"te mai joci cu lego?"-varianta TFOL

Avatar utilizator
tonicodrea
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 970
Membru din: Lun, 11 Iulie '11, ora 21:39
Localitate: Maramures
Contact:

Re: "te mai joci cu lego?"-varianta TFOL

Mesaj de tonicodrea » Vin, 14 Septembrie '12, ora 13:07

OHHHH!Tare!Eu as vrea sa fac un oras modular,dar maicamea nu ar da in ruptul capului 600 de lei pentru o singura cladire,deci naspa de mine. :?

Avatar utilizator
cristian333
gură spartă
gură spartă
Mesaje: 577
Membru din: Sâm, 26 Martie '11, ora 13:09
Localitate: Tg-Jiu
Contact:

Re: "te mai joci cu lego?"-varianta TFOL

Mesaj de cristian333 » Dum, 16 Septembrie '12, ora 11:51

Pai... Da. Ma mai "joc" cu lego roflol
Parintii sunt ce-si-ce... Mama imi ia lego de vreo 3-4 ori pe an... de obicei tata imi aducea, dar acum zice ca-s prea mare, etc.
I-am spus mamei ca vreau sa strang bani pentru un set mare, dar oricum, nu o sa dea ea 500 pe lego, deci practic as ramane fara cadou de craciun si banii tot ea o sa-i ia... roflol

Ai mei nu se supara cand desfac seturile... Se bucara cand construiesc cate ceva "mare".


Cei de la scoala sunt 70% niste $%@$@# deci nu se poate discuta cu ei. :?
LEGO System Master!

Avatar utilizator
ovi12ro
comunicativ
comunicativ
Mesaje: 49
Membru din: Lun, 14 Ianuarie '13, ora 20:55
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: "te mai joci cu lego?"-varianta TFOL

Mesaj de ovi12ro » Mar, 15 Ianuarie '13, ora 22:15

Mie nu-mi pasa de ce zic cei din jur(adica parerile negative). Aia habar n-au de valoarea lor. Cu timpul, a fost greu sa-mi conving mama sa-mi cumpar piese lego pentru proiecte si/sau seturi, dar a acceptat lucrul asta, cea ce ma bucura, mai ales ca si tata e fan lego. Am Lego Mindstorms 2, pe care l-am prezentat , la cercul de informatica(de la scoala), unde era si proful. A ramas impresionat de roboti, si am luat un 10 . Nu 10 m-a bucurat, ci faptul ca le-am aratat celor prezenti, ca utilul poate fi combinat cu placutul, valabil si la Mindstorms. Concluzia: MANDRU CA AM LEGO!!!
Lego is the future ;)