Teluri marete...

Avatar utilizator
dinutu
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 532
Membru din: Joi, 23 Decembrie '10, ora 16:13
Localitate: Bucuresti
Contact:

Teluri marete...

Mesaj de dinutu » Mar, 24 Aprilie '12, ora 23:45

Meditand la mesajul lui Ikon " parca va plangeati ca nu e activ forumul " m-am gandit sa lansez acest topic in care sa scriem cam pentru ce strangem bani, ce ne dorim de la Mosu', Iepurasul, parintii si alte nebunii roflol. Nu e nevoie sa spunem sumele, nu uitati, nu va dati mari, laudati sau alte chestii exagerate, doar spuneti si voi, nu conteaza daca esti visator sau realist, doar spui si tu, sa impartasim si noi visele intre noi :billiam: roflol Putem da si sfatui, comenta alegerile, dar politicos si elegant :D

I start: Strang bani pentru o masina de drifturi ( derapaje controlate ) pe benzina si invat pentru un Ipad-2 ( traducerea: ai - scandura roflol roflol ) Primesc scandura daca imi iese 10 media finala ;) Voi? :D
Va salut si va respect,
Dinu Busegeanu

I just want de best, the best or nothing!

ekofresh
guraliv
guraliv
Mesaje: 145
Membru din: Vin, 29 Aprilie '11, ora 17:40
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Teluri marete...

Mesaj de ekofresh » Mie, 25 Aprilie '12, ora 12:37

eu imi doresc biletul castigator la loto, o comoara cu aur descoperita de cainele meu in timp ce face gropi prin curte, mostenire de cat mai multe case si terenuri si tot asa...

realist, strang bani pentru machete auto 1:18, am renuntat la moto la scara 1:12 cu toate ca am seturi Tamiya noi neasamblate ce nu-si mai au loc in colectia mea si temporar stopez machetele 1:24.

Avatar utilizator
N33
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 1780
Membru din: Dum, 17 Aprilie '11, ora 16:09
Judet: Maramures
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Teluri marete...

Mesaj de N33 » Mie, 25 Aprilie '12, ora 16:41

Suna a prostie dar eu tot strang bani si ii cheltui pe LEGO ... dar as vrea sa cumpar cateva trenuri ... piese si cladiri sa fac o data strada aia de LEGO ce mi-a venit in cap si a fost sugerat de un forumist roflol

Avatar utilizator
Ikon
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 257
Membru din: Mie, 30 Martie '11, ora 12:24
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Teluri marete...

Mesaj de Ikon » Mie, 25 Aprilie '12, ora 19:21

Tare ideea, sper sa-ti iasa si ne arati si noua. Eu, daca e vorba de Lego, strang ca sa-mi fac armata sudista, ceva ce in seriile oficiale n-a aparut niciodata - viewtopic.php?f=6&t=1204.
Nu va pot spune pentru ce alte teluri marete mai cheltui banii ca iar imi face ikarus observatie ca sunteti multi minori pe aici roflol .
Classic Lego is the best!

Avatar utilizator
Razvy_cluj_ro
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 972
Membru din: Sâm, 05 Martie '11, ora 18:22
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Re: Teluri marete...

Mesaj de Razvy_cluj_ro » Mie, 25 Aprilie '12, ora 21:47

Mesajul lui ekofresh e cel mai tare roflol roflol ...
Ok, hai sa nu fabulam :) .
Eu (eu) strang bani pentru lego, normal, am in vizor Backhoe Loader 8069 si un set (masina) motorizata care face drifturi, etc (nu dau detalii :p ) . Va trebui sa muncesc ceva pentru ele... Adica sa-i conving pe parinti sa-mi ia 8069 si sa castig cat mai multi bani de ziua mea.
Pe plan social (nu stiu daca e bun termenul) vreau sa ajung sa studiez la un liceu renumit din Cluj (voi reusi ;) ) si apoi la o universitate renumita din RO (probabil Babes-Bolyai), sau daca nu, chiar la Harvard :D ...
Si ceva nou, descoperit saptamana asta roflol : vreau sa ma fac magian :D roflol roflol . Vorbesc serios :) vreau sa invat cat mai multe trucuri :) .

EDIT : Am uitat sa zic ca ar fi o mare realizare pt. mine sa ajung sa lucrez la lego, ca designer! CEl mai mare vis al meu!!
P.S. Vreau sa descopar calatoria in timp, ca vreau sa fur un OZN in car traiesc unicorni si ca vreau sa fiu primul om care pune piciorul (cu soseta cu tot, normal) pe o cometa ;) . Dar mai e pana atunci ;) .
P.P.S. Bun topic!

ekofresh
guraliv
guraliv
Mesaje: 145
Membru din: Vin, 29 Aprilie '11, ora 17:40
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Teluri marete...

Mesaj de ekofresh » Mie, 25 Aprilie '12, ora 23:04

Razvy_cluj_ro scrie:P.S. Vreau sa descopar calatoria in timp, ca vreau sa fur un OZN in car traiesc unicorni si ca vreau sa fiu primul om care pune piciorul (cu soseta cu tot, normal) pe o cometa ;) . Dar mai e pana atunci ;) .
Asta nu mai merge, John Carter a cam facut ce ai zis tu :) (recomand filmul)

Avatar utilizator
lapsanszkitamas
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 4866
Membru din: Dum, 29 Mai '11, ora 13:17
Judet: Mures
Localitate: Tragamúra de Cîmpie
Contact:

Re: Teluri marete...

Mesaj de lapsanszkitamas » Mie, 25 Aprilie '12, ora 23:28

sa vedem... :o casa mare cu piscina, un Ford Mustang GT si un Audi A6 in garaj, un Sikorsky HH-65 pe platforma elicopterului de langa garaj, un Gulfstream in hangarul companiei mele de zbor , Statia Spatiala Internationala, portretul meu gravat pe Luna...
acum in mod realist, am in planuri cumpararea unui set lego (un tren) -nu sunt autorizat sa public alte informatii, tre sa cumpar si un MicroSD (de vreo 2-3 ani tot cumpar unul); in materie de scoala, vreau sa ies pe locul 6, cea ce la profilul la care sunt eu inseamna sa-l invingi pe Einstein la fizica teoretica.
in rest vreau sa mai slabesc 4kg, ceea ce e extrem de usor daca ai aparat dentar roflol .
razvy_cluj_ro scrie:P.S. Vreau sa descopar calatoria in timp, ca vreau sa fur un OZN in car traiesc unicorni si ca vreau sa fiu primul om care pune piciorul (cu soseta cu tot, normal) pe o cometa ;) . Dar mai e pana atunci ;) .
ai intarziat deja. dr. prof. Michio Khaku de la MIT a descoperit-o deja :p . numai ca nu e posibila in momentul de fata.




P.S.: a da, vreau si eu unicorni. si pe Batman
Follow LapsiKocka - Instagram - Youtube - Facebook

Avatar utilizator
tonicodrea
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 970
Membru din: Lun, 11 Iulie '11, ora 21:39
Localitate: Maramures
Contact:

Re: Teluri marete...

Mesaj de tonicodrea » Joi, 26 Aprilie '12, ora 18:14

Eu a\cumstrang banii pentru un lot si momentan si pentru un macbook

Avatar utilizator
Nick-Name
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 761
Membru din: Joi, 06 Ianuarie '11, ora 22:32
Localitate: Brasov, Romania,Terra
Contact:

Re: Teluri marete...

Mesaj de Nick-Name » Dum, 29 Aprilie '12, ora 23:33

Eu strang bani pentru BMX si "invat" pentru laptop nou + assassin's creed 8)
Plus cateva seturi ninjago sin vara.
Nick-Name | Ωmega

Atlantis - Orasul Scufundat

Avatar utilizator
thedutch21
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 1142
Membru din: Joi, 27 Ianuarie '11, ora 19:37
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Teluri marete...

Mesaj de thedutch21 » Mie, 02 Mai '12, ora 21:51

wow! cate dorinte! ok...sa ma bag si eu... voi sari peste partea cu lucrurile la care visez :p

ar fi foarte multe lucruri (chiar utile) pt care ar trebui sa strang bani. dar pe plan "Lego-istic" strang pt seturile 8421 si 8448. astept cu nerabdare si noul off-roader technic motorizat. in functie de buget, poate va intra si el in colectia mea.
din pacate trebuie sa mai aman aceste seturi cateva luni pt a-mi plati taxa la facultate :(

offf.... de s-ar gasi banii astia pe garduri....

Avatar utilizator
lapsanszkitamas
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 4866
Membru din: Dum, 29 Mai '11, ora 13:17
Judet: Mures
Localitate: Tragamúra de Cîmpie
Contact:

Re: Teluri marete...

Mesaj de lapsanszkitamas » Mie, 02 Mai '12, ora 22:18

offf.... de s-ar gasi banii astia pe garduri....
corectie(1): de s-ar transforma c*catul in bani
corectie(2): de s-ar transforma gunoiul in bani
corectie(3): de s-ar transforma politicieni, politisti rutieri, hotii de buzunare, etc. in bani
corectie(4): de ar creste banii in pomul din curtea scolii



P.S.: parca ziceai ca sari peste partea cu visurile :p roflol roflol
Follow LapsiKocka - Instagram - Youtube - Facebook

Avatar utilizator
N33
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 1780
Membru din: Dum, 17 Aprilie '11, ora 16:09
Judet: Maramures
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Teluri marete...

Mesaj de N33 » Mie, 02 Mai '12, ora 22:27

corectie(2): de s-ar transforma gunoiul in bani
Reciclezi si primesti bani :p
Scoala noastra aduna hartie,o vinde si face excursii si etc. Sa spun un exemplu:Am fost in Graz pe GRATIS ! adica scoala a platit totul ! (si nu e o scoala privata sau bogata)

Scz de off

Avatar utilizator
brainiacul
vorbăreț
vorbăreț
Mesaje: 77
Membru din: Dum, 07 Septembrie '08, ora 13:30
Localitate: Iasi, Romania
Contact:

Re: Teluri marete...

Mesaj de brainiacul » Mie, 02 Mai '12, ora 23:30

Ha, haa :)) Fumos topic.. Acum muncesc pentru un MTB Scott sau poate Cannondale pentru a putea face un DH extreme, in siguranta :) Si cand o sa fiu mai mare decat acum, o sa strang bani pentru un Dodge Charger R/T din '70, cu motor Hemi.. :))

Avatar utilizator
Ikon
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 257
Membru din: Mie, 30 Martie '11, ora 12:24
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Teluri marete...

Mesaj de Ikon » Joi, 03 Mai '12, ora 00:10

Un maus pentru jocuri ieftin si bun nu vrea nimeni sa cumpere?
Classic Lego is the best!

devoratorul
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 615
Membru din: Vin, 06 August '10, ora 20:41

Re: Teluri marete...

Mesaj de devoratorul » Joi, 03 Mai '12, ora 01:34

telul lui ikon e sa vanda mausu...deci e on topic! nu va panicati! roflol