Salut!

Scrie răspuns
CrazyTudor
tăcut
tăcut
Mesaje: 3
Membru din: Mie, 16 Decembrie '15, ora 15:51

Salut!

Mesaj de CrazyTudor » Mie, 16 Decembrie '15, ora 16:04

Numele meu este Tudor. Am 27 de ani si sunt din Bucuresti. Ca sa nu sune ca un anunt la matrimoniale pot adauga ca sunt un mare fan LEGO. Am inceput sa colectionez de mic copil, cand parintii mei mi-au cumparat primul set: un set medieval knights de prin '94. Ce a urmat dupa aceea? Pai, pe langa faptul ca omuletii imi devenisera noile si singurele mele jucarii (mai aveam niste seturi de soldati de plastic, dar mi-am pierdut repede interesul cand am dat de LEGO:) am ajuns sa caut singur prin cataloage ce seturi noi mai erau si sa-i scriu "mosului" sa imi mai aduca :)). Toate astea se intamplau pe la 6 ani. Au urmat nebunii ani 2000 cand incepusem sa-mi cumpar singur (din banii de alocatie. Ii suna cuiva cunoscut!? Cred ca multi am facut asa:) seturi si am adunat o colectie de vreo 7 kile. In timp piesele s-au mai rarit (vandute, date, imprumutate si nereturnate) dar pasiunea a ramas exact ca la inceput. Am construit in ultimii ani diverse moc-uri pe care o sa le impartasesc cu voi cat de curand. Pana atunci, bine v-am gasit frati de lego si haideti sa ne LE GODT (sa ne jucam bine) nu? Cum spunea fondatorul Lego :)

Avatar utilizator
lapsanszkitamas
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 4866
Membru din: Dum, 29 Mai '11, ora 13:17
Judet: Mures
Localitate: Tragamúra de Cîmpie
Contact:

Re: Salut!

Mesaj de lapsanszkitamas » Mie, 16 Decembrie '15, ora 16:18

*LEG GODT si tu :D Bun venit in cea mai superba comunitate de "copii" cu varste diferite :))
Asteptam sa-ti vedem MOCurile. Ce teme iti plac? Daca tot esti din capitala, te asteptam la expozitia din ianuarie
Follow LapsiKocka - Instagram - Youtube - Facebook

CrazyTudor
tăcut
tăcut
Mesaje: 3
Membru din: Mie, 16 Decembrie '15, ora 15:51

Re: Salut!

Mesaj de CrazyTudor » Mie, 16 Decembrie '15, ora 17:00

Pai Creator, Architecture, Castle, Pirates, Western, tot ce tine de razboinici si cateva technic-uri. Uuu nice. Unde va avea loc?

Avatar utilizator
braker23
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 2575
Membru din: Joi, 13 Februarie '14, ora 10:29
Judet: Cluj
Localitate: Cluj-Napoca
Flickr: https://www.flickr.com/photos/braker23/
Contact:

Re: Salut!

Mesaj de braker23 » Mie, 16 Decembrie '15, ora 17:02

Bine ai venit, stiu sigur c-o sa-ti placa :) Uite topic-ul pentru expo: viewtopic.php?f=24&t=5089

Avatar utilizator
david03
guraliv
guraliv
Mesaje: 165
Membru din: Mar, 19 Mai '15, ora 08:11
Localitate: Baia mare
Contact:

Re: Salut!

Mesaj de david03 » Mie, 16 Decembrie '15, ora 20:15

Salutare constructore!Bine ai sosit pe meleagurile noastre.Sper sa te simti bine.
Best life with Lego!!!Don't try to change this lifestyle!!! :D

Avatar utilizator
iuliand
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 2542
Membru din: Mar, 18 Februarie '14, ora 20:51
Judet: Constanta
Localitate: Constanta

Re: Salut!

Mesaj de iuliand » Mie, 16 Decembrie '15, ora 23:09

Bine ai venit!
Ma bucur ca ne-ai gasit. ;)

Avatar utilizator
duhu20
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 306
Membru din: Sâm, 21 Noiembrie '15, ora 19:37
Localitate: Baia Mare

Re: Salut!

Mesaj de duhu20 » Vin, 25 Decembrie '15, ora 02:19

Salut si bine ai venit