Suntem niste pacatosi!

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Bricky
Ambasadoare RoLUG
Ambasadoare RoLUG
Mesaje: 4079
Membru din: Joi, 03 Decembrie '09, ora 00:27
Judet: Bucuresti
Localitate: Bucuresti
Flickr: https://www.flickr.com/photos/brickys_world/
Contact:

Suntem niste pacatosi!

Mesaj de Bricky » Sâm, 03 Martie '18, ora 19:36

In urma cu aproximativ o saptamana, am primit pe adresa de mail Rolug un mesaj de la un domn, ce mi-a trimis un articol cu rugamintea de a-l publica, fara a-i dezvalui sursa. Articolul continea o lista de pacate! I-am explicat frumos ca profilul site-ului nostru nu are nici o legatura cu articolul lui si i-am recomandat, la fel de frumos, ca inainte de a trimite un articol de genul acesta, sa verifice mai intai daca s-ar incadra in profilul site-ului unde doreste el sa fie publicat.

Mi-a multumit de sugestie, dupa care a dat copy-paste la un text (se vedea clar diferenta de font) pregatit probabil pentru site-uri care ar refuza sa ii publice articolul, explicandu-mi prin tot felul de argumente (unele deplasate din punctul meu de vedere) de ce articolul lui s-ar potrivi in orice tip de site. Nu am mai continuat discutia pentru ca nu isi avea sensul, omul era setat pe parerea lui, insa m-am gandit sa va impartasesc totusi articolul pe care mi l-a trimis. Contine o lista cu 177 de pacate. Eu si H am incercat sa bifam din lista aia cate am comis si... la un moment dat ne-am oprit din numaratoare, ca erau cam multe :anim-cryingwhilelaughing:. Asa ca va rog si pe voi sa va uitati si sa vedeti cate bifati, ca asa sper sa nu mai traiesc cu gandul ca noi suntem unii din cei mai mari pacatosi! :anim-bigsmile: Eventual facem si un poll ca sa descoperim care e cel mai mare pacatos! :anim-cryingwhilelaughing:
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine

Avatar utilizator
lapsanszkitamas
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 4865
Membru din: Dum, 29 Mai '11, ora 13:17
Judet: Mures
Localitate: Tragamúra de Cîmpie
Contact:

Re: Suntem niste pacatosi!

Mesaj de lapsanszkitamas » Sâm, 03 Martie '18, ora 22:47

Eu dorm cu conștiința curată. 90% din "păcatele" de pe lista aia sunt "păcate" numai dpdv al BOR, maxim 10% sunt păcate definite în Biblie.

Dar recunosc că nu m-am "căit" de erezia Technic pe care o practic de câteva luni :)) :))
Follow LapsiKocka - Instagram - Youtube - Facebook

Avatar utilizator
Matei_B
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 843
Membru din: Joi, 11 Februarie '16, ora 21:34
Judet: Iasi
Localitate: Iasi

Re: Suntem niste pacatosi!

Mesaj de Matei_B » Sâm, 03 Martie '18, ora 22:47

N-am mai citit ceva asa de funny de cand mama m-a facut! :anim-cryingwhilelaughing: :anim-cryingwhilelaughing: :anim-cryingwhilelaughing:
133 mi-au iesit, ma duc pana jos sa imi iau un hell :))) mama ce imi plac glumele mele seci.

Avatar utilizator
Vadutmihai
guraliv
guraliv
Mesaje: 149
Membru din: Joi, 29 Ianuarie '15, ora 19:47
Localitate: Strâmtura.

Re: Suntem niste pacatosi!

Mesaj de Vadutmihai » Mar, 27 Martie '18, ora 12:35

Hmmm... Well this is awqward... :anim-speechless:

Ultimul lucru pe care mă așteptam să-l citesc vreodată. :anim-rofl: Sunt destul de sigur că unele dintre ele se repetă cu alte formulări... Iar altele sunt atât de interpretabile. Nu le-am văzut pe toate, dar am câteva( :anim-devil: :)) )
"We tend to be masters of our own fate. The only thing that stops us from doing the really cool things is... time"

Monty Oum

chyck
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 1324
Membru din: Vin, 13 Februarie '15, ora 11:27
Localitate: Bucuresti

Re: Suntem niste pacatosi!

Mesaj de chyck » Mar, 27 Martie '18, ora 20:23

Chiar multe se repeta in alta formulare.....ca pana la urma am cazut in pacatul de a fi curioasa ce scrie ! :anim-smirk:

Avatar utilizator
lapsanszkitamas
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 4865
Membru din: Dum, 29 Mai '11, ora 13:17
Judet: Mures
Localitate: Tragamúra de Cîmpie
Contact:

Re: Suntem niste pacatosi!

Mesaj de lapsanszkitamas » Mar, 27 Martie '18, ora 20:30

Dacă tot suntem la subiectul ăsta, știți cumse numește limuzina patriarhului? BORmaşină

Ba-dumm-tss
Follow LapsiKocka - Instagram - Youtube - Facebook

Avatar utilizator
Kalmyr
vorbăreț
vorbăreț
Mesaje: 67
Membru din: Joi, 04 Februarie '16, ora 11:51
Judet: Timis
Localitate: Timișoara
Flickr: https://www.flickr.com/photos/kalmyr/albums
Contact:

Re: Suntem niste pacatosi!

Mesaj de Kalmyr » Vin, 30 Martie '18, ora 15:50

Prea lung, n-am citit. :anim-rofl: :anim-rofl:
I still hold dear the skies of Gallifrey.

Imagine Imagine Imagine