Vand diverse Lego Star Wars, System, Bionicles

eFTy
comunicativ
comunicativ
Mesaje: 34
Membru din: Vin, 21 Noiembrie '08, ora 03:20
Localitate: Bucuresti

Vand diverse Lego Star Wars, System, Bionicles

Mesaj de eFTy » Mar, 09 Noiembrie '10, ora 02:20

Cu parere de rau m-am decis sa ma despart de o parte din colectia de Lego-uri. Criza e in toi, nevoia de bani in floare si sarbatorile isi arata coltii. Unii dintre voi insa va puteti face niste cadouri in avanpremiera. Cum forumul mi-a blocat initial postarea din cauza multitudinii de linkuri, uitati aici un link la intreaga mea colectie. Nu totul e de vanzare, unele nici nu stiu daca le pot reintregi, dar ata ete. Ce voi lista in continuaare este insa sau poate fi intregit.

8024: Universal Set - improbabil sa fie complet, dar voi verifica daca cineva e interesat, si eventual pot sa il completez comandand de pe bricklink;
8062: Briefcase Set - cu tot cu servieta, posibil sa lipeasca cateva piese; daca exista interes, fac inventar; - dat
8459: Pneumatic Front-End Loader - complet, am si cutia, oarecum prafuit de la stat pe biblioteca si cam atat; - dat
8485: Control Centre II - momentan asamblat ca dinozaur, prafuit dar ar trebui sa fie complet, cu exceptia transformatorului pe care nu reusesc sa-l gasesc; - dat
8868: Air Tech Claw Rig - complet, cu cutie originale & instructiuni, am inclusiv ramasitele de tuburi pneumatice; asamblat momentan, prafuit putin (sta pe biblioteca doar de vreo juma de an). - dat

Bionicles:
8503: Scuba
8533 - Gali
8570 - Gali Nuva
8562 - Gahlok
Stiu ca nu prea multa lume se omoara dupa Bionicles (nici eu nu pot spune ca sunt fan al tematicii) dar piesele ofera pontential pentru creatii interesante, cum ar fi aceasta. Sunt in stare per total buna, doar niste praf de curatat si atat. Am cutiile si instructiunile tuturor.

Star Wars
30243 Umbaran MHC
30274 AT-DP
30275 TIE Advanced Prototype
8031 V-19 Torrent
- astea sunt toate ca noi, asamblate o data, vin cu instructiuni si ambalaje originale (pungi, nu au fost la cutie).

Town:
6431 - Road Rescue
6531 - flame chaser - figurina cu uniforma de pompier (nu o gasesc pe cea originala, asa ca am inlocuit-o cu ceva mai reprezentativ), in rest toate piese in stare buna.
1632 - speedboat - lipsesc antenele si grilajul de pe motor - momentan nu o gasesc prin camera, ori e data ori tre sa sap mai adanc
6516 - Moon walker - dat
6458 - Satellite with astronaut - dat
4002 - Riptide Racer (pluteste in apa) - dat
6532 - Diesel dumper (fara figurina) - dat
6671 - Utility repair lift (figurina in stare mediocra parca) - dat
6592 - Vacation hideaway (fara figurine & bicicleta) - dat
6517 - water jet - complet, figurina in stare buna - dat
6555 - sea hunter - complet, stare buna - dat
6644 - road rebel - fara figurina, fara motocicleta neagra, am in schimb o motocicleta alba fara ghidon si o tricicleta din setul Chopper Cop - dat

Din Lego Space, vreau sa vand:
6907 - Sonic Stinger - dat
6813 - Galactic Chief - dat
6815 - Hovertron - dat
1858 - Droid Scout - dat
6899 - Nebula outpost - dat
6811: Pulsar Charger - dat
6814: Ice Tunnelator - dat
6800: Cyber Blaster - dat
6901: Space Plane - dat
6900: Cyber Saucer - dat
6923: Particle Ioniser - dat
6887: Allied Avenger - dat

Western, Adventurers & Castle - Ninja:
6790 - Bandit with gun - dat
6709 - Tribal Chief - dat
3020 - Jones' raft - dat
5918 - Scorpion Tracker - dat
5901 - River raft - dat
5905 - Hidden Treasure - dat
6033 - Treasure Transport - dat

Aquazone:
1749 - Paravane - dat
6115 - Shark Scout - dat
6125 - Sea Sprint 9 - dat
6155: Deep Sea Predator - dat

Nu stau foarte bine cu timpul asa ca nu am cercertat netul sa vad cat valoreaza fiecare. Daca va intereseaza ceva, dati un semn (aici sau direct pe mail: dark.efty, pe gmail) si faceti o oferta. Cat timp nu e ridicola oferta (nu caut sa scap neaparat de ele pentru bani de o bere), o voi lua in considerare si in cel mai rau caz vin cu o contra oferta.

Predare personala in Bucuresti, trimit in tara prin curierat sau recomandata prin posta (cu tracking).
Ultima oară modificat Mar, 25 Iunie '19, ora 19:49 de către eFTy, modificat de 17 ori în total.

eFTy
comunicativ
comunicativ
Mesaje: 34
Membru din: Vin, 21 Noiembrie '08, ora 03:20
Localitate: Bucuresti

Re: Vand Bionicles & diverse Lego System

Mesaj de eFTy » Mar, 09 Noiembrie '10, ora 13:17

Cateva mici modificari - 3 seturi nu mai sunt disponibile (cele cu rosu), in schimb am mai dat peste alte seturi diverse din seria Town pe care nu creadeam ca le am complete sau am uitat sa le trec aici (cele cu verde).

manulela
vorbăreț
vorbăreț
Mesaje: 83
Membru din: Joi, 29 Ianuarie '09, ora 19:47

Re: Vand Bionicles & diverse Lego System

Mesaj de manulela » Mie, 10 Noiembrie '10, ora 00:07

Un pret pentru: 4002 - Riptide Racer (pluteste in apa) si 6532 - Diesel dumper (fara figurina), daca se poate.
De facut bani usor...pentru lego http://trustedreliablesites.blogspot.com/
Pentru timpul liber http://liviurus.freehostia.com

eFTy
comunicativ
comunicativ
Mesaje: 34
Membru din: Vin, 21 Noiembrie '08, ora 03:20
Localitate: Bucuresti

Re: Vand Bionicles & diverse Lego System

Mesaj de eFTy » Mie, 10 Noiembrie '10, ora 13:27

Pentru Riptide Racer as vrea 80 de lei. Pentru Diesel Dumper 10. Cu exceptia figurinei lipsa, ambele sunt complete. Barca are o portiune ingalbenita, dar se poate rezolva cu apa oxigenata. Figurina pilot este in stare buna, fara maini sau picioare slabite.

Avatar utilizator
Cloud
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 450
Membru din: Dum, 17 Octombrie '10, ora 21:00
Localitate: Galati
Contact:

Re: Vand Bionicles & diverse Lego System

Mesaj de Cloud » Vin, 12 Noiembrie '10, ora 14:32

Salut eFTy , trimite si mie id-ul tau ca am uitat sa ii dau add :x

7puiu10
vorbăreț
vorbăreț
Mesaje: 62
Membru din: Joi, 11 Noiembrie '10, ora 19:31

Re: Vand Bionicles & diverse Lego System

Mesaj de 7puiu10 » Sâm, 13 Noiembrie '10, ora 18:28

10 lei?
Imagine
Imagine
Imagine
MOC-urile tale pune-le aici ! http://www.mocpages.com

eFTy
comunicativ
comunicativ
Mesaje: 34
Membru din: Vin, 21 Noiembrie '08, ora 03:20
Localitate: Bucuresti

Re: Vand Bionicles & diverse Lego System

Mesaj de eFTy » Dum, 14 Noiembrie '10, ora 06:39

10 lei... pentru ce?

Avatar utilizator
mike962
comunicativ
comunicativ
Mesaje: 44
Membru din: Dum, 26 Iulie '09, ora 11:29
Contact:

Re: Vand Bionicles & diverse Lego System

Mesaj de mike962 » Lun, 15 Noiembrie '10, ora 17:36

cat ai dori pentru 6671 Utility Repair Lift mai ales ca figurina ar trebui inlocuita dupa cum zici

si mai are actipildele alea pe margine ? si ce peise slabe ar tb inlocuite

7puiu10
vorbăreț
vorbăreț
Mesaje: 62
Membru din: Joi, 11 Noiembrie '10, ora 19:31

Re: Vand Bionicles & diverse Lego System

Mesaj de 7puiu10 » Mar, 16 Noiembrie '10, ora 15:50

6790 - Bandit with gun
3020 - Jones' raft
5901 - River raft
5905 - Hidden Treasure
6033 - Treasure Transpor
Cat costa?
Imagine
Imagine
Imagine
MOC-urile tale pune-le aici ! http://www.mocpages.com

eFTy
comunicativ
comunicativ
Mesaje: 34
Membru din: Vin, 21 Noiembrie '08, ora 03:20
Localitate: Bucuresti

Re: Vand Bionicles & diverse Lego System

Mesaj de eFTy » Mar, 16 Noiembrie '10, ora 17:04

6671 nu vine cu abtibilduri, toate sunt piese imprimate (cele de pe lateralul masinii si semnele rutiere din spate). Piesele de la masina sunt in stare buna, semnele rutiere sunt insa nitel uzate. Asta e unul di ncele mai vechi seturi ale mele. Figurina originala am gasit-o si e in stare cam deplorabila, in schimb am gasit un alt muncitor in stare decenta, cu salopeta rosie si cascheta de constructor. Dintre piesele mobile, cele cu semnele rutiere sunt noi (identice dar de la alt set), cele gri de la lift sunt in stare buna, carlinga e ok, rotile si pesele pentru remorca sunt si ele ok.

Per total setul nu e in stare ideala pentru colectionat (Are 20 de ani in fond), dar e bun pentru joaca sau combinat cu alte seturi, asa ca ma gandeam la un pret de 25 de lei. Daca esti din Bucuresti ti-l pot arata pe viu, daca nu pot sa fac niste poze.

eFTy
comunicativ
comunicativ
Mesaje: 34
Membru din: Vin, 21 Noiembrie '08, ora 03:20
Localitate: Bucuresti

Re: Vand Bionicles & diverse Lego System

Mesaj de eFTy » Mar, 16 Noiembrie '10, ora 17:15

6790 - Bandit with gun
3020 - Jones' raft
5901 - River raft
5905 - Hidden Treasure
6033 - Treasure Transport

Ma gandesc la 70 pentru toate. Imi lipsesc din ele doar un diamant galben (de la 5901 sau 5905) si o pusca, am in schimb un scorpion, un pistol si o vasla extra. Toate figurinele sunt in stare buna, fara picioare, maini sau capete sterse sau uzate.

edit: In caz ca e important, am instructiunile la toate, si cutii pentru 3020, 5901 si 5905.

Avatar utilizator
mike962
comunicativ
comunicativ
Mesaje: 44
Membru din: Dum, 26 Iulie '09, ora 11:29
Contact:

Re: Vand Bionicles & diverse Lego System

Mesaj de mike962 » Mar, 16 Noiembrie '10, ora 20:11

eFTy scrie:6671 nu vine cu abtibilduri, toate sunt piese imprimate (cele de pe lateralul masinii si semnele rutiere din spate). Piesele de la masina sunt in stare buna, semnele rutiere sunt insa nitel uzate. Asta e unul di ncele mai vechi seturi ale mele. Figurina originala am gasit-o si e in stare cam deplorabila, in schimb am gasit un alt muncitor in stare decenta, cu salopeta rosie si cascheta de constructor. Dintre piesele mobile, cele cu semnele rutiere sunt noi (identice dar de la alt set), cele gri de la lift sunt in stare buna, carlinga e ok, rotile si pesele pentru remorca sunt si ele ok.

Per total setul nu e in stare ideala pentru colectionat (Are 20 de ani in fond), dar e bun pentru joaca sau combinat cu alte seturi, asa ca ma gandeam la un pret de 25 de lei. Daca esti din Bucuresti ti-l pot arata pe viu, daca nu pot sa fac niste poze.
arata niste poze te rog si cu figurina originala, e toata varaza sau doar o parte ca daca e doar o parte asi putea comnada de pe bricklink pentru schimb

ai cumva si un 6348, 6539 sau 6666

eFTy
comunicativ
comunicativ
Mesaje: 34
Membru din: Vin, 21 Noiembrie '08, ora 03:20
Localitate: Bucuresti

Re: Vand Bionicles & diverse Lego System

Mesaj de eFTy » Mie, 17 Noiembrie '10, ora 07:25

O sa fac poze azi cam pe dupa-masa si pun aici.

Nu am nici unul din seturile alea, am doar ce apare in linkul de pe brickset, iar de vanzare sunt cele din acest thread.

Avatar utilizator
mike962
comunicativ
comunicativ
Mesaje: 44
Membru din: Dum, 26 Iulie '09, ora 11:29
Contact:

Re: Vand Bionicles & diverse Lego System

Mesaj de mike962 » Joi, 18 Noiembrie '10, ora 19:23

ok astept pozele :)

eFTy
comunicativ
comunicativ
Mesaje: 34
Membru din: Vin, 21 Noiembrie '08, ora 03:20
Localitate: Bucuresti

Re: Vand Bionicles & diverse Lego System

Mesaj de eFTy » Vin, 19 Noiembrie '10, ora 16:11

Scuze pentru itnarziere, am avut insa niste probleme cu camera. Iata cateva poze:

ImagineImagineImagineImagine

Asta e figurina inlocuitoare. Cea originala e practic distrusa. Asta e in stare acceptabila pentru jucat. Mainile ar putea fi inlocuite, avand crapaturi sub antebrat. Corpul arata semne de viata lunga, in schimb picioarele, capul si cascheta sunt bune.