Salut

Scrie răspuns
Bill
tăcut
tăcut
Mesaje: 13
Membru din: Mar, 20 Martie '18, ora 12:51
Judet: Arges

Salut

Mesaj de Bill » Mie, 21 Martie '18, ora 10:09

Salut, sunt Bogdan. Urmaresc de mult forumul si activitatea voastra si sunt fascinat in continuare de universul Lego si de multitudinea de posibilitati.
Ca si colectii ma axez pe City, cateva Star Wars( de care ma gandesc sa scap :P) si cate un Ninjago/altele amestecate pe acolo. Toata nebunia a inceput prin anii 90, cand folosind banii primiti cadou de ziua mea mi-am cumparat https://brickset.com/sets/6510-1/Mud-Runner :) Au urmat si alte modele, un avion, un set de politie micut samd. Dupa o pauza lunga am reinceput in momentul in care am gasit intr-un magazin de jucarii reciclate 2 roboti Bionicle, incompleti, murdari, samd. Apoi au urmat o serie de polybags gasite in acelasi magazin, cateva oferte de nerefuzat de la Auchan (seturi reduse de la 200+ la 50-60 ron :P), cutii random gasite pe olx samd. In jur de 40 de seturi si 6000+ piese orfane.
Imi incerc talentul in alt. builds momentan, am in plan cateva MOC-uri si planuiesc prima mea submission la Lego Ideas :P
Brick on!

Avatar utilizator
Homersapien
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 1247
Membru din: Mar, 22 Noiembrie '16, ora 20:30
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Salut

Mesaj de Homersapien » Mie, 21 Martie '18, ora 10:54

Bine ai devenit activ :D, daca zici ca ne urmaresti de mai demult. Ce amintiri mi-ai trezit, uitasem ca am avut si eu mud-runner-ul acela :D.
Asteptam cu larg interes MOCurile ale si daca ai nevoie de ajutor pentru Lego Ideas aici poti sa bounce ideas :D.

Spor la construit

Bill
tăcut
tăcut
Mesaje: 13
Membru din: Mar, 20 Martie '18, ora 12:51
Judet: Arges

Re: Salut

Mesaj de Bill » Mie, 21 Martie '18, ora 13:41

Multumesc! Deocamdata imi incerc talentul in Stud.io, vor urma comenzile de piese lipsa si color coded, samd.

chyck
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 1326
Membru din: Vin, 13 Februarie '15, ora 11:27
Localitate: Bucuresti

Re: Salut

Mesaj de chyck » Sâm, 24 Martie '18, ora 10:43

Bine-ai venit /revenit ! te asteptam si pe la expozitiile/concursurile noastre...