Pagina de Facebook Rolug

Moderator: Bricky

Scrie răspuns
Bricky
Ambasadoare RoLUG
Ambasadoare RoLUG
Judet: Bucuresti
Flickr: https://www.flickr.com/photos/brickys_world/

Pagina de Facebook Rolug

Mesaj de Bricky » Mar, 07 Noiembrie '17, ora 13:35

Nu cred ca este o noutate pentru nimeni ca asta este pagina RoLUG pe Facebook. Postarile publicate pe paginile oficiale ajung din ce in ce mai greu in news-feed-ul utilizatorilor. Un simplu like la pagina nu mai este de ajuns, din pacate, pentru a vizualiza postarile publicate.

Aveti insa 2 optiuni - poate ca unii stiti de ele, altii le aflati acum. Cand sunteti pe pagina, aveti butoanele Liked, Following si Share. Dati click pe sageata din dreptul lui Following, si aveti optiunea sa bifati See First in Your News Feed si On pe Notifications. In felul asta, nu veti mai pierde nici o postare publicata pe pagina Rolug. Asta este, bineinteles, optiunea voastra, daca vreti sa vedeti postarile sau nu. Insa ce e mai important, si aici va cer ajutorul, este sa distribuiti pe peretele vostru, stirile legate de LUG-ul nostru, in special anunturile legate de expozitii, postarile din timpul epozitiilor, cronicile evenimentelor si anunturile legate de concursuri.

Am avut la postarea cu anuntarea expozitiei 5820 de vizualizari, din care 2213 trafic organic si 3607 trafic platit, cu 421 de reactii la postare (pentru care am platit 100 de lei). In schimb, la postarea cu robotelul Mindstorms, am avut 4469 de vizualizari, cu 205 reactii la postare, toate din trafic organic! Adica moca! Doar prin like-uri si distribuiri din proprie initiativa.

Asadar si prin urmare, ca sa crestem prezenta noastra pe Facebook, sa afle lumea de noi si sa vina la expozitiile noastre, desi nu imi place sa va cer asta, dar pana la urma asta functioneaza, like & share la postarile cu anunturi de pe Facebook. Doar daca va regasiti in aceste postari si vreti sa aratati si prietenilor vostri care este hobby-ul vostru :anim-smile:

Un prim pas ar fi postarea publicata astazi, cu link catre albumul RTXP2 pe Flickr. Hai sa il facem cunoscut! :anim-happy:
Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine

Homersapien
gură spartă
gură spartă

Re: Pagina de Facebook Rolug

Mesaj de Homersapien » Mar, 07 Noiembrie '17, ora 13:42

sunt pe Coperta, yuhuhu

lapsanszkitamas
gură spartă
gură spartă
Judet: Mures

Mesaj de lapsanszkitamas » Mar, 07 Noiembrie '17, ora 15:06

În sfârșit scoți biciul la "trântorii" cu conturi de Facebook care şomează la fiecare postare :))
Poate ar trebui începută invitarea oamenilor mai devreme? Nu mă refer la campania plătită, dar să fie postat evenimentul să îl putem shareui
Să fii prost ca piatra dar să castigi 42069, asta înseamnă să fii mafiot

Bricky
Ambasadoare RoLUG
Ambasadoare RoLUG
Judet: Bucuresti
Flickr: https://www.flickr.com/photos/brickys_world/

Mesaj de Bricky » Mar, 07 Noiembrie '17, ora 15:10

Dap, asa intentionez :)
Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine

adn2377
gură spartă