » Vin, 01 Iulie '11, ora 15:35

Salut! Mi le-am luat si eu aceste seturi de la acel vanzator de pe okazii, si sunt foarte multumit de ele! :D Sunt supe, au fost super-ieftine si sunt sigilate!!! Si aceste seturi sunt destul de rare... , adica vitezometrul #5206 e din anul 2000, iar setul SW-MINI #4487 e din 2003! Imi plac si mie mult acele piese vopsite de la setul SW, cand mi-a sosit cutia am crezut ca iara trebuie sa pierd timp cu abtibildele, dar nu fost asa! Si culorile sunt deosebite :) (acel albastru inchis, acel visiniu, si mai ales verdele ala ciudat!). Cat despre vitezometru, zic ca minunat si f. folositor pt. mine, eu fiind mega-fan TECHNIC roflol . E dragut ca in set iti mai da si alte piese, dar ce imi place mie cel mai mult e ca poti masura ,,circumferinta" rotii care o pui prin piese lego :0 , si ca poti face sa-ti arate viteza in km, mile, si rotatii pe min., iar distanta in m ,ft, si inca in ceva roflol . Plus ca iti da si un mini-poster in set si un ghid de utilizare in mai multe limbi! ;) Recomand tuturor sa va luati aceste seturi rare si de colectie (de la vanzatorul andreilasc de pe okazii ;) ), fiindca sunt mega-ultra-hiper-super, si la cel mai bun pret!!!! :billiam:
P.S. Uitati-va pe Bricklink, sa vedeti acolo ce scumpe sunt... roflol

Avatar utilizator
Inuman
comunicativ
comunicativ
Mesaje: 29
Membru din: Dum, 03 Iulie '11, ora 15:12
Localitate: Cluj-Napoca

Re: REVIEW:Vitezometru si set Mini STAR WARS

Mesaj de Inuman » Lun, 04 Iulie '11, ora 18:12

razvy cat a fost vitezometrul? 30 lei + transport?
Inuman

Avatar utilizator
Razvy_cluj_ro
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 972
Membru din: Sâm, 05 Martie '11, ora 18:22
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Re: REVIEW:Vitezometru si set Mini STAR WARS

Mesaj de Razvy_cluj_ro » Lun, 04 Iulie '11, ora 18:51

Salut @Inuman! Vitezometrul a fost 15 lei, iar transportul 7 lei! In total 22 lei! E un super pret! Intra pe http://www.okazii.ro/catalog/55862969/l ... -5206.html , fa-ti cont pe okazii, si mai vorbesti tu cu vanzator... ;) . E un vanzator de incredere, nu te teme! Ti-l aduce la posta.
P.S. Iti recomand sa-ti iei si setul Star-Wars MINI #4487 tot de la acel vanzator, doar pt. colectie! ;) E un set rar, si e doar 10 lei!!! Si nu platesti transport separat, te intelegi tu cu vanzator ca sa ti le puna in acelasi pachet si te va costa (amandoua seturile) : 10 lei(SW MINI)+15 lei(vitezometru)+7 lei(transport) = 32 lei (aceste 2 seturi rare, de colectie, sunt suuuper! roflol ;) )

Avatar utilizator
Inuman
comunicativ
comunicativ
Mesaje: 29
Membru din: Dum, 03 Iulie '11, ora 15:12
Localitate: Cluj-Napoca

Re: REVIEW:Vitezometru si set Mini STAR WARS

Mesaj de Inuman » Mar, 05 Iulie '11, ora 08:08

Cautam ceva seturi lego pe Okazii si am dat de un viteziometru cu 29.98 lei + transportul 10 lei
Dar nu imi tre ca am deja unul.
Inuman