Inca ne mai "jucam" cu Lego?

Scrie răspuns
geo2087
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 392
Membru din: Mar, 16 August '11, ora 14:33
Localitate: Brasov

Inca ne mai "jucam" cu Lego?

Mesaj de geo2087 » Sâm, 12 Mai '12, ora 20:52

Am vazut un topic de genul asta la TFOL :) si m-am gandit sa scriu aici ce am facut zilele trecute la munca...
La mine la munca suntem toti de varste de la 20 pana spre 32, eu 24. Majoritatea avem un "background" pe partea tehnica. Toti avem la birourile noastre diverse jucarele sau animalute de plush, etc. Am zis sa incerc sa vad ce parere au ei despre Lego. Am facut repede o masinuta motorizata, destul de rapida, din piese Technic, cu diferential, cu directie cu tot, doar carcasa nu i-am modelat-o. M-am grabit totusi, a fost o constructie rapida de o ora :p

Am dus-o la munca si le-am aratat-o. Au fost foarte impresionati roflol s-au jucat toata ziua cu ea prin birouri (avem parchet laminat, suprafata mare, avea loc masinuta pe unde sa zburde).

Deci, se pare ca a te "juca" cu Lego la varsta asta si mai mult, nu este privit deloc cu ochi rai, asa cum am vazut la topicul TFOL-ilor.

In concluzie, ne-am distrat de minune roflol :D

PS: pentru TFOLI: nu ii bagati in seama pe cei care rad de voi, sau comenteaza "ce stiu eu ce?". In principiu, cred ca mai mult le e ciuda ca ei nu au Lego. Sau ar mai fi varianta ca sunt complet lipsiti de imaginatie, ceea ce este din ce in ce mai intalnit in lumea de azi la tot mai multi oameni de toate varstele. E trist...

gab4lego
tăcut
tăcut
Mesaje: 7
Membru din: Vin, 22 Martie '13, ora 20:08

Re: Inca ne mai "jucam" cu Lego?

Mesaj de gab4lego » Joi, 31 Octombrie '13, ora 14:20

Pun aici foto cu coltul meu Lego si tip Lego (deocamdata nu am bani de Lego originale...) :((
Nu ma joc (am peste 4 decenii) dar parca ma scapa de stress /:)

Imagine

Avatar utilizator
adn2377
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 537
Membru din: Mie, 30 Ianuarie '08, ora 20:40

Re: Inca ne mai "jucam" cu Lego?

Mesaj de adn2377 » Joi, 31 Octombrie '13, ora 16:40

Bine, "jucat" poate insemna chiar si simplu partea de constructie...