LEGO Star Wars Rancor Pit

Scrie răspuns
iSmash
comunicativ
comunicativ
Mesaje: 30
Membru din: Mie, 04 Iulie '12, ora 16:22
Localitate: Bacau

LEGO Star Wars Rancor Pit

Mesaj de iSmash » Vin, 13 Iulie '12, ora 13:13

Se pare ca cei de la LEGO vor sa lanseze un nou set Star Wars care va inclue 3 minifigurine :Luke Skywalker,Gamorrean Guard si "dresorul" acelui monstrulet :billiam: Spuneti-va parerea despre acest set ;)
Imaginea Full Size http://i.imgur.com/ApXbt.jpg


Imagine

Avatar utilizator
Quinlan Vos
vorbăreț
vorbăreț
Mesaje: 115
Membru din: Lun, 13 Iulie '09, ora 22:50
Localitate: Hunedoara
Contact:

Re: LEGO Star Wars Rancor Pit

Mesaj de Quinlan Vos » Vin, 13 Iulie '12, ora 13:55

Hell yeah! :D Eu astept un set cu Rancor-ul de cand au lansat 4480 Jabba's Palace in 2003. La un moment dat nu credeam ca o sa mai vedem vreodata un astfel de set dar dupa frumusetea de 9516 lansata anul acesta era evident ca vor scoate si un Rancor Pit in viitorul apropiat.

Desi eram foarte entuziasmat cand am citit postul lui iSmash, setul mi se pare cam dezamagitor :((.
Rancorul arata ok si era evident ca va fi facut in acest fel insa eu cred ca un brick-build Rancor ar fi fost mult mai interesant. Acea cusca arata chiar foarte bine si din cate vad e facuta sa se ataseze palatului lui Jabba insa setul nu are acel ceva care sa il faca interesant si sa isi merite pretul (care sigur va fi ridicat cum s-a intamplat cum multe seturi Star Wars lansate recent). Nici nu cred ca se va vinde foarte bine tinand cont ca majoritatea copiiilor prefera seturi Clone Wars cu cat mai multe play-features.

Partea care ma intereseaza cel mai mult la un set Star Wars sunt figurinele iar aici avem 3 care sunt si foarte detaliate. Luke e in sfarsit movie-accurate, Gamorrean Guard-ul e foarte detaliat (oare incape in gura Rancor-ului?) dar cireasa de pe tort e Malakili, dresorul Rancor-ului. Vad ca a mai fost "aruncat" si un schelet in acest set desi cred ca toti preferam o figurina in plus (un alt extraterestru prezent la palatul lui Jabba sau pe Leia in slave costume).

Oricum, ramane de vazut care va fi pretul. Probabil si acest set va fi over-priced si sincer sa fiu, prefer sa dau banii pe alte seturi Star Wars mult mai bune (sunt destule in prezent).

P.S. Scuze pentru mesajul lung. Voi ce parere aveti de acest set? :)

kayjaycolezane
vorbăreț
vorbăreț
Mesaje: 60
Membru din: Joi, 12 Aprilie '12, ora 12:12
Localitate: Timisoara (hai Poli!!!)

Re: LEGO Star Wars Rancor Pit

Mesaj de kayjaycolezane » Sâm, 14 Iulie '12, ora 17:39

imi place mult

Avatar utilizator
Nick-Name
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 761
Membru din: Joi, 06 Ianuarie '11, ora 22:32
Localitate: Brasov, Romania,Terra
Contact:

Re: LEGO Star Wars Rancor Pit

Mesaj de Nick-Name » Lun, 16 Iulie '12, ora 11:52

Sigur o sa fie scump. Rancor-ul este turnat, deci va mai trage la pret...
Mie nu mi se prea pare reusit setul... Este practic doar "cusca" aia si cateva minifigurine.
Nick-Name | Ωmega

Atlantis - Orasul Scufundat

chirox_krika
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 224
Membru din: Mar, 01 Mai '12, ora 13:51
Localitate: Zalau, Romania
Contact:

Re: LEGO Star Wars Rancor Pit

Mesaj de chirox_krika » Lun, 16 Iulie '12, ora 12:19

Setul este tare, da' totusi, era mai bine sa faca Rancor-ul din piese (sa-l incadreze acolo pe cel de pe CUUSOO).
Imagine

kayjaycolezane
vorbăreț
vorbăreț
Mesaje: 60
Membru din: Joi, 12 Aprilie '12, ora 12:12
Localitate: Timisoara (hai Poli!!!)

Re: LEGO Star Wars Rancor Pit

Mesaj de kayjaycolezane » Joi, 19 Iulie '12, ora 13:31

sunt de acord cu voi

Avatar utilizator
tonicodrea
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 970
Membru din: Lun, 11 Iulie '11, ora 21:39
Localitate: Maramures
Contact:

Re: LEGO Star Wars Rancor Pit

Mesaj de tonicodrea » Mar, 31 Iulie '12, ora 22:26

Eu mi-as cumpara toate seurile star wars extistente,dar no money!Sper ca pana la Craciun cand o sa am multi bani o sa ma duc la Metro si o sa imi iau toate seturile Star Wars care le pot lua!Mie imi place foarte mult Star Wars,poate maimul ca Bionicle,mai ales filmele originale,mi se pare clone wars oprostie dar nahhhh,iar setul este AWESOME!Vreau sa mi-l iau,Rancor e AMAZING,nu prea seamana cu cel din film sau Lego star Wars The Complete Saga,dar si eu il astept! :D :D :D